IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 16th April 2009, 09:07
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Или Втора градска?
Нещо такова ми се върти из гънките...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #32  
Стар 9th June 2009, 15:04
krisko:-) krisko:-) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 5
По подразбиране раждане със секцио

и на мен ми предстои раждане,сега съм в 5 месец,но понеже искам да е секцио,а всичките ми познати казват,4е след секциото корема не се прибира,а увисва,докато след нормалното раждане не е така,вярно ли е това?
Отговори с цитат
  #33  
Стар 9th June 2009, 15:25
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Риск от увисване винаги има, не само при секциото.
А ти защо искаш секцио? Има ли някакви медицински предпоставки или... ?
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #34  
Стар 9th June 2009, 16:19
ttitti29 ttitti29 не е на линия
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 24
По подразбиране Re: раждане със секцио

Цитирай:
Първоначално написано от krisko:-)
и на мен ми предстои раждане,сега съм в 5 месец,но понеже искам да е секцио,а всичките ми познати казват,4е след секциото корема не се прибира,а увисва,докато след нормалното раждане не е така,вярно ли е това?
това категорично не е вярно. зависи от структурата ти, от кондицията на мускулатурата, от големината на плода.....но не и от начина на раждане. не искам да ти се бъркам, но ако нямаш медицински показания се пробвай да родиш по естествен път . не е страшно!!!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 9th June 2009, 20:23
krisko:-) krisko:-) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 5
По подразбиране за секциото

няма да мога да родя нормално след всичко което изчетох....а и след като повечето ми приятелки родиха нормално и всички имаха проблеми,на едната и осакатиха бебето докато е излизало...а и всички казват,че имат големи разкъсвания,а аз и мъжа ми сме високи,едри(но не пълни)и бебето сигорно ще е голямо,сега в 5 месец рита като за световно
Отговори с цитат
  #36  
Стар 9th June 2009, 20:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Всичките тия работи дето си ги написала не са критерий. А и все пак упойки има.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 9th June 2009, 23:58
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

И аз те съветвам да пробваш нормално. Запиши се на курс за раждане, там ще ти окажат подкрепа и ще ти помогнат със съвети.
Освен това те съветвам да си избереш добър лекар и да му се довериш.
А иначе за корема не е вярно, че не се прибира, моят вече изчезна, аз съм раждала със секцио. Едно време са срязвали мускулите при секцио, затова се шири такова мнение.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 10th June 2009, 08:47
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране Re: за секциото

Цитирай:
Първоначално написано от krisko:-)
няма да мога да родя нормално след всичко което изчетох....а и след като повечето ми приятелки родиха нормално и всички имаха проблеми,на едната и осакатиха бебето докато е излизало...а и всички казват,че имат големи разкъсвания,а аз и мъжа ми сме високи,едри(но не пълни)и бебето сигорно ще е голямо,сега в 5 месец рита като за световно
А ти какво изчете? Само разкази за разкъсвания и усложнения ли? Може би е добре да се запознаеш и с другата страна на нещата и пак да си помислиш ... Това е абсолютно въпрос на личен избор, но човек трябва да огледа нещата от всички страни!
Като споменах за 'другата страна', ето тук има много полезни неща, както и разкази на майки родили нормално, а някои от тях дори неасистирано вкъщи:
http://www.estestveno.com/
Отговори с цитат
  #39  
Стар 10th June 2009, 09:13
ttitti29 ttitti29 не е на линия
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 24
По подразбиране Re: за секциото

Цитирай:
Първоначално написано от krisko:-)
няма да мога да родя нормално след всичко което изчетох....а и след като повечето ми приятелки родиха нормално и всички имаха проблеми,на едната и осакатиха бебето докато е излизало...а и всички казват,че имат големи разкъсвания,а аз и мъжа ми сме високи,едри(но не пълни)и бебето сигорно ще е голямо,сега в 5 месец рита като за световно
миличка, не да започна аз като пример за другата страна. родих първото си дете на 33 г. - 3.500 кг., за 1 час, без нито един шев. сина ми си имаше доста голяма глава, но с добра акушерка, добра упойка и вяра в себе си, вероятността да родиш леко е голяма. аз умирах от страх преди раждането. в болницата - шейново, ме бяха наплашили колко съм стара вече, че няма да мога да напъвам и др. глупости. искам да ти кажа, че като се почна.....трябваше вратар да хване бебето като изкочи да не ти пука. не се поддавай на страховете си и не слушай драматизми - имаме ги в излишък в живота си.

от мен успех и вяра
Отговори с цитат
  #40  
Стар 10th June 2009, 10:16
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

а при коя акушерка и в коя болница си била ?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ражданечастнаклиника
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:10.