IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th August 2009, 14:52
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране лепенки за белези CICA-CARE

Здравейте,
някой ползвал ли е тези лепенки и доволен ли е останал?Досего успях да намеря едно позитивно мнение за тях във форума...

Моят белег е от операция,изпъкнал ,вижда се доста,а е на около 2,3 години...и незнам какво да правя и как да го премахна вече...дали с лазер,дали с кремче или нова операция...

Тези лепенки да доста скъпи,така че исках да се допитам преди да ги взема..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th August 2009, 15:24
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Ако е много релефен, ще трябва да се изреже и шие отново. Мисля че става и с местна упойка. Ако е по-малко изпъкнал, пробвай с контратубекс, препоръчват го и за по-стари белези, но не е много евтин, мисля към 7-8 лв. беше и срокът му на годност след отваряне на опаковката е около месец. Пък най-добре се консултирай с пластичен хирург или със специалист в лечението на изгаряния /те са спецове и в лечение на белези/.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th August 2009, 15:56
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Мисля , че силиконовите лепенки са за пресни белези .
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th August 2009, 17:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако е много релефен и изпъкнал, демек келоиден, Емисоф беше писала преди много време, че е лекувала такъв белег с инжекции Кеналог, които стопяват постепенно белега, ей тук има повече инфо http://www.bms.com/products/Pages/prescribing.aspx
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th August 2009, 20:43
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

Мерси за инфото,
релефен е,да..особено от едната страна повече и най-гадното е че е под брадичката..
Мисля първо да се консултирам с хирург и после ще мисля какво да правя...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th August 2009, 23:50
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Мисля , че силиконовите лепенки са за пресни белези .
точно така е ! ет имат за цел да натискат белега, докато се образува и по този начин да не може белегът да стане релефен..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th August 2009, 08:46
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

Ами ако е така,значи няма смисъл да ги взимам,то вече се е образувал белега и се е надигнал ..
Така като гледам май ще трябва да се прибегне до хирург май,защото някой си е оставил ръцете при мен...То бива шиене,ама аз по-добре щях да го направя..
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th August 2009, 20:29
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Аз съм ползвала такива лепенки в продължение на 8 месеца - за заличаване на белези от операция на бенки - бяха станали келоидни - изпъкнали, дебели, тъмночервени. Неудобството на тези лепенки е, че трябва да се носят денонощно. Преди всяко влизане в банята се махат, измиват се, подсушават се и след банята се поставят отново. На всеки месец трябва да се подновяват, защото силиконът постепенно се изтърква и не върши вече работа. Резултатът за тези 8 месеца е, че наистина доста намаляха белезите, но в никакъв случай не станаха съвсем незабележими. Чудеса от тях никой да не чака. Не мисля, че можеш да ги използваш за под брадичката - силиконовата лепенка отгоре трябва да се закрепи с някаква друга лепенка - аз използвах Хепафикс, защото иначе просто падаха. Не мога да си представя няколко месеца непрекъснато да ходиш с лепенка под брадичката, на твое място бих пробвала с операция - знам, че за заличаване на белези е с местна упойка и едва ли е толкова скъпа. Успех!
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th August 2009, 21:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да, само дето ако е склонна към образуване на келоидни белези, операцията не е решение. Новият белег пак ще е келоиден
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th August 2009, 22:20
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Не е задължително да станат пак келоидни - аз съм пример за това - имам и келоидни и нормални белези при една и съща по вид интервенция на едно и също място или сходни места по тялото. Понякога келоиден белег се получава заради нескопосаната работа на хирурга или заради получено възпаление след операцията, не е задължително причината да е склонност на организма към образуване на келоиди. Във всеки случай с ленеки под брадичката не може да си помогне. Лепенката действа на принципа, че покрива белегът и спира достъпът на въздух до него, задържа влагата, излъчвана от тялото, а също натиска белегът и така в течение на няколко месеца става по-малък и незабележим. Обаче под брадичката лепенката няма да може да се задържа дълго - човек говори, и яде, и пие, и прави всякакви мимики, което ще пречи на плътното прилепване на лепенката и ще възпрепятства дейстивето й, поне според моите разсъждения. Другият варинат освен операция е с някакви мазила, но и те не правят чудеса .
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: лепенкизабелезиCICACARE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:22.