IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd September 2009, 14:34
alfina1 alfina1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: южна българия
Мнения: 28
По подразбиране необяснимо напълняване

здравейте ,

може ли някой да ми помогне с инф. защо да му се не види взех да качвам кг. За последните 6 мес съм качила 4 кг и сега съм 57 . На 37 г. съм и почти цял живот съм била ок.52-54 кг . Бягам 3 пъти седм.Понякога плувам , играя и разни упражн. в къщи . Не съм взела да се храня повече дори обратното , никога не съм пазила диети , единств. различно в тия 6 мес. е че взех да правя Петимата тибетци. Имам чувството че от тях напълнях. Не не е заради натрупана муск.маса - просто краката си ме отлъстиха и задника ми наедря неизвестно за мен защо. Увеличих тичането , намалих храната почнах и няква любителска йога и кг пак са нагоре . ПОМОЩ
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th October 2009, 20:42
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране Re: необяснимо напълняване

Цитирай:
Първоначално написано от alfina1
здравейте ,

може ли някой да ми помогне с инф. защо да му се не види взех да качвам кг. За последните 6 мес съм качила 4 кг и сега съм 57 . На 37 г. съм и почти цял живот съм била ок.52-54 кг . Бягам 3 пъти седм.Понякога плувам , играя и разни упражн. в къщи . Не съм взела да се храня повече дори обратното , никога не съм пазила диети , единств. различно в тия 6 мес. е че взех да правя Петимата тибетци. Имам чувството че от тях напълнях. Не не е заради натрупана муск.маса - просто краката си ме отлъстиха и задника ми наедря неизвестно за мен защо. Увеличих тичането , намалих храната почнах и няква любителска йога и кг пак са нагоре . ПОМОЩ
Не ми се ще да го казвам, ама след 35 г. това е напълно нормално. Увеличи още движението и намали малко храната. Няма лек иначе
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th October 2009, 22:24
ппра ппра не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: София
Мнения: 16
По подразбиране

Според мен метаболизба вече се е позабавил. Сменяй програмата изцяло - храна и аеробика. И без "психясване", щото и това помага за кг
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th October 2009, 18:53
go6o go6o не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 72
По подразбиране

пробвай да въртиш въглехидратите
три дни малко въглехидрати
четвъртия ден увеличи въглехидратите с поне 30%
това ще забърза метаболизма, който май се е позабавил
дали е от годините
или от намалената физ активност
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th October 2009, 12:58
Kyko_KykoB Kyko_KykoB не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: вкъщи
Мнения: 5
По подразбиране

Здравей!
Първо искам да те успокоя, че напълняването съвсем не е свързано с годините, нито метаболизмът се забавя току-така, а още по-малко пък това може да стане така осезаемо за няколко месеца - навършиш 30 и няколко и една сутрин - хоп, вече си със забавен метаболизъм . Съвсем погрешен мит, разпространен масово...
Второ: не искам да наливам масло в огъня, но това може и да е свързано с някаква болест, така че може би е добре да си направиш профилактични медицински изследвания - за да си сигурна, че нищо ти няма. Ако се изключи варианта да е нещо здравословно, значи всичко е наред .
В такъв случай най-вероятно проблемът е на психична основа. Напоследък имала ли си неприятни или стресови ситуации? Имало ли е някакви значими промени в живота ти, които да ти окажат малко или много влияние? Напрегнато ли е ежедневието ти? Питам, защото твърде често напълняването не е свързано въобще с храната, а се дължи на стрес - организмът се "запасява" за тежки времена.
Вземаш ли някакви лекарства, дори само добавки? Ако да, много внимателно проучи дали някое от тях не дава подобен страничен ефект , а моят съвет е изобщо да се отнасяш много внимателно с тия неща...
Ако всичко, което изброих дотук е изключено като вариант, пробвай няколко малки трика. Махни солта - от нея се задържа водата в организма и може допълнително да ти "качи" няколко килограма, а съответно и да ти ги свали, ако я изключиш или поне ограничиш за малко . Тичането невинаги е най-подходящо за килограмите. Пробвай да ходиш повече пеш, примерно да отидеш така до работата си (колкото и абсурдно да звучи), или поне да слизаш няколко спирки по-рано. Пий повече вода. Билковите чайове също помагат - пречистват организма от токсини и при всички случаи са напълно безвредни. Намали кафето, ако пиеш, а от газиранети напитки най-добре въобще се откажи. Соковете с консерванти също не са цвете.
Е, на първо време мисля, че и дова е достатъчно. Дано да са ти от полза съветите .
Всичко хубаво и успех!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th October 2009, 18:56
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Профилактични медицински изследвания. По спец. щитовидна жлеза /ендокринолог/. От нея са възможни и двата варианта : Прекомерно отслабване и същото такова напълняване.
Спокойно и Успех!
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th November 2009, 07:42
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

Освен, че съм съгласна с последните два коментара искам да попитам правила ли си някакви процедури с вакуум? LPG, Velashape, вендузи?
Също така,много е важно започнала ли си някакав вид хормонално лечение? Противозачатъчни или нещо подобно? Хубаво е да се направи хормонално изследване,защото при нас жените това еедна от най-често срещаните причини за напълняване. От там следва и извода, че е възможно да си под стрес. По време на стрес се получава хормонален дисбаланс. Стреса от това, че си качила килограми също се брои.
Имаш ли някаква промяна в начина на живот? Става дума чисто физически. Освен спорта, вгледай се в самото ежедневие. Използваш ли по-често автомобил? Сменяла ли си работата си?
Важно е не само какво ядеш и колко спортуваш, а как се чувстваш и как протичат емоциите ти в момента!

Относно чая - избери ментов. Подобрява метаболизма и успокоява нервите Пии с мед или без нищо!

Ако някое от предположенията по-горе е валидно за теб или се сетиш за нещо друго, можеш да ми пишеш. Не случайно съм изброила всичко това! Няма нищо непоправимо.
__________________
http://tzaia.blogspot.com/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th November 2009, 16:03
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране

Освен съобразяването с храната и тренировките може да погледнеш и към хранителни добавки които подпомагат точно това:
Ето ти една специализирана формула подпомагаща функцията на щитовидната жлеза:
http://www.healthstore.bg/NOW-Foods/...%BB%D0%B8.html
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th November 2009, 18:41
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

Освен за щитовидната жлеза тази добавка щети помогне ако те боли гърлото, ще си набавяш дневното количество фолиева киселина и ако я съчетаеш с витамин B 2 ще имаш хубави коса кожа и нокти
Но първо провери какъв е проблема! Не се хвърляй веднага на медикаменти. Ако нямаш проблем с щитовидната жлеза, а просто задържане на вода може да взимаш нещо диуретично с екстракт от бяла бреза например. Ако просто трябва да намалиш храненето, добавката ше е гуарана
__________________
http://tzaia.blogspot.com/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st December 2009, 16:37
NikiFin NikiFin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Дания
Мнения: 15
По подразбиране

И аз винаги съм била слабичка, но напоследък, така се случи след раждането, не знам дали има връзка, но съм качила 6 кила отгоре и ми е невъзможно да ги сваля. Всъщност аз си знам, че са от много храна и недостатъчно движение. Обаче повече от година вече бягам по 3 пъти седмично по 10км средно и не успявам да смъкна и грам. Най много 1кг да мръдна надолу, но много бързо си го възстановявам. Знам, че ям много, но просто съм си гладна. Цял живот съм яла когато съм гладна и по колкото си искам. Сега просто ми се яде повече и това е. Направих си вече не помня къде някакъв тест който показва според възрастта, брой раждания и не знам още кво кое е нормалното ми тегло и за моя голяма изненада се оказа, че според теста теглото ми трябва да е точно толкова, колкото е в момента. Това ме срази, защото на практика означава, че не мога да отслабна. А си имам сланинки, от които много искам да се отърва предимно в областта на шкембето. Освен това тренирам за маратон, а с тия кила 42 км се бягат доста по трудно. Не знам какво да правя и има ли спасение. Не изглеждам иначе особено дебела, 170см, на 60-61 кг. Но преди бях 54-55. Дори си спомням много ясно, че бременна в 3ти месец с първото дете тежах 57кг, коремът ми се виждаше много голям и се снимах да го увековеча. Сега като гледам снимката от бременността си не забелязвам никакъв корем поради простата причина, че сега изглеждам по бременна от тогава. Помощ, ще се гръмна
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: необяснимонапълняване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:30.