IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th March 2008, 11:20
anilevi anilevi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Sofia
Мнения: 2
Изпратете съобщение чрез ICQ до anilevi
По подразбиране Марихуана

Синът ми (20-годишен) пуши "трева". Не го крие от мен. Веднъж пушихме заедно, за да ми докаже, че не е "наркотик". Чела съм и положителни, и отрицателни отзиви. Вие как мислите?
__________________
Човек притежава достатъчно разум, за да разбере, че не може да се живее само с разум!
Ремарк
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th March 2008, 11:31
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Аз съм против употребата на наркотици, дори и "леките", така се започва с трева и се стига до свръх доза един ден,
трудно ще ми е да повярвам, че човек веднъж опитал трева, няма да е любопитен да опита и от другите,
и когато това стане има голям риск да се пристрасти.И личната драмата започва...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th March 2008, 11:44
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Моето мнение е, че това, че се продължава с други наркотици е пълна глупост. Ако някой е решил да взема други наркотици, той непременно ще го направи. Действието на марихуаната е съвсем различно. Хората, които пушат трева не са наркомани. + това към обикновените (никотинови) цигари има доста по-голямо пристрастяване. Към марихуаната няма такова. Хората си я пушат от милиони години. Любопитсвото към другите наркотици е еднакво, независимо дали пушиш трева или не. Понякога човек има нужда да "разпусне" - същото е, дали ще се напиеш с алкохол, само разликата е в дейсвието. От алкохола ставаш агресивен - а от тревата точно обратното - ставаш отпуснат и бавен. С марихуаната трудно се предозира + това няма страничните действия на алкохола - махмурлук
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th March 2008, 12:06
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Моето мнение е, че това, че се продължава с други наркотици е пълна глупост
Мда

пп. готин аватар
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th March 2008, 12:21
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nelina_02
аз съм против употребата на наркотици, дори и "леките", така се започва с трева и се стига до свръх доза един ден,
трудно ще ми е да повярвам, че човек веднъж опитал трева, няма да е любопитен да опита и от другите,
и когато това стане има голям риск да се пристрасти.и личната драмата започва...
изобщо не съм съгласна! от поста ти става ясно единствено, че ти самата не си пробвала да пушиш трева :d като твърдиш недоказани неща

Последно редактирано от petyaaaa : 20th March 2011 на 21:33
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th March 2008, 12:32
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Действието на марихуаната е съвсем различно. Хората, които пушат трева не са наркомани. + това към обикновените (никотинови) цигари има доста по-голямо пристрастяване. Към марихуаната няма такова.
Това което си написала са абсолютни глупости /без да се обиждаш/.На първо място марихуаната е забранена от закона и е включена в Закона за контрол на наркотичните вещества и прекурсорите точно защото е опиат.Към канабиса също има пристрастеност /повече психическа отколкото физическа/ и се изпада в абстинентност при липса на прием.В над 50 процента от случайте след използване на т.нар.леки наркотици се преминава към употребата на хероин поради най-елементарната причина ,че се търси по силно усещане.За разлика от твоето мнение ,че не са наркомани практиката го е доказала,че са .Мога да пиша много по темата и то от личен опит и практика,а не голословие.А дали ще се подведеш да минеш на следващто стъпало или не зависи от психиката на индивида.И недей да сравняваш голям човек пушещ трева един път в месеца за да "разпусне" с лабилен индивид в тинейджърска възраст чиято критичност и контрол на поведението са занижени поради ред фактори.
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th March 2008, 12:54
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Данните бяха предоставени на последния семинар ,на който присъствах по темата.Визираше се доста по ниска възрастова група-точно лица в тинейджърска възраст,които поради любопитство или под влияние на обкръжението си са прибягнали до по-тежки наркотици /визирам хероин под всичките му форми за прием/.За това казах ,че има разлика дали ще се прави от зрял индивид или от дете.Най-малкото нещо ,което трябва да откаже младежа да го прави е че в случай ,че го задържат в полоцията за притежание на наркотици ще му бъде образувано дело и ще има полицейска регистрация,която му обърква нещата от този ден нататък За други последствия не говоря.
А това ,че ако си решил да опиташ амфетамини,хероин,кокаин и т.н можеш да го направиш и без да си пушил е факт неоспорим
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th March 2008, 13:13
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
От поста ти става ясно единствено, че ти самата не си пробвала да пушиш трева Като твърдиш недоказани неща
да не съм, старомодна съм, трябва да се срамувам ли от това или ми забранява да изкажа мнение по темата/само за протокола, един етаж над мен, момче почина на 24 години от употребата им, добро семейство, добро възпитание.... по думите на майката започнал с трева от любопитство, виждам всеки ден лицето й, болката й, безпомощността й/само този частен случай, доказва, че риск има, а ти с поста си какви доказани неща твърдиш, че не разбрах?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th March 2008, 13:35
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
От алкохола ставаш агресивен - а от тревата точно обратното - ставаш отпуснат и бавен. С марихуаната трудно се предозира + това няма страничните действия на алкохола - махмурлук
пълна глупост! на всеки човек алкохола му действа различно, някой стават агресивни, други весели, трети се депресират, а четвърти просто заспиват и т.н.
но е вярно, че от тревата ставаш бавен, от честата и употреба просто се затъпява аз познавам много хора, които пушат, но от личен опит не мога да кажа нищо, защото не съм пробвала
а това момче 20годишното според мене е изостанало, днешно време 15 годишни почват да пушат трева и към 18 20 вече се осъзнават и я спират не искам да убидя майката
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th March 2008, 13:39
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

mishe,
1.Ти пушила ли си? /ако отговорът е не- няма какво повече да спорим?/
2.Тук става въпрос не за това, какъв е закона (няма да го оспорваме я ! ), а затова каква е РЕАЛНОСТТА. Ако се огледаш около себе си, ще откриеш, че доста от твоите колеги са "наркомани", според твоео определение, защото пушат трева.
3.Първо ми отговори на 1.въпрос и ще продължа нататък.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Марихуана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:32.