IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th January 2008, 21:28
stela-S stela-S не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: SHUMEN
Мнения: 6
По подразбиране Извънматочна бременност

ЗДРАВЕЙТЕ! ПУСНАХ ТАЗИ ТЕМА, ЗАЩОТО НАСКОРО /05.2007/ МИ СЕ СЛУЧИ ДА ПРЕЖИВЕЯ ТОЗИ КОШМАР. СЛЕД ДВЕ НЕУСПЕШНИ БРЕМЕННОСТИ, ТРЕТАТА СЕ ОКАЗА ИЗВЪНМАТОЧНА. ОТСТРАНИХА МИ ЛЯВА ТРЪБА. ОТТОГАВА ПРАВИМ ОПИТИ, НО ЗАСЕГА НИЩО НЕ СТАВА. ЛЕКАРИТЕ МЕ НАСОЧВАТ ДА ПРОБВАМЕ ИН-ВИТРО. ЗАСЕГА ПРОДЪЛЖАВАМЕ С "НОРМАЛНИТЕ" ОПИТИ, ЗА В БЪДЕЩЕ ЩЕ МИСЛИМ ЗА ИН-ВИТРОТО, АКО НИЩО НЕ СТАВА. ИСКАМ ДА ПИТАМ ДАЛИ ИМА ДРУГИ, ПРЕЖИВЕЛИ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ, КАТО ИЗВЪНМАТОЧНАТА БРЕМЕННОСТ И КАК СА СЕ СПРАВИЛИ, УСПЕЛИ ЛИ СА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯТ. МОЛЯ ВИ, ОТГОВОРЕТЕ МИ!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st February 2008, 13:41
danielaa83 danielaa83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1
По подразбиране извънматочна бременност

Здравей!
Настръхнах като видях темата и най-вече периода в който са те оперирали.И с мен се случи така на 11.05.2007г.
От известно време имах болки ниско в малкия таз,не обръщах голямо внимание, защото бях страшно ангажирана с работата си.Появи се обаче карвене,което ту се усилваше,ту намаляваше.Започна да има и неприятна миризма.Един ден се свих в адски болки и ме приеха по спешност в АГ отделение.Диагнозата, с която бях приета беше възпаление на лигавицата на матката.След седемдневно лечение с 2 вида антибиотици и няколко гинекологични прегледа решиха да ме изпишат.Денят преди изписването не можах да стана от болничното легло.Адски болки!Направиха ми кръвна картина веднага и видяха,че Hb-на ми е падна доста (не ми казаха колко точно е).Разбраха,че най-вероятно правя вътрешен кръвоизлив.Тогава една от лекарките,които беше на смяна се светна,че може би става въпрос за извънматочна.Направиха ми пункция и остановиха,че има кръв в стомаха.Оперираха ме по спешност и на следващия ден ми обясниха най-учтиво,че се е наложило да ми отстранят лявата тръба. "Не се тревожи,млада си,а и вече имаш едно дете..."
А!
Ей тука на мен ми светна червената лампичка!
До тогава не знаех абсолютно нищо за тази аномалия и ми дойде като гръм...последствията...пробл еми с щитовидната жлеза,сериозен стрес и всичко това рефлектира върху мен и хората около мен.
Незнам какво да ти кажа мила,не искам да губиш вяра! Не тряба! Тя е ключа към това към което се стремиш!
Опити да забременея 2-ри път несъм правила,защото ме е страх! Но ще го преодолея,сигурна съм.Искам още едно детенце и ще опитам,но по-нататък.
Като,че ли е рано за инвитро...
Ще се радвам да си пишем,ако не тук във форума, на е-мейла...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st February 2008, 15:49
stela-S stela-S не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: SHUMEN
Мнения: 6
По подразбиране

Здравей danielaa83. Много съжалявам, че и ти си преживяла този ад! Горе-долу и при мен нещата протекоха по този начин, само че първо започна кървенето /помислих си че правя спонтанет аборт/ и три дни по-късно ме сряза жестока болка ниско в ляво. Мен ме приеха в болницата с диагноза силно възпаление на ляв яйчник и тръба, лекуваха ме една седмица с 2 антибиотика /сигурно такава им е практиката !!/, но болките продължаваха, правех висока t /над 38 /. В края на седмицата - чак тогава - решиха да ме видят с вагиналния трансдюсер и откриха извънматочната. Оперираха ме след 2 дни /на 07.05.2007/. От тогава само по доктори ходя, изследвания правя... кошмар. Но не се отчайвам, сигурна съм че един ден ще имам деца, дай Боже. На теб ти пожелавам още едно хубаво детенце /ако искаш второ/ и кураж. Живота е пред нас!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st February 2008, 16:37
rumi_dz rumi_dz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравей!
Много съжалявам за това, което си преживяла.
Но се надявам с моята история да ти вдъхна малко кураж и вяра!
На 05.12.2003г. и аз минах по същият път - тогава ме оперираха по спешност - извънматочна бременност, но за голям мой късмет ми запааиха тръбата. Няма да навлизам в подробности, случих на много добра лекарка, която веднага установи какъв е проблема при мен. Бях се отчаяла напълно, нямах желание за нищо и повече от месец след операцията не можеш да стана от леглото, просто мянах никакъв стимул и желание да се възтановя. Но в един момент си казах, че не може така да продължавам и се започна едно ровене в нета за повече информация, за лечението след такава операция и разбира се консултация с лекарката ми. Започнахме лечение с инжекции ФИБС - 30 дневен курс , след това последваха няколко хидротубации и накрая цветна снимка за проходимост на тръбите. Всичко мина добре, резултатите също бяха добри, никакви проблеми. Но опитите ни за бебе не даваха никакъв резултат година и половина.
И накрая стигнахме до вътрематочна инсеминация. Имах страхотни надежди и чудото стана. На 09.12.2005 се роди моята дъщеричка.
Друг случай, моя много близка приятелка и тя с извънматочна бременост и с отстранена тръба забременя по естествен път месец преди насроченото й ин-витро.
Дано да се похвалиш и ти с добра новина, колкото се може по-скоро, от сърце ти го желая. И сега ако ми позволиш един съвет: Успокой се, върни си надеждата и се бори за постигане на най-желаното. То ще дойде, точно когато най-малко го очакваш.
Зная, че ще кажеш "лесно ти е на теб", но повярвай ми, зная какво преживяваш и зная, че ако желаеш нещо много силно то рано или късно се случва.
Успех и имай вяра и търпение!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd February 2008, 18:02
stela-S stela-S не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: SHUMEN
Мнения: 6
По подразбиране

Здравей rumi_dz! Много ти благодаря за милите думи и за позитивното настроение, което ми вдъхна. Много се радвам на щастливата развръзка при теб и твоята приятелка! Наистина опитвам се да бъда спокойна и сама си вдъхвам надежда. Само искам да те питам - не можах да разбера за инжекциите ФИБС - какви са точно и какво лекуват. Ако може да ми отговориш за какво си ги слагала.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd February 2008, 22:14
rumi_dz rumi_dz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравей отново!
Инжекциите ФИБС са дефакто Алое Вера и ги слагахме, за да предотвратим евентуални сраствания по тръбите. Не зная дали ще може да ги намериш, защото доколкото зная е спрян вносът им. На мен ми ги осигуриха благодарение на гинеколожката ми.
В никакъв случай не ги взимай, дори и да ги намериш на своя глава, консултирай се с лекар.
Желая ти много успех и усмивки.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th March 2008, 21:56
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Стела,жалкоза това което ти се е случило но искам да ти вдъхна кураж.Моя близка забременя 3 пъти и има 3 сина при положение че и махнаха единя яйчник и срещуположната тръба.Докторите бяха категорични че никого няма да има деца.Успех ти пожелавам от сърце
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th April 2008, 13:05
Цвета С Цвета С не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 411
По подразбиране

И аз да те успокоя малко , леля ми(тя е доста млада) имаше извънматочна бременност , отстрахиха и едната тръба и след това забременя по естествен път и има страхотно момиченце.Успех стискам ти палци и гладай да не се психясваш , че нали знаеш понякога това може да е причината
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th April 2008, 17:21
kklara kklara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте!Искам да кажа на всички момичета,преживели или не подобна случка,при първото съмнение за бременност да си направят,колко се може по-рано ехографско изследване(вагинално!!!),за да се установи къде е(вътре или извън матката).Ако е извън маточна,стига да е навреме,може да се съхрани тръбата,а не да ни осакатяват!!!
Stela-s,стискам ти палци и искрено се надявам всичко да завърши благополучно и да си гушкаш,така желаното бебче.Шансовете за забременяване след подобна операция са големи!!!Притесняват ме "първите 2 неуспешни бременности",какви бяха-кухо яйце,мисед аборт или спонтанен?.Изследвала ли си се за придобити тромбофилии?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th April 2008, 12:25
stela-S stela-S не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: SHUMEN
Мнения: 6
По подразбиране

Първо-благодаря на всички за милите думи! А относно предишните две бременности - първата беше аненцефалия на плода, а втората - мисед. Правих февруари т.г. имунологични изследвания в Плевен и ми откриха антифосфолипиден синдром, във връзка с което ми казаха какво да правя при бъдеща бременност - аспирин 100мг и фраксипарин. Аз се подготвям за ин-витро през май във Варна, така че стискайте палци всичко да е наред.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Извънматочнабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:37.