IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th February 2008, 19:18
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране Да си спомним за някои българи....

Днес ме е обзело особено настроение. И инспириана от теми като тази за Косово, или споровете за това кой български град и по- от някой друг и т.н. реших да ви кажа следното:
Гордея се че съм българка! Гордея се, че съм израстнала в България, че отглеждам тук децата си, че съм наследила такова културно наследство като нашето. И знам, че за 28 години живот съм постигнала неща, които хора не могат да постигнат и за 38.

И затова искам да ви припомня, че е имало и ще има българи, които не са се интересували кой откъде е и какъв е, а са миляли за родината ни така, както друг не би могъл.

Днес България отбелязва 135-годишнината от гибелта на Васил Левски. Апостолът на свободата е обесен на 19 февруари (6 февруари стар стил) 1873 г. в покрайните на София. Всички знаем кой е той, за какво се е борил, за какво е дал живота си.

Незнам как бихте реагирали но такава тема и не искам да предизвиквам безсмислени спорове. Просто искам за миг поне да си спомним за някои българи, известни или не толкова, които са дали всичко от себе си, а някои и живота си, за да сме това, което сме днас!
Благодаря им!!!!
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th February 2008, 20:11
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Вале страхотна тема, адмирации за което

Аз съм родена в денят и месеца на които и Апостола,
това по някакъв начин ми влияе да се стремя да бъда достойна негова сънародничка,
когато се говори за патриотизъм той е моят национален герой,
безусловно себеотдаване за свободата на родината
и аз мисля така
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th February 2008, 20:19
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Аз не мисля изобщо ,че това което сме сега ,или което е трябвало да бъдем,има общо с Васил Левски!?
Не мисля изобщо ,че той има някакво влияние върху нещо ,което се е случило,за да се промени положението на тогавъшна България.....
Аз не подкрепям подобни "герои" от онова време,най-малкото защото те не са такива ...Истинските ""герои"" са били от майка Русия(слагам го в кавички не случайно)....
личното ми мнение
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th February 2008, 20:39
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Ааа Яворе ,не си прав
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th February 2008, 20:47
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Не мисля изобщо ,че той има някакво влияние върху нещо ,което се е случило,за да се промени положението на тогавъшна България.....
извини ме, не те разбрах, казваш, че е умрял напразно,
ако е това, моля те засрами се,
поясни
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th February 2008, 21:13
barrywhite barrywhite не е на линия
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 529
По подразбиране

критиката е градивна
Възмутен съм от мнението на Явор
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th February 2008, 21:56
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Явор денталния медик да се обоснове набърже защо мисли така, преди да го е изял народа.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th February 2008, 22:05
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Моля ви, недейте, не искам да се караме в такава тема. Пуснах я за да си кажем мнението, да споделим - не искам да се стига до спор, кой е прав и кой е крив и за какво. Щом така мисли момчето то това може да говори единствено за него. Той така и написа - лично мнение.

Нека не го ядем, нищо че е сладък ...
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th February 2008, 22:08
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Христо Ботев


ОБЕСВАНЕТО НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ

О, майко моя, родино мила,
защо тъй жално, тъй милно плачеш?
Гарване, и ти, птицо проклета,
на чий гроб там тъй грозно грачеш?


Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,
затуй, че ти си черна робиня,
затуй, че твоят свещен глас, майко,
е глас без помощ, глас във пустиня."


Плачи! Там близо край град София
стърчи, аз видях, черно бесило,
и твой един син, Българийо,
виси на него със страшна сила.


Гарванът грачи грозно, зловещо,
псета и вълци вият в полята,
старци се молят богу горещо,
жените плачат, пищят децата.


Зимата пее свойта зла песен,
вихрове гонят тръни в полето,
и студ, и мраз, и плач без надежда
навяват на теб скръб на сърцето.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th February 2008, 00:33
Toshko Toshko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: UK
Мнения: 3
По подразбиране

Бях влезнал със сериозно намерение да се заяждам но виждам че намеренията ми са осуетени.

Какво е направил В.Л.?Построил е мрежа от революционни комитети която е останала след него.Исторически това наистина не значи много-все пак това което е построил не е влезнало в сериозна употреба.Така че това не е важно.Наследството му за мен е че човек не бива живее с мислене тип "всички крадат/хвърлят си боклука през балкона/etc. какво мога да направя аз като са такива свини,чакай и аз като тях" или пък "аз да съм добре другите да мрат" и тн.В смисъл човек живее в "общество"(странна дума) което го оформя.Обществото също има нужда да бъде оформено. И не е нужно човек да показва някакви невероятни подвизи за да го направи.Просто в паузите в които не мисли за себе си може да не се пречка на другите. Това значи да се опитваш да се самовъзпитаваш-като за начало да не си хвърляш боклука на земята,да не караш тир без книжка (като мой познат който го прави от 5 години ).От малките неща се поцва (макар че аз бях охулен с прозвището пенсионер едно време когато го пробвах това с боклука ).

Тва така като чета какво съм написал е тотален бълвоч,но имам впечатление какво са направили хората тук там ,и има нещо вярно.
Иронично е, но всичкото това славословене е някаква безмислица защото малко хора мислят за това какво всъщност е правил Левски.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дасиспомнимзанякоибългари
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:00.