IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th July 2010, 23:28
Детелина Детелина не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране Въпрос относно обърнатите зърна...

Здравейте.
Имам обърнати зърна и проблема ми е чисто козметичен, не се касае за кърмене или нещо такова- само на 17 съм.
И именно защото съм на 17, имам един въпрос- за да се направи козметична операция за издърпване и коригиране на зърната, трябва ли да имам пълнолетие? Необходимо ли е съгласие на 2ма родители?
Благодаря предварително за отговорите. Някоя правила ли си е такава операция и ще сподели ли нещо по въпроса? Аз четох доста по темата, но не намерих информация по въпроса с годините и родителското съгласие (ясно че трябва такова, но не знам как става процедурата). Може би някои ще кажат да изчакам още една година, но това наистина ми е голям проблем и не ми се чака още година, за да го оправя.
/знам че след раждане повечето жени с такава операция не могат да кърмят, но то и без това и иначе възможността за кърмене не е кой знае колко голяма. Проблема е, както казах, чисто козметичен/
Благодаря за вниманието.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th July 2010, 08:12
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

Отиди при специалист и се консултирай с него...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th July 2010, 10:29
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Кърменето не е най голямата част от проблема. Вдлъбнатите зърна нарушават естетически силуета на гърдата.

Дори да нямаш намерение да кърмиш, може да искаш да си с изпъкнали зърна. Тийнейджърките често са плоски зърна, а при някои момичета, те остават плоски до началото на двайсетте години.

Ти си достатъчно млада - едва на 17, има възможност зърната ти да започнат постепенно да се издават навън. Можеш да опиташ милване на ареолата с топли ръцете в продължение на няколко минути всеки ден.

Убеди се, дали зърната ти излизат когато е студено когато си сексуално възбудена.

Може да опиташ и като увиеш ледено кубче в парче плат и го разтриеш нежно и внимателно около зърното.

Можеш да пробваш и носенето на вакуумна помпичка, която е налична в по-големите аптеки. Носи се над зърната и работи по метода на всмукване, за да ги насочи навън. Носи се за кратко време, в противен случай може да се появят болки. Следвай точно и стриктно инструкциите за употреба и ограниченията за прилагането в тийнеджърска възраст.

Ако тези мерки не сработят , друга възможност за изпъкване на зърната е по оперативен път.

Това се осъществява посредством малък разрез от всяка страна на зърното, както и рязане на някои канали и тъкани.Недостатъкът е, че някои жени не могат да кърмят, след тази операция, както и че операцията си е разход.

Оперативната намеса (дори и незначителна) на лица, които са непълнолетни се прави единствено и само след съгласието на родителите. Изключение правят само животоспасяващи действия.

Най добре е наистина да се консултираш с лекар. Личния ти лекар ще те насочи към съответния специалист.

Малко информация за женските гърди: http://www.onius.net/breast.php
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th July 2010, 22:36
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Кърменето не е най голямата част от проблема. Вдлъбнатите зърна нарушават естетически силуета на гърдата.
Не си ли почнал малко лошо ?
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th July 2010, 14:41
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Когато бях тийн моите зърна бяха леко хлътнали и само когато набъбнеха изглеждаха щръкнали, но след раждането и сега особено след имплантите нямам такав проблем, оправиха си се самички.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd July 2010, 16:10
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

при повечето момински гърди зърната не стърчат и се сливат заедно с контура на ареолата....при никоя раждала жена после не е така, с изключение на случаите с истинските вдлъбнати зърна....и моите никога преди не са стърчали, за разлика от сега...( добре че поне са много малки)
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросотноснообърнатитезърна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:06.