IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26th January 2011, 21:02
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Преживявали ли сте обир, и как реагирахте?

Били ли сте някога жертва на обир, как го понесохте, успяхте ли да изясните случая с полицията, да откриете виновника и да си върнете отнетото? Аз се сещам за единствения обир в живота ми. Разбиха апартамента във Варна където живях 2005 г. (всъшност нищо не са разбивали, отключили са вратата по някакъв странен начин) и ми бяха откраднали компютъра и 3000 лв в брой (по принцип не държа много пари вкъщи, но случи се тогава и останах без тях). Уведомих полицията, уж взеха отпечатъци, разпитваха комшии, разпитваха мои познати ама нищо, чук... Нито откриха крадците, нито ми върнаха това което бяха откраднали от мен.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2011, 10:01
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Аз не знам за случай, в който са били разкрити крадците при такъв обир. Нас, слава богу, не са ни обирали, но апартаментите на дядо ми и баба ми, както и къщата на село са били обирани, къщата два пъти. Ужасно е, в някои случаи, не толкова заради откраднатото, ами заради стреса, който преживяваш. Прибираш се един ден и входната врата е отворена...
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2011, 13:10
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

На мен ми беше гадно, защото това бяха пари за такса за университета, и да си купя някои неща. А на компютъра имах ценни файлове. Но най гадно ми беше че тези гадове бяха тършували навсякъде, нямаше шкафче което да не бяха отваряли. Гнусно ми беше че с гадните им ръце и обувки са пипали и стъпвали навсякъде. Не можех и да се преместя, защото апартамента беше мой. Тогава реших да го продавам, не се чувствах добре там, бях стресирана.
И аз не знам някога да са разкривали такъв обир. Само дето напразно чаках отвънка 2 часа, когато извиках полицията, за да могат спокойно да вземат отпечатъци.
А като се сещам, във Финландия си оставяме колелата навън, не е проблем ако забравя да заключа вратата, шанса от обир е почти 0 (казвам почти, защото няма нищо сигурно).
Сетих се да пусна тази тема, защото наскоро и братовчедка ми от БГ се оплака че са им разбили апартамента. А тези идиоти които крадат остават ненаказани. Като си помисля, то убийства има ненаказани, а какво остава за кражби...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2011, 13:20
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Тук всичко е неанказуемо! Рай за престъпниците!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2011, 15:01
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Защо говорите глупости, затворите са пълни с подобни дребни престъпници и ежедневно се осъждат нови. Не знам какво е тва разбиране, че живеем в хаос и нищо не работи - без да се поинтересуване дори малко по определен въпрос.

Не знам как точно искате полицията да разкрива 100% от подобни обири - може би (в случая с Варна) да вземе отпечатъците на цяла Варна, за да намери извършителите, понеже очевидно няма каквито и да е други доказателства, няма как и да има, освен ако крадците не са полу-(или пълни)идиоти и ако изобщо тва са техните отпечатъци, което пак е налудничево. Всяка една врата може да бъде отворена, всяко едно жилище може да бъде ограбено и така е в целия свят, няма как да сложим по 1 полицай пред всяка врата.

Май прекалено много се вживявате в измислените филми, в които разкриват престъпления чрез математика, косми, екстрасенси или просто крадци-идиоти.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th January 2011, 15:26
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

И искаш да кажеш, че в България спокойно можеш да си ходиш по улицата и че ако те изнасилят или пребият заради джиесема ти - другият ще си получи възмездието?!
А в Австрия например ако минеш с колата на червено веднага някой дружелюбен пешеходец може да ти запише номера и да те докладва и после да те глобят 70 Евро, без да е нужно да си го снимал за доказателство.

Тук само дребните риби ги затварят.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th January 2011, 15:35
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
И искаш да кажеш, че в България спокойно можеш да си ходиш по улицата и че ако те изнасилят или пребият заради джиесема ти - другият ще си получи възмездието?!
А в Австрия например ако минеш с колата на червено веднага някой дружелюбен пешеходец може да ти запише номера и да те докладва и после да те глобят 70 Евро, без да е нужно да си го снимал за доказателство.

Тук само дребните риби ги затварят.
Едва ли само в България е така "неспокойно"
А дребните риби ги затварят, защото техните престъпления се доказват по-лесно / за разлика от "едрите" риби/.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th January 2011, 15:39
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
И искаш да кажеш, че в България спокойно можеш да си ходиш по улицата и че ако те изнасилят или пребият заради джиесема ти - другият ще си получи възмездието?!
А в Австрия например ако минеш с колата на червено веднага някой дружелюбен пешеходец може да ти запише номера и да те докладва и после да те глобят 70 Евро, без да е нужно да си го снимал за доказателство.
Тук само дребните риби ги затварят.
Абе стига с тази Австрия...И тук с краде
Онзи ден на една позната са и окраднали портфейла от чакалнята в лекарския кабинет.На сестра ми онзи ден и открднах 2 колела пред къщата..Вече и тук сеслагат аларми на къщите..Да ,има и таива изкуфяли пенсионери ,който се чудят на кой да се обадят и какво да направят..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th January 2011, 15:40
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Там вече има много сърби и турци.
Но шансът да хванат крадеца е много по-голям.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th January 2011, 16:10
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
И искаш да кажеш, че в България спокойно можеш да си ходиш по улицата и че ако те изнасилят или пребият заради джиесема ти - другият ще си получи възмездието?!
А в Австрия например ако минеш с колата на червено веднага някой дружелюбен пешеходец може да ти запише номера и да те докладва и после да те глобят 70 Евро, без да е нужно да си го снимал за доказателство.

Тук само дребните риби ги затварят.
И кое по-точно е общото между това да те изнасилят и да минеш на червено, защо не говориш за едно и също нещо
Тогава и аз да си дам примера, който ми угажда - ако те пребият през нощта в някой парк в Австрия и ти вземат телефона, с маска и ръкавици, после какъв е шанса да го хванат, според теб над 1% ли е и как точно ще се случи? Точно тук през последния месец се случиха разни подобни пребивания, не само в София и имаше арести и имаше правилни арести. Шансът е еднакъв.

Примера със светофара е много интересен - как така ще те глобят 70 евро без да са те снимали, само по думите на дружелюбния пешеходец? Същия тоя дружелюбен пешеходец може да се окаже супер дружелюбен и да докладва всички хора, които мрази, ще ги глобят с по 70 евро ли, що за глупости

И темата е за обири, което значи дребни риби - щото последно време в България не са обирали банка, за да говорим за едри риби. Защо пак темата отива на "да, така е, ама не точно" и пак я отклоняваме.

И към последния пост - както казах по-горе, шансът е еднакъв.
Преди години си бях загубил ключовете на един площад, после се появи просто "слух" , че някой си ги бил намерил и дори заради един слух полицията привиква и разпитва хора, защото можеше да се касае и за кражба.

Но мен това изказване ме удовлетворява в тази тема:
Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Тук само дребните риби ги затварят.
Защото темата е именно за дребни риби, а бандата на Оушън още не е стигнала до България.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Преживявалилистеобиркакреагирахте
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:39.