IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4801  
Стар 1st October 2009, 22:20
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

daniski: Аз говорех за вида на въглехидратите.
Защо винаги наградите или въглехидратите, който помагат за излизането от платото трябва да са вафли и шоколади?! Неможе ли да са други въглехидрати примерно ориз, картоф, елда?

Просто нагласата ви не е правилна.
Чакате да отслабнете за да ядете вафли, а не да промените начина си на живот.

Цитирай:
Пийте вода,
за да сте здрави *
Защо ни е необходима водата?

Водата е съставна част на всички клетки, тъкани и органи на нашия организъм и всички процеси в него.

Тя е важна за много функции на нашиа организъм:

* Регулира температурата на тялото;
* Извлича токсините от организма;
* Доставя хранителни вещества на клетките, кислород и глюкоза, дава им енергия;
* Осигурява естествено овлажняване на кожата и другите тъкани;
* Спомага за гъвкавостта на ставите и укрепва мускулите;
* Регулира храносмилането.

Получава ли вашето тяло достатъчно вода?
Ако чакате да почувствате жажда, то със сигурност вие вече сте обезводнили вашия организъм и вероятно сте загубили 0,5 до 1 литър вода. Важно е да пиете преди да почувствате жажда! Газираните, сладките и напитките с кофеин не решават въпроса, защото те самите обезводняват.
Трябва да се пие вода!


Какви са признаците на обезводняването?
Обезводняването може да стане и в жега и при студ, през лятото или зимата, по време на физичвски упражнения, даже по време на самолетен полет. Доколкото мозъкът се състои от 75% вода то е разбираемо, че първите признаци са ниско ниво на енергия, умора, главоболие и световъртеж.
Други симптоми на недостатъчно вода са: пресъхнали устни, сухота в устата, суха кожа, тъмен цвят на урината и рядко ходене до тоалетната, запек, повишена температура и затруднено дишане.

Как да разбера, че пия достатъчно вода?

* Ако по-голямата част от деня прекарвате на едно място/ в къщи или в офиса/, напълнете бутилки с необходимото за деня количество вода. Пийте я, от тази вода си приготвяйте и напитките – чай напр. Когато бутилките се изпразнят, значи сте изпили дневната си норма.
* Измервайте водата на чаши, повечето от тях са 225 г., или бутилки от минерална вода.
* Ако по-голямата част от деня сте в движение, вземете съъ себе си 3-4 спортни бутилки/ те обикновено са от 450-700 г./. Изпийте поне 2 от тях до 13-14.00 часа.
* Вода
* Винаги имайте под ръка малки бутилки вода – в чантата, в колата, в офиса.
* Изработете си навици за пиене на вода – чаша вода при ставане сутрин, чаша вода при всяко излизане от тоалетната, чаша вода при всяко хранене, чаша вода преди сън.
* За да помогнете и на другите членове на семейството да изработят тези навици, слагайте винаги на масата вода.
* Проверявайте цвета на урината си. Тя трябва да бъде почти прозрачна или бледожълта. Нормалното отделяне е на всеки 2-3 часа.

И последно – само ако спазвате правилен режим на ‘оводняване’, можете да отслабнете и запазите оптимално тегло.

Само когато получава отвън достатъчно количество вода, организмът започва да се отървава от мазнините, които при разграждането се превръщат във вода. Ако не получава достатъчно количвство вода отвън, организмът задържа собствената си вода във вид на мазнини и междуклетъчни течности, действайки на принципа на камилите

* Автор на тази статия е проф. David Heber – доктор по медицина и доктор по философия; член на американската колегия на лекарите и член на американската колегия по храненето.
Отговори с цитат
  #4802  
Стар 2nd October 2009, 01:32
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Endji,ти не ме разбра.
Въглехидратите са едни и същи -само че са в различно количество в различните храни.
не става блъсък на метаболизма с картофи и ориз,защото трябва да изядеш,да кажем 2кг от тях.Което като количество е много за стомаха.
аз не съм против,който иска да пробва и с жито ако ще.
И аз специално далеч не съм надебеляла щото съм яла вафли!Едва ли ще ги ям и като отслабна...
Отговори с цитат
  #4803  
Стар 2nd October 2009, 01:35
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Qna_n,ще помагаме разбира се,с каквото можем.Като за начало,ако правиш 5П дни,трябва да имаш и 5ПЗ!

Отговори с цитат
  #4804  
Стар 2nd October 2009, 07:49
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Добро утро Другарки
как спахте?
Сънувахте ли че се много яки мацки отслабнали до желаното тегло, и привличащи мъжките погледи след себе си?!?!
Скоро сънят ви ще стане реалност.
Хайде дружина - пригответе си палачинките или млякото с трици и яжте.
Няма по-голям кеф - да изядеш цяло печено пиле за обед и да слабееш.
Днес за обед съм си приготвила телешки кюфтаци и вече пуснах лига... може да ги нападна още за закуска

ЯНА-Н
Добре дошла. Радвам се много на резултата ти, направо е завиден - от 1,09 до сега 8 килограма.
Страхотна си мила. Чак ти завиждам.
Това вероятно е защото си стриктна през останалите дни и защото не хапваш сладко ( та било то и режимно). Но Даниски е права , много е важно дните на чисти протеини в никакъв случей не трябва да са повече от дните със зеленчуци.
Ако не те затруднява, пиши дневните си менюта. Благодаря.

Хайде сладурани.
Ще ви проверявам.

И да не забравите да пиете вода че ще ви пляскам по дупетата!!!!!
Отговори с цитат
  #4805  
Стар 2nd October 2009, 08:38
mama reni mama reni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 51
По подразбиране

ЯНА-Н добре дошла и поздравления за резултати те направо си е за благородно завиждане.
Аз днес почвам само белтачини да боря оставащите 5 килограма.Много приятен ден на всички отслаблащи и без да нарушавате диетата
Отговори с цитат
  #4806  
Стар 2nd October 2009, 11:02
Аватара на NIKATA
NIKATA NIKATA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Бургас
Мнения: 214
По подразбиране

Здравейте и от мен момиченца! Да ви кажа какво забелязах аз която за първи път в живато си съм на диета и за първи път пия толкова вода.Дневната ми дажба сега е колкото беше преди за седмица почти - течностите ми за деня се изразяваха само в кафетата които съм поела .Имам огроман разлика на кожата откакто пия това огромно за мен количество вода /която напоследък смених с айран че вече ми писна/ но се наливам особенно след като виждам разликите.Както и доста липсващи неприятни нещица под кожата.
Отговори с цитат
  #4807  
Стар 2nd October 2009, 11:21
julkabg julkabg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 55
По подразбиране

[quote="daniski"]Endji,трябва да се набляга на водата,но всички режимни течности се броят,те пак са си вода,само че ароматизирана
julkabg зависи колко си пила.Проблема в алкохола най-вече е,че забавя метаболизма.невярвам да си се влачила мъртво пияна из улиците?

Е да така е ,определено не съм прекалила едната вечер бях изпила около200гр, а на следващата една малка водка
Отговори с цитат
  #4808  
Стар 2nd October 2009, 12:29
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Tirra, глей си твоя калкулатор! На мен не ми пука какво би показал. Ще сваля толкова килограми, колкото на мен ми харесва, за да изглеждам добре, а не колкото някой решава вместо мен. Калкулаторът е за вероятни цели. Аз пък си имам идеални цели. Толкоз по въпроса.
Енджи, при въглехидратите не е работата само в количеството храна. Концентрираните захари са енергийни бомби, защото по-лесно се освобождават. И ако ги ядеш по малко и на гладно, бързо горят. Така че идеята за картофи и ориз не е добра. Преработката и усвояването са бавни и затруднени, организмът ги отлага за после, защото не може да се справи наведнъж с всичката работа, и така става угояването. За да не ме разбереш погрешно - това не значи да плюскаш сладки работи на корем и да си здрав и да слабееш. Защото в крайна сметка организмът ще преработи толкова, колкото енергия му трябва, а останалото пак ще си го складира. В случая говорим за еднократно подбутване на метаболизма с нещо високо енергийно.
Отговори с цитат
  #4809  
Стар 2nd October 2009, 12:32
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Tirra, глей си твоя калкулатор! На мен не ми пука какво би показал. Ще сваля толкова килограми, колкото на мен ми харесва, за да изглеждам добре, а не колкото някой решава вместо мен. Калкулаторът е за вероятни цели. Аз пък си имам идеални цели. Толкоз по въпроса.
Отговори с цитат
  #4810  
Стар 2nd October 2009, 16:22
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

пак ли изчезна една страница?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РежимътнаПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:08.