IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #321  
Стар 11th March 2008, 09:35
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

По въппроса със шевовете и след оперативните белези. Направи ми впечатление във Филма Клъцни срежи, че Шон си мажеше белега на бузата след операцията с Вит. Е / само с това се мажеше / Това ме кара много да се замисля над въпроса с мазилата за белези.....Реших да го изпробвам в/у мен само че при мен са белези от фиброни.Ще се пробвам и ще пиша после дали има ефект
Отговори с цитат
  #322  
Стар 12th March 2008, 12:49
ENIRA ENIRA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 58
По подразбиране

SweetShark, ти нещо по специално прави ли след третия месец. Това за вит Е е много интересно и аз ще опитам
Отговори с цитат
  #323  
Стар 12th March 2008, 13:17
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Нееее, нищо. Смених мъжа

А сериозно, не съм се мазала с нищо специално, само 50 фактор слънцезащитен крем, че 2-рия месец бяхме на море, а нямах много вяра на банския, че ще ми пази шевовете...
Отговори с цитат
  #324  
Стар 12th March 2008, 15:55
ENIRA ENIRA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 58
По подразбиране

Хареса ми!
Отговори с цитат
  #325  
Стар 15th March 2008, 22:03
ENIRA ENIRA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 58
По подразбиране

Да ви кажа много ми е удобно да си ходя без потника и всякакви сутиени. Чувствам си се екстра, дали не е рано, а?
Отговори с цитат
  #326  
Стар 15th March 2008, 23:07
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

ами аз сам на 6 мес и понякога си позволявам да ходя без сутиен,например няколко 4аса,но после пак си слагам сутиена- според мен е по-добре.
Отговори с цитат
  #327  
Стар 16th March 2008, 13:06
Daisy 1 Daisy 1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 39
По подразбиране

Привет и от мен, вече тунингована (10.03) при доц. Тепавичарова и нейния екип. Оле! Ще пусна снимки като ми махнат конците на 20.03.2008.
350 сс (исках 300, но тя ми препоръча 350, както писах по-горе), кръгли (спя само по корем), Mentor, modarate plus (по-широка основа и по-малък профил напред), най-мека кохезивност; подмускулно, разрез под гърдата.
Няма да мажа белега с нищо, защото бил козметичен и ставал колкото косъм. Всички мазила за белези били на принципа на излющването и се препоръчват при релефни белези - по-високи от кожата. Ако не са и започне третиране с такива преарати има опасност от разтягане на белега и вдлъбване.
Доцентката и екипа й са ВЕЛИКОЛЕПНИ. Не съм била в много болници, но по-любезни, свежи, отговорни и внимателни хора не съм срещала. Много съм впечатлена и как всички сестри бият мускулните инжекции без да боли. Обикновено ми прималява от болка и после имам бучки и болка поне два месеца. При секциото имах чувството, че към мен и детето ми се държат като кучета.
Е, доцентката запази кратката и делова фома на разговор, но доста по-свежа и леко усмихната Просто такъв е нейния характер, тембър и т.н., както към пациети, така и към екипа й. Както вече написах аз уважавам точно тази форма на комуникация -кратка, делова и ясна, а не с усукване и странни усмивки.
Обстановката не е толкова ужасна колкото си представях и като я сравнявам с Пирогов, Майчин дом и Тина Киркова. Някаква пациентка е направила дарение и има хубави матраци, цветни спални комплекти, освежаване с латекс, нови пердета и други разни. Поддържат доста чисто.
Постъпих в понеделник, изписаха ме в събота. В петък ми махнаха единия дренаж, а в събота - другия. Доцентката държи да маха дренажите само след като течността е паднала под 30. Можех да си отида с дренажите у дома, но с дете на 1,5 г. е доста рисково. Вдигнах и следоперативна Т в четвъртък, който ми беше и първи ден без антибиотик и органъзмът ми веднага се разърди. Така че предпочетох да си стоя там.
Операциите са сутрин в 8.00. Като ме разчерта доцентката се оказа, че ултра крива и усукана. Знаех, че съм крива от прекаран рахит, но чак пък толкова. По принцип десния ми гръден кош е леко изпъкнал, има някаква си рахитна броеница или нещо подобно. Така дясната ми гърда е по-голяма. отделно имам и двустранно гръбначно изривяване ... ле-ле, сякаш описвам някакво квазимодо. Когато доцентката начерта вертикална линия от шията към пъпа тя трябваше да завърши централно в пъпа, но мина на 2 см в страни Тя ме предупреди, че ще имам разлика след операцията в размера на гърдите- обем, симетрия и местоположение, така както си е било и в натуралния вид. Незнам какво точно е правила, но сега гърдите ми са обсолютно еднакви. Знам, че тепърва ще се променят, но все пак е чудесно да видиш съвсем еднакви красавици.
Оперираха ме към 8.00. Върнали са ме в стаята около 10.00- 10.30 часа. Поисках да седна към 14.00, а към 17.00 трябваше да ме раздвижат (задължително за всички) и да стана. Вечерта пак поисках да ме вдигнат и се поразходих 10-тина минути. На следващия ден вече трябваше да ставам сама, като се дърпах за въже, вързано за кревата. Не трябва да се опирам на ръце и да напрягам гръдните мускули. Изградих си технология с помощта на новата съседка по легло - стягам силно коремните мускули и се надигам чрез тях. Застопорявах си и силно краката в рамката на леглото - сякаш я бутам. Казаха ми, че трябва да ставам с въже поне 4-5 дни.
Вместо ластично лента доценката прави огромна превръзка почти около целия гръден кош, която ги надска надолу. Превръзката се сваля на 10-тия ден при рязането на конците и после индивидуално за всеки се решава дали има необходимост от ластична лента. На мен ми свали превръзката на четвъртия ден (затова си ги видях), защото се оказа, че 6 месеца след като съм спряла да кърмя имам още кърма и взетата проба показва замърсяване и е по-добре да се наблюдават гърдите. Пия антииотик и сед като го приключа ще ми вземат нова проба.
Анестезиоложката- д-р Ранкова и упойката, която ми постави са супер. Момичето, което заварих в стаята, другите две, които постъпиха след мен и аз самата се събудихме като след сън- без халюцинации, главоболия, повръщане и други гадости. Бистра глава.
Болката ....., е, бях подготвена, така че не ме изненада, но си е ужасна първите 1-2 дни. Аз съм и с висок праг на болка, така че не гъкнах. Сутрин и вечер пиех аулин. На обяд мми се полага аналгин, но аз го отказах. Вечер е "дрогата" за сън, както я наричаме - аналгин с нещо си. На 3-4 ден при мен болката намаля на половина и остана по-леката болка от разтегнатия мускул и дърпащите разрези и дупките под мишниците от дренажите.
Първият дренаж ми го извади доцентката - никаква болка. Вторият ми го извади един лекар и беше ужаснооооо. Дали нещо се беше сраснал или доктора не дръпна силно и рязко незнам, но имах чуството, че ме реже на живо. Мина ми след 2-3 минути, но ....
Днес - 7 ден, ситуацията си е дискомфортна - ходя силно прегърбена, ту ме дърпа и боли от външната страна, ту ме болят разрезите ... тежи и опъва, но знам, че си струва и за лятото ще бъда hot mamma при това с много, много красив бюст.
Прегръдки и благодарности на всички тук преди мен, от които научих толкова много!!!
Отговори с цитат
  #328  
Стар 16th March 2008, 19:06
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Честити цици, дано си ги носиш безпроблемно и резултата да е точно какъвто желаеш
И благодаря за подробния разказ, на мен лично ми беше доста интересно, а на бъдещите оперирани със сигурност ще е полезно!
Отговори с цитат
  #329  
Стар 16th March 2008, 19:44
_detenceto_ _detenceto_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 15
По подразбиране

Здравейте, извинявам се ако въпросът ми не е на място, но исках да ви попитам има ли някой с ринопластика при доцентката? Благодаря ви предварително!
Отговори с цитат
  #330  
Стар 17th March 2008, 09:41
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Daisi,честити придобивки и със много здраве да си ги носиш
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДоцТепавичароваquotАлександровскаquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:27.