IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #611  
Стар 18th February 2010, 16:24
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rochellkaa
Цитирай:
Първоначално написано от Abbi
swe3tynka къде се губиш ?
И аз това се чудя.Редовно следя този раздел заради нея,голяма инспирация ми е да чета постовете й и да се възищавам каква воля и какво тяло има.
Наистина ли? :P

Не влизам и не чета изобщо, просто защото малко ми поомръзна само за храна и спорт да мисля. Не отделям и особено много време на комютъра, това е другата причина. Имах РД преди 3 дена и станах на 18 Хубаво е..да си пълнолетен. Не се чувствам по-различна от преди, но осъзнах нещо много важно и до това заключение стигнах точно на 15 февруари /рожденният ми ден/- човек не трябва да търси баланса, трябва сам да си го създаде :P И е така. Убедена съм. И здраво работя по въпроса. Тренирам си, уча си, всичко ми е на 6 общо взето
От днес съм на 3 дневен житен режим за физическо и най-вече психическо разтоварване, като си правя и леки тренировки /вело,йога,аеробика/. 3 дни разтоварване и 3 дни захранване, че през март ме чака една операциийка /на нослето/ и 14 дена няма да мога да излизам от вкъщи, затова ще си спретна 10 дневния житен режим както си му е реда, но по-добре от сега да се подготвя

И така..
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #612  
Стар 18th February 2010, 17:12
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Ей, слънце, честито пълнолетие!!
Отговори с цитат
  #613  
Стар 18th February 2010, 18:45
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Ето моето примерно меню:

Закуска: 1-2 чаши кафе, без захар и мляко, 1 ябълка
Обяд: салата зеле и моркови, 1-2 варени или печени картофа
Вечеря: салата домати, краставици и чушки

Между храненията си хапвам портокали, мандарини, лятото праскови, кайсии и череши. Понякога си позволявам банан, ягоди или грозде но много рядко.

Знам че не ми е много правилна диетата, но когато ям нещо различно, започвам да усещам тежест.
Ще се радвам ако можете да ми препоръчате нещо за разнообразие. Не консумирам животински продукти, рядко ям ориз или грах.
Целта ми е запазване на сегашното тегло.
Отговори с цитат
  #614  
Стар 18th February 2010, 19:38
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Мерси, Сине

chaoslady, просто не можах да се сдържа и да не коментирам примерното ти меню, предвид това, което днес научих в часа по химия. В тялото на човек (в стомаха т.е) има наличие на солна киселина (много малко, но има!). Когато сутрин след сън станем и изпием една чаша кафе/фреш/ изпушим цигара/ изядем ябълка или портокал, раздразваме лигавицата на стомаха, защото засилваме киселинността в тази зона. Така се получват малки ранички, което води до образуването на язва. Много е тънък прага от язвата до гастрит! Така че, внимавай. По-добре вместо ябълка, закусвай банан/ сушени плодове/ овесени ядки!!!
Иначе няма да коментирам храната ти, защото ми се вижда абсурдно недостатъчна от към хранителни компоненти /белтъчини, мазнини/. Но ти си знаеш, това все пак си е твоето тяло, то ще е такова, каквото ти си го направиш

аник, как върви бремеността?
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #615  
Стар 18th February 2010, 19:42
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Ето моето примерно меню:

Закуска: 1-2 чаши кафе, без захар и мляко, 1 ябълка
Обяд: салата зеле и моркови, 1-2 варени или печени картофа
Вечеря: салата домати, краставици и чушки

Между храненията си хапвам портокали, мандарини, лятото праскови, кайсии и череши. Понякога си позволявам банан, ягоди или грозде но много рядко.

Знам че не ми е много правилна диетата, но когато ям нещо различно, започвам да усещам тежест.
Ще се радвам ако можете да ми препоръчате нещо за разнообразие. Не консумирам животински продукти, рядко ям ориз или грах.
Целта ми е запазване на сегашното тегло.
Според мен менюто ти си е чиста диета и то сравнително строга,а не меню на човек,който иска да поддържа дадени килограми Но ти не казваш дали до сега си пазила диета,какво си хапвала преди това и т.н. Виждам,че си вегетарианка или поне се опитваш-нещо,което аз не намирам за много хубаво За мен животински продукти като яйца,мляко(прясно и кисело),пилешко,та дори свинско и телешко(от време на време),риба и сирене са много пълноценни и необходими храни Но това е въпрос на личен избор!
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #616  
Стар 18th February 2010, 19:45
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

П.С. Та днес в 16:00 часа аз ядох ябълка,а в 18 часа крехко свинско със зеленчуци в гювече :P Много вкусно беше,наште го бяха готвили Иначе не знам защо,но днес като станах сутринта корема ми беше толкова плосък,а сега ми е някво такова издуто и чувствам лека тежест Може би заради ябълките,зелето и зеленчуците..знам ли...Утре май на друго ще наблегна
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #617  
Стар 18th February 2010, 20:12
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

chaoslady, с това меню няма да запазиш килограмите си, а ще си докараш някоя болест...

Иначе за ябълките на гладно- отново си е до организъм, swe3ty, аз цял живот съм яла ябълки на градно и нищо никога не ми е имало на стомаха... виж, за по-киселите плодове съм съгласна, че могат да раздразнят стомаха, но за ябълките...
Отговори с цитат
  #618  
Стар 18th February 2010, 21:10
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
образуването на язва. Много е тънък прага от язвата до гастрит! [/i]
swe3ty,гастритът е по-доброто...От него не можеш да умреш,но може да доведе до язва,от която вече може да се умре...
Много гадно...
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #619  
Стар 18th February 2010, 22:42
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Да, sweety, гастритът е по-лекият вариант. Аз имам някаква лека форма. Преди години ми се прояви много остра реакция, но е било единичен случай. Обаче язвата вече е сериозна работа, може да доведе до перфорация на червата и .. някакви такива гадости, не помня точно какво ми е казвала лекарката ..

Иначе, chaoslady, мисля, че като цяло можеш да добавиш нещо към салатата вечета - да кажем извара или яйце или месо (според мен месото е най-добрият вариант ама ти пък не ядеш животински храни). Това не значи, че нямаш избор де..
Иначе за сваляне на тегло, не мисля, че е зле това меню. Но за запазване на теглото няма смисъл да си лишаваш организма чак толкова.
Колкото и да е глупаво - брой калориите, които приемаш и сметни колко му трябва на тялото ти (има разни сайтове).

Виждам, че хапваш повечко плодове, картофки, салатка, но наистина мисля, че трябва да увеличиш вечерята. Като цяло (не за вечеря) можеш да разнообразиш с пълнозърнест хляб, елда, ориз, пълнозърнести макарони.

Цитирай:
chaoslady, с това меню няма да запазиш килограмите си, а ще сидокараш някоя болест...
Sine, ти пък как наплаши момичето ... Виж, че си яде плодове, салата, картофи. В това меню виждам 5 вида зеленчуци+ картофи+плодове между храненията... Чак пък болест
Отговори с цитат
  #620  
Стар 19th February 2010, 01:59
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Е аз исках да кажа че с количеството храна ще си докара проблеми, не че качеството на храната е лошо... ама ти го обясни по-добре

Между другото, миналата нощ сънувах, че изяждам 12 понички... като се събудих сутринта бях безумно облекчена че е било само сън и не съм ги изяла наистина... какво правят диетите с хората, брей
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:08.