IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #841  
Стар 9th March 2010, 18:18
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

И да се е шегувал,има хора пък,които наистина мислят примерно,че 160 см висока-50 кг е дебела,аз съм срещала такива хора! И те са меко казано смешни. Чувала съм мъже да казват "абе ако е 160 см висока идеално тегло е около 41-2 кг...48-9 са вече много!". А като се замислим реално тия дето го казват тва и те не са се поглеждали в огледалото,ама тръгнали оценки да дават кое добре,кое зле,говоря за хората с такова мнение,не за конкретния потребител дето го нахокахме тука всички!
Чакайте да се отчета до сега кво съм яла:
Сутринта 2 чаши чай,1 ябълка,една сушена фурмичка
Обяд-фитнес...
16 часа-пиле със зеленчуци (и картофи имаше),това от гювечето дето го правих оня ден,даже остана още малко
Между 17 и 18 часа 3 чаши чай
и сега към 19 часа или ще доизям това пиле със зеленчуци дето остана или ще ям кисело мляко.
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #842  
Стар 9th March 2010, 18:21
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравейте , извинете че прекъсвам спора ви, но имам въпрос за калориите. Случайно видях това и според изчисленията ми трябва да приемам по 2020 ккал на ден . Това ми се струва страшно много, пък и при положение, че искам да отслабвам. Да се доверя ли на това нещо? До сега никога не съм броила калории. Нито имам навика, нито търпението и не знам как да си изградя менюто... а си мислех, че имам система за хранене.
Отговори с цитат
  #843  
Стар 9th March 2010, 18:36
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Здравейте , извинете че прекъсвам спора ви, но имам въпрос за калориите. Случайно видях това и според изчисленията ми трябва да приемам по 2020 ккал на ден . Това ми се струва страшно много, пък и при положение, че искам да отслабвам. Да се доверя ли на това нещо? До сега никога не съм броила калории. Нито имам навика, нито търпението и не знам как да си изградя менюто... а си мислех, че имам система за хранене.
На мен ми изчисли 1489 калории.Аз съм пробвала и други калкулатори подобни и пак ми изчислява толкова за сегашните ми размери. Но имай предвид,че то тоя калкулатор не може да знае каква физическа активност имаш ти Тоест това е една сума относно ръст,килограми,години само А иначе 2000 за диета за момиче са много,но нали именно за да отслабваш трябва да приемаш по-малко от колкото гориш То ти го изчислява колко трябва да се храниш нормално,а не при диета
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #844  
Стар 9th March 2010, 19:17
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Но имай предвид,че то тоя калкулатор не може да знае каква физическа активност имаш ти Тоест това е една сума относно ръст,килограми,години само А иначе 2000 за диета за момиче са много,но нали именно за да отслабваш трябва да приемаш по-малко от колкото гориш То ти го изчислява колко трябва да се храниш нормално,а не при диета
Напротив, полученото БМР умножаваш по индекса на физическата ти активност:

Цитирай:
След изчисляване на дневният калориен минимум, към него се прибавя относителният индекс отговарящ на степента на физическата ви активност:
# Ако вашият начин на живот е по-скоро заседнал, то индексът на активността ви е 1,2
# Ако вашият начин на живот е умерено активен (спорт 1-3 пъти седмично), то индексът на активността ви е 1,375
# Ако вашият начин на живот е активен (спорт 3-5 пъти седмично), то индексът на активността ви е 1,55
# Ако вашият начин на живот е усилено активен (спорт 6-7 пъти седмично), то индексът на активността ви е 1,725
# Ако вашият начин на живот е екстремално активен (спорт всеки ден заедно с тежък физически труд или двуразови тренировки) е индексът на активността ви е 1,9. За да получите ориентировъчното ниво на дневните калории, които следва да приемате спрямо това уравнение, умножете своят BMR (калорийният си минимум за деня) по стойността на индекса за ежедневна натовареност.
А иначе съм чела, че по 1500ккал е нормално да се приема за деня за жена, та за това се шашнах
Отговори с цитат
  #845  
Стар 9th March 2010, 20:00
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Оу,това не го бях забелязала Е,на мен така ми излиза 2307 калории Ааа да,права си-множко е сякаш
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #846  
Стар 9th March 2010, 22:10
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме
Не вярвам това да е имал предвид.



Много сте обидчиви и вие..
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #847  
Стар 9th March 2010, 22:21
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме
Не вярвам това да е имал предвид.



Много сте обидчиви и вие..
По-скоро, казващи истината сме ние А и дори да бяхме обидчиви,щеше да е напълно оправдано.То за това темата е "дневник на здравословно хранещите се" ,защото сме се събрали тука жени,които полагат усилия да изглеждат добре и колкото се може по-добре,а не да плюскаме в Маки даки и да сме леж цял ден с купа чипс и пуканки пред Тв-то
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #848  
Стар 9th March 2010, 22:27
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме
Не вярвам това да е имал предвид.



Много сте обидчиви и вие..
По-скоро, казващи истината сме ние А и дори да бяхме обидчиви,щеше да е напълно оправдано.То за това темата е "дневник на здравословно хранещите се" ,защото сме се събрали тука жени,които полагат усилия да изглеждат добре и колкото се може по-добре,а не да плюскаме в Маки даки и да сме леж цял ден с купа чипс и пуканки пред Тв-то
Това няма нищо общо. Той се шегуваше.
Лелей..вярно, че отслабващите са доста нападателни хих доказах теорията си
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #849  
Стар 10th March 2010, 07:35
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

sweety, ако това ти е теорията, значи трябва и ти да си била "нападателна" пък като те гледам каква си миличка ...

Добре, може да сме over react-нали Чувствителна съм на тема дупета

Днес съм на протеинов ден ( придържам се към разделното хранене засега). Гледам да не смесвам въглехидрати с протеини и мазнини ..
И понеже още не съм много навътре в темата за разделното хранене (трупам информация) искам да ви питам нещо.
Има ли някакви зеленчуци, които не е хубаво да се смесват с протеинови храни ?
Отговори с цитат
  #850  
Стар 10th March 2010, 07:52
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме
Не вярвам това да е имал предвид.



Много сте обидчиви и вие..
По-скоро, казващи истината сме ние А и дори да бяхме обидчиви,щеше да е напълно оправдано.То за това темата е "дневник на здравословно хранещите се" ,защото сме се събрали тука жени,които полагат усилия да изглеждат добре и колкото се може по-добре,а не да плюскаме в Маки даки и да сме леж цял ден с купа чипс и пуканки пред Тв-то
Това няма нищо общо. Той се шегуваше.
Лелей..вярно, че отслабващите са доста нападателни хих доказах теорията си
Ем,като прочетох първия пост и аз се засмях,защото мислех,че е шега! Ама след това и 2-ри,трети,четвърти,пети...!!! Е,шега,шега,ама вече стана прекалено,като се прекали с дадена "шега" става "играчка плачка" ! Бе все тая вече ! хахахахахаа майната му!

Jaynee,интересен въпрос за зеленчуците,аз не съм се замисляла Понеже те са си една от най-диетичните и полезни храни и не мисля,че е голям проблем това със смесването им Но ако някой изкаже по-компетентно мнение и аз ще съм доволна да разбера дали съм права хихи :P
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:57.