IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd November 2007, 11:43
DoItSlow DoItSlow не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 98
Изпратете съобщение чрез ICQ до DoItSlow
По подразбиране Ринопластика - отворен метод

Нека всеки, който има някакви познания относно отворения метод при ринопластиката да го изкаже тук. Интересува ме отживелица ли е отворения метод, чух такова мнение от лекар и необходим ли е при опериране на върха на носа. Ще съм благодарна на всички изказали мнение. Ако диастема се включи ще е супер, тъй като винаги дава доста компетентно мнение
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd November 2007, 13:36
KEIS KEIS не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 1 614
По подразбиране 5

Не си спомням кой от хирурзите го каза на "Пълна промяна "но при някой се налага този метод мисля когато има изкривена преграда защото най добре се вижда къде и какво да се пипне..
__________________
Този, който говори тържествено за истината, може да бъде също така глупав, както и този, който дрънка глупости.. http://www.vbox7.com/play:baf3b243
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd November 2007, 14:33
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

Мисля, че не само ако е изкривена прегадата. На мен Джамбазов ми каза, че тъй като носът ми е доста голям ще е по-добре по отворения метод да ме оперира, тъй като същият гарантира по-добри резултати (уж). Но и от всичко което съм изчела оставам в впечатление че наистина е така, защото при него имат много по-добра видимост. Друг е въпросът, че повечето пластични хирурзи не го практикуват, не знам защо. А иначе възстановителния период при него е по-дълъг.

П.П Аз още съм пред избор на хирург, но реших че обиколката ми по хирурзи приключи. Сега дилемата ми е между Димитър Христов (Александровска болница) и Джамбазов. Но не знам защо си мисля, че Джамбазов не реже много.
Успех на всички девойчета, на които им предстои тази операция и бързо възстановяване пожелавам на преминалите я.
П.П.2 DoItSlow, твоята операция не трябваше ли да е днес, или ти измести датата?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd November 2007, 14:48
DoItSlow DoItSlow не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 98
Изпратете съобщение чрез ICQ до DoItSlow
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от joy
Мисля, че не само ако е изкривена прегадата. На мен Джамбазов ми каза, че тъй като носът ми е доста голям ще е по-добре по отворения метод да ме оперира, тъй като същият гарантира по-добри резултати (уж). Но и от всичко което съм изчела оставам в впечатление че наистина е така, защото при него имат много по-добра видимост. Друг е въпросът, че повечето пластични хирурзи не го практикуват, не знам защо. А иначе възстановителния период при него е по-дълъг.
Да моето за разбиране за този метод напълно съвпада с твоето. Лошото е, че не ми дава идея дали е добър или лош. Явно зависи от хирурга както прецени той. Но ми прави впечатление, че Георгиев и Стоянов го избягват, да не кажа че не работят въобще по него. Може би техни пациентки ще ме опровергаят. Това, което аз разбрах е че при премахване на гърбица е необходимо пак по преценка на лекаря но в повечето случаи от работа по върха. Какво мислиш ти?

Цитирай:
Първоначално написано от joy
Сега дилемата ми е между Димитър Христов (Александровска болница) и Джамбазов. Но не знам защо си мисля, че Джамбазов не реже много.
Какво имаш предвид че не реже много?

Цитирай:
Първоначално написано от joy
П.П.2 DoItSlow, твоята операция не трябваше ли да е днес, или ти измести датата?
Да преместих я за 8ми. Но съм доста объркана от прочетеното и съм в трескаво мислене
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd November 2007, 15:01
beberona beberona не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 50
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от joy
Но не знам защо си мисля, че Джамбазов не реже много.
Кво не реже Половината ми нос го няма,особенно като поспаднаха оттоците...а още колко има да спада.Не се опалаквам де, имаше нужда
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd November 2007, 15:32
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

Под "реже" имах в предвид че не смалява много носа.
beberona видях новото ти носле, и наистина е станало много сладко, но според мен носът не е бил голям и преди операцията. Просто е имал малка гърбичка. Мое мнение е това.
В интерес на истината всички нослета, които видях правени от Джамбазов ми харесаха, но и всички те според мен не са били големи и преди операцията. За това още се чудя дали Джамбазов да е моят хирург. Просто се надявам при мен "след" да е по-добре от "преди" дори да не е голяма промяната. Абе с 2 думи много ми е трудно да взема решение. Така или иначе имам още малко време да реша, защото я умувам за януари догодина.
DoItSlow пожелавам ти всичко да мине гладко при теб. Твоята дата наближава
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd November 2007, 15:59
лилия лилия не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 93
По подразбиране

Аз знам, че при отворения метод възстановяването е по-дълго и все пак има белег.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd November 2007, 15:03
mystery mystery не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Аз се оперирах при Тонев преди 3 дни, беше ми изкривена преградата до степен, че едната ноздра ми беше два пъти по-голяма от другата, ама съм оперирана през ноздрите и нямам белег. И върха ми е пилен доста, защото там съм имала някакви счупени и зараснали накриво хрущяли и въпреки това не са ми отваряли нослето. Така че по-добре отидете на повече консултации и проверете.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd November 2007, 18:38
beberona beberona не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 50
По подразбиране

Аз съм оперирана по отворения метод.Бяха ми предложени и двата варианта и аз сама избрах отворения.При затворения пак се постигат резултати ,но за по прецизно оформяне на върха и за по драстично скъсяване(при мен около от 5мм) се препоръчва отворения.Пък и ми се струва ,че е добре доктора,да има по-добра видимост,когато работи по носа ми. Белезите,почти не се виждат ,а са минали само 17дни от операцията.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 3rd November 2007, 19:39
sikka sikka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 71
По подразбиране ринопластика

какво представлява отворения метод? как се работи по него? на мойта епикриза пише, че е работено по затворения метод, но понеже го споменахте и ми стана интересно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластикаотворенметод
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:40.