IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #111  
Стар 31st October 2009, 18:33
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от "Бобето
.............Оооооооо извинявай Мауз, ама не съм съгласна и с теб, приемам го лично щото съм в последният си месец на моите скромни 25 години.
Има много случаи в, които твоето твърдение е вярно, но времената се менят, живота ни кара да порастваме по-бързо....за съжаление.....
Извинявай Бобе, не съм искала да засегна или обидя нито теб, нито другите момичета. Направих изказването си защото когато навършиш примерно 35 или 45 години сегашните вълнения започват да изглеждат малко смешни /извинете за израза/ погледнати от времето и отдалечаването на спомена за тях.На 35 или 45 ще имаш други вълнения които ще ти се струват жизнено важни, а предходните ще изглеждат маловажни. Това си е от възрастта и никой, дори вие прекрасни момичета, няма да можете да го избегнете.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #112  
Стар 31st October 2009, 18:35
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Цитирай:
Първоначално написано от "Бобето
.............Оооооооо извинявай Мауз, ама не съм съгласна и с теб, приемам го лично щото съм в последният си месец на моите скромни 25 години.
Има много случаи в, които твоето твърдение е вярно, но времената се менят, живота ни кара да порастваме по-бързо....за съжаление.....
Извинявай Бобе, не съм искала да засегна или обидя нито теб, нито другите момичета. Направих изказването си защото когато навършиш примерно 35 или 45 години сегашните вълнения започват да изглеждат малко смешни /извинете за израза/ погледнати от времето и отдалечаването на спомена за тях.На 35 или 45 ще имаш други вълнения които ще ти се струват жизнено важни, а предходните ще изглеждат маловажни. Това си е от възрастта и никой, дори вие прекрасни момичета, няма да можете да го избегнете.

Освен в случаите , когато събитията изпреварят времето!
Отговори с цитат
  #113  
Стар 31st October 2009, 18:46
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

съгласна съм с Мауз...за да натрупа човек опит - трябва да има база за сравнение, но и да е направил това сравнение от своята си камбанария, а не от книжки или еднократен житейски урок Иначе си права, Бобе, че животът учи и не е важно на колко си години, но това е част от уроците, които взимаме и за които се изисква време -Няма как да се "натрупа" опит като се прескочат някои задължителни житейски "часове", които променят приоритетите и възгледите с времето и които ти дават възможността да погледнеш назад с друг поглед върху нещата.
Отговори с цитат
  #114  
Стар 31st October 2009, 18:52
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Аз не съм сигурна какъв точно е отговорът на този въпрос.
Това е думата с най-много обяснения...
Вероятно трябва да се издаде отделен тълковен речник само за думата ЛЮБОВ.
Всяка секунда от живота ми дава различен описание...
Отговори с цитат
  #115  
Стар 31st October 2009, 18:55
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
съгласна съм с Мауз...за да натрупа човек опит - трябва да има база за сравнение, но и да е направил това сравнение от своята си камбанария, а не от книжки или еднократен житейски урок Иначе си права, Бобе, че животът учи и не е важно на колко си години, но това е част от уроците, които взимаме и за които се изисква време -Няма как да се "натрупа" опит като се прескочат някои задължителни житейски "часове", които променят приоритетите и възгледите с времето и които ти дават възможността да погледнеш назад с друг поглед върху нещата.
Гуен, каза го точно и много по-ясно от мен
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #116  
Стар 31st October 2009, 22:03
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Какво представлява любовта ?
Теорема, която постоянно се доказва!
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #117  
Стар 31st October 2009, 23:38
Аватара на Kristee
Kristee Kristee не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 230
По подразбиране

За мен любовта не е еднозначно понятие и има множество проявления.
Обичаме и уважаваме родителите си...
Обичаме братятя и сестрите си...
Обичаме и желаем партньорите си...
Обожаваме децата си...
Понякога се влюбваме и разлюбваме в някой и се чудим къде ни е бил умът, но това любов не е ))
А ревността според мен е съвсем естествено и абсолютно присъщо на всеки човек чувство. Дъщеря ми ме ревнува от сина ми, при условие, че знае 100% колко много я обичам и не се съмнява в мен.
И аз съм ревнива, за мен това е нормално. Да не би няма да ви стане неприятно ако някоя лепка, започне да точи лиги и пърха с мигли около вашия партньор. И не защото се притеснявате, че ще го изгубите, а просто защото хората сме малко или много егоцентрици по природа))
Отговори с цитат
  #118  
Стар 1st November 2009, 02:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами тоя партньор кво е- пън ли? Аз да не съм пъдар, че да го пазя от лепки разни... ако той самичък не може да поставя ясно границите, значи въобще нямам кво да търся с него...
Бобе, за всякакъв вид ревност говоря, не само към мъж. За да има ревност, има малко или много развито чувство на собственост, поне аз така си го обяснявам... а аз лично не мога да меля брашно с хора, които развиват чувство на собственост към други хора... времената, когато хората притежаваха хора са отдавна в миналото.
А това, което и Мауз и Гуен имат предвид е опитът на годините, който няма как да се натрупа без основния фактор- годините. И аз до 21-та си година имах толкова любовен опит, колкото някои и на 60 години нямат... само аз си знам всичко, през което съм минала... тогава си срещнах мъжа и си седнах на гъза. Скоро ще станат 9 години от тогава... през които натрупах още повече опит... след още 9 ще имам още повече... и така цял живот. Можех естествено и на 21 да преценя някои неща, но не така задълбочено, както сега, сега пък сигурно не ги оценям така задълбочено, както ще ги оценя след 10 години. Менят се приоритетите, от там и оценката и за любовта, и за отношенията и живота въобще.
Отговори с цитат
  #119  
Стар 1st November 2009, 15:39
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ами тоя партньор кво е- пън ли? Аз да не съм пъдар, че да го пазя от лепки разни... ако той самичък не може да поставя ясно границите, значи въобще нямам кво да търся с него...
Бобе, за всякакъв вид ревност говоря, не само към мъж. За да има ревност, има малко или много развито чувство на собственост, поне аз така си го обяснявам... а аз лично не мога да меля брашно с хора, които развиват чувство на собственост към други хора... времената, когато хората притежаваха хора са отдавна в миналото.
А това, което и Мауз и Гуен имат предвид е опитът на годините, който няма как да се натрупа без основния фактор- годините. И аз до 21-та си година имах толкова любовен опит, колкото някои и на 60 години нямат... само аз си знам всичко, през което съм минала... тогава си срещнах мъжа и си седнах на гъза. Скоро ще станат 9 години от тогава... през които натрупах още повече опит... след още 9 ще имам още повече... и така цял живот. Можех естествено и на 21 да преценя някои неща, но не така задълбочено, както сега, сега пък сигурно не ги оценям така задълбочено, както ще ги оценя след 10 години. Менят се приоритетите, от там и оценката и за любовта, и за отношенията и живота въобще.
Ок Апо сега те разбрах,.
Да аз съм егоистче по природа и имам чувство за собственост.....според мен малко хора са като теб без грам такова чувство....но все пак нека да изчакаме малката душичка да се роди живот и здраве........

А за останалата част от поста ти искам да кажа, че Да и аз бях като теб.....лудувах много, но от 20 си годишнина, се кротнах!
Иначе живота доста ме разтърси................нямах и миг почивка......събитията ме учеха и още ме учат, но лошото е , че изпреварват времето!!!
Отговори с цитат
  #120  
Стар 1st November 2009, 17:02
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

Напоследък си мисля,че може би истинката любов е нещо съвършено и напълно завършено.Тъй като сме хора и в човешкия свят няма нищо съвършено ние не познаваме и не сме способни да изпитваме онази истинка любов.Затова само говорим за нея,опитваме се да я разберем,да я познаем и я бъркаме с емоциите.Може би се изразих много неточно....
__________________
"В света има много повече глад за любов и признателност,отколкото за храна"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КаквопредставляваЛюбовта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:40.