IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th August 2006, 20:09
zuzina zuzina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 36
По подразбиране корекция на уши

До всички, които смятат да коригират клепнали уши- внимавайте! Техниките, които се предлагат при тази операция са различни и някои не дават добър резултат. Не се съгласявайте на изрязване и т.н."надрязване" на хрущяла, после вида на ушите е неестествен.(като издялкани с а). Търсете хирург използващ техника за изтъняване на хрущяла, с нея ухото изглежда със съвсем нормално, и не личи, че е коригирано. Аз не проучих въпроса навреме и сега съжалявам, не го правете и вие!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th August 2006, 22:30
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Благодаря за информацията!
Техниките при щръкнали уши същите ли са, там също ли може да има неуспех и неуспехът всъщност в какво се състои? Само в това, че се личи ли?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th August 2006, 23:14
zuzina zuzina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 36
По подразбиране

Клепнали и щръкнали уши е едно и къщо. Ако изберете техниката която се съмнявам че приложиха при мен, новооформените гънки на ушната мида са ъгловати и отдалече си личи, че има корекция. С техниката на Стенстром резултатите са много по-добри, и ушите добиват съвсем нормален вид. Ако се интересувате, ето сайт за информация http://www.ala-bg.org/. Хирургът, с който се свързах чрез сайта ми обясни всичко подробно, но уви - чак след грешния ми избор.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th August 2006, 23:18
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zuzina
Клепнали и щръкнали уши е едно и къщо. Ако изберете техниката която приложиха при мен, новооформените гънки на ушната мида са ъгловати и отдалече си личи, че има корекция. С техниката на Стенстром резултатите са много по-добри, и ушите добиват съвсем нормален вид. Ако се интересувате, ето сайт за информация http://www.ala-bg.org/. Хирургът, с който се свързах чрез сайта ми обясни всичко подробно, но уви - чак след грешния ми избор.
И аз се усъмних, че щръкнали = клепнали, макар да не ми харесва нещо втория термин - общоприет си е... Както и да е.
Защо толкова се ядосваш, че са ъгловати, кои гънки всъщност са такива? Нищо че се личи, важното е, че вече са ти прибрани към главицата, не е ли поправимо това, от което си недоволна?
Сайтът лично на мен ми беше много полезен, както и думите ти, защото смятам да оперирам дъщеря си веднага след като навърши 6-7, ако желае ,де.
Ти как мислиш - да й обръщам ли внимание на това, че искам да я оперирам или да я оставя сама да прецени ще са й проблем ли ушичките или не?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th August 2006, 23:42
zuzina zuzina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 36
По подразбиране

Ако си жена и ти стига да не стърчат през косата-да, но за момче този вид е незадоволителен. Не вярвам да иска цял живот дългата коса, която го убедих да си пусне. Съжалявам, че не мога да ти пратя снимки, сигурна съм, че ако го видиш, и ти няма да го харесаш. ще ти дам сайт с чудесни резултати от такива корекции, и мога да добавя само-нашата въобще не изглежда така. www.facialsurgery.com(има раздел за това с много снимки). Моят син сам пожела корекцията, защото има и друг проблем, с който за момента, а може би и завинаги не можем да се справим. Просто искаше да отстрани поне едното от нещата, които го травмират. Колкото до това дали да изчакаш малката сама да поиска-най -добре ще е . Моите уши също са леко щръкнали, в детските години даже доста си стърчаха, но нямам никакви комплекси. Може и с нея да е така.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th August 2006, 02:49
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th August 2006, 08:43
zuzina zuzina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 36
По подразбиране

Няма горна граница на възрастта. На мен и тези 6 снимки ми стигнаха да си изям собствените уши от яд, зашото тези на сина ми са несравними с тези от сайта.
Бюти- този лекар е наистина прекрасен човек, обясни ми всичко много добре, но не ме съветва за нова корекция.Там е работата, че снимките които му пратих са скоро след 1 операция, защото след 2 детето просто не иска да се снима. а сега вида им е по-лош, по-ръбати са, и различни едно от друго. В началото след 1 изглеждаха що-годе добре, но след 3-4 месеца щръкнаха отново, и това е .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th August 2006, 08:48
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

Zuzina , каква е долната граница във възрастта за подобна корекция?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th August 2006, 10:46
zuzina zuzina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 36
По подразбиране

Мисля, че 4-5 г.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th August 2006, 10:46
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

6 години е долната граница.
Прости, че отговорих аз.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:07.