IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 1st March 2006, 12:32
aivy27 aivy27 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 26
По подразбиране

Stillness,аз също 4 години карах на Мазиндол.Той ме поддържаше и ми помагаше да не качвам.Сега когато го спряха направо ми се реве.Не мога да си контролирам все още храненето.Полудявам за сладко.Когато ме обхване кризата налитам само на сладко.
Мислите за самоубийство не веднъж са ми минавали през главата.Не мога и не искам повече да живея така.Вече нямам никакви приятели с които да излизам,толкова съм самотна.Преди 1 година ме заряза приятеля ми и от тогава положението ми се влоши още повече.Не мога да излизам като нормален човек да се веселя защото няма с кой а и защото постоянно се гледам колко съм дебела след напълняването.
Можеш ли да ми кажеш поне как да се храня за да не пълнея.Аз ям като невиждала и по-много.Не го повръщам опитвам се да го задържа.Качила съм 8 кг за отрицателно време.Но дори и да го повръщам това няма да промени нещата,знам че няма да отслабна.Не познавам диетолог към който да се обърна, а и дори да ми направи схема на хранене незнам дали ще я спазвам.Трябва по някакъв начин сама да свикна да се храня по мъничко, но как?
Депресията която ме е обзела е голяма,самотата ме съсипва.Живота в момента ми е пълна нула.
Радвем се че си успяла да се отървеш от анорексията.Ти си страхотен и много силен човек,възхищавам се на такива хора.Аз нямам грам воля,а тези кг ме съсипват.

Brown`Sugar, благодаря много за подкрепата. Това е много важно за хора в моето състояние.Ще ти разказвам как протича лечението с удоволствие.Ако искаш и ти даже ме питай каквото и да било.

princessbaclava, блазе ти че си успяла да се отървеш.Браво на теб.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 1st March 2006, 16:31
princessbaclava princessbaclava не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 6
По подразбиране

хей ,това за самоубийството вуобшще да не ти минава и пре ум!трябва да знаеш че господ никога не ни праща предизвикателства,които не можем да преодолеем.самоубийството не е решение а бягство.искам да те уверя 4е има за какво да се живее само трява да се огелда човек.и наи важното е човек да се обича сам себеси.а приятели винаги можеш да си намериш,те са много важна част от лечението на болестта.и помни,колкото повече говориш за нея,толкова по добре за теб,само това и много упоритост се изисква.а и трябва да знаеш 4е килограмите нямат голямо зна4ение за хората който са околу нас ,те се интересуват от това как се отнасяме с тях и колко ги обичаме.това е много важно да осъзнаеш.когато осъзнаеш това,ще си върнеш контрола над живота си.килограми се коригират,а душата не!!!!!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 2nd March 2006, 09:48
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Princessbaclava, спокойно Щом търси помощ, значи вече е избрала да живее. Дори и да е само на подсъзнателно ниво, щом избере живота, все ще намери за какво да живее

Аivy27, опитвай се да заменяш храната с друга. Примерно вместо шоколад и вафли яж кифла с мармалад, вместо торта - кекс. Така чувството за глад ще преминава по-бързо. Да кажем, че стомаха ти може да поеме 10 шоколада и 10 вафли, за да се почувства пълен. Пълен ще се почувства и само с 2 кифли Не се храни в никакъв случай през нощта! Понеже при булимията храната трябва да изглежда много, лъжи самата себе си, като примерно пред другите продукти, сложиш огромна купа с гризки. Така инстинктивно ще посегнеш първо към нея. Дръж близо до себе си пакетче солети. Така като почувстваш глад вместо да хукнеш първо към хладилника, ще посегнеш към тях. Опитвай се да ги ядеш една по една. Така докато свършиш пакетчето, кризата ще е поотминала. Опитвай се да ядеш храната, а не да се тъпчеш. Дъвчи продължително и докато не преглътнеш не взимай нова хапка. За сокчетата и млеката си знаеш Ако все пак не можеш без шоколад, като издържиш една седмица можеш да се наградиш за успеха с кутия шоколадови бонбони, като избереш кутия с бонбони с различен вкус. Докато ги ядеш се опитай да разбереш кое е различното във всеки бонбон и кой ти харесва най-много. Със сигурност ще ги изядеш 3 пъти по-бавно от друг път. Другата възможност е бонбоните да са опаковани и поединично, за да губиш време докато ги разопаковаш
Ако можеш да готвиш, си готви сама, ако не можеш... сега е момента да се научиш
Гледай комедии и развлекателни сериали. Не яж докато гледаш! Аз например обожавам "Квартала на богатите" и нищо не е в състояние да отвлече вниманието ми от екрана.
Танцувай, дори да си сама у вас. Така ще си повдигнеш малко самочувствието и повече ще вярваш в себе си.
Когато преодолееш кризите ще започнеш да отслабваш със сигурност. Тогава тялото ти вече няма да складира, а и ти няма да ядеш толкова сладко. Със сигурност не си толкова дебела, колкото се виждаш, но и това ще го осъзнаеш едва когато се измъкнеш от затворения кръг
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th March 2006, 00:11
theodora0525 theodora0525 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 23
По подразбиране

Aivy, дръж се, моля те. Имам чувството, че започваш да се съмняваш в успеха си, а това изобщо не бива да е така! Сигурна съм, че ще се справиш и се възхищавам на това, че повече от месец успяваш да се бориш. Аз все още не мога да издържа и 1 ден. Сигурна съм, че ако всичко в главите ни е наред, тялото само ще открие удобната си форма и размер. Какво значение имат няколко кила в сравнение с другата гадост. Дръж се! Мен постоянно ме навиват да се срещна с някакъв диетолог. Почти съм се съгласила. Като отида при него, ще ти пиша. Не знам дали е имал пациенти с хранителни разстройства но ще го питам.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 5th March 2006, 09:54
lila lila не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Момичета, не знам и аз как се забърках в това :/ Почнах преди половин година и малко почече. Искам повече от всичко да се измъкна от това. Искам да мога да се радвам норнално на ненавършените ми осемнайсет. Мисля, че разказваме една и съща адска история, но по различен начин. И всеки ден си казвам, че няма да е същото, че ще спра да повръщам. качих 3-4 килограма(а имах съвсем нормално тегло). Наред с всички проблеми, които имам, сега и това... Преди 4 месеца спрях с активния спорт заради поредната контузия. Но реших да се намеря други занимания, само и само да успея да променя нещо.
Подкрепям ви и съм с вас и трябва да успеем да се измъкнем от този кошмар.
__________________
when it feels like fear
like I'll disappear
gets so hard to steer
yet I go on
Отговори с цитат
  #26  
Стар 6th March 2006, 10:53
aivy27 aivy27 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 26
По подразбиране

Stillness, благодаря за всички съвети.Опитвам се да се храня по-бавно и да усещам какво ям,но наистина както ти казваш при булимията е важно да ти е напълнен до горе корема и да изяждаш и да виждаш голямо количество храна.Ако не е пълен или ако не ти е вече почти тежко,все едно не си ял,но пък като го напълниш стомаха вече почва да те гризе и другата мисъл а именно как да го разтовариш за да ти стане леко и за да не задържаш храната.Кръговрата е един ад,но всички го знаят това които са болни от булимия.В сряда на 8-ми март съм на лекар.Беше ми казала да си записвам какво съм яла,колко често съм повръщала и с какво съм се тъпкала при кризите.Леле като и разкажа че през 2 дена се тъпча и повръщам и тя направо ще припадне от ужас.Това че тука намерих хора с които да говоря отделно от психиатърката,много ми помага.Опитвам се и аз да бъда полезна с каквото мога.

Теди,кажи на всяка цена какво ще ти каже диетолога,дано има някакъв опит с хранителни разстройства.Иначе е все тая - диети колкото искаш.Ама няма кой да ги пази.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 6th March 2006, 22:32
theodora0525 theodora0525 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 23
По подразбиране

lila, моля те, недей да чакаш. Мисля, че колкото по-рано се опиташ да спреш, толкова по-лесно ще ти е. После настъпва един момент, в който тази зависимост става по-силна от всичко останало. Не знам дали ще ми повярваш, но аз приключих две последователни връзки, само заради това. Човекът до мен иска да сме постоянно заедно, а аз искам да се скрия някъде, за да се натъпча. А после - лъжи ревност, упреци и... нямям нужда от теб. Защо? Защото ме е страх, че ако някой разбере, ще загубя уважението му и любовта му.
Сега е моментът, ТРЯБВА ДА ПРЕСТАНЕШ! Килограмите са най-малкият проблем.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 9th March 2006, 09:47
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Тheodora0525, ходи ли при диетолог? Съветвам те, да не го отлагаш. Виж aivy27 - разчита на медицинска помощ и пак не може да се справи, а какво остава, ако се бори сама... Вярно, че всеки човек е различен, но сама, без помощ е почти невъзможно да се справиш.

Аivy27, как мина прегледа вчера? Ако можеш да си го позволиш, ходи по два пъти на седмица при психиатърката. Явно по един път ти идва недостатъчно.

Прави ми впечатление, че от психологични заболявания боледуват деца и възрастни, които са по-умни или по-талантливи и въобще по-развити от връстниците си. Хората, които се занимават с умствен труд три пъти по-често се разболяват в сравнение с тези, които се занимават с физически труд. До сега не съм попадала на случай, някой да е болен от анорексия или булимия и да се еограничил само с училищни занимания и то с нисък успех Повечето, които боледуват са отличници /но не зубрачи/, занимават се с нещо извън училище, примерно спортуват или са музиканти, или са гениално добри по точните науки.... Не зная, защо се получава така. Покрай множеството интереси, не се обръща чак толкова голямо внимание на външния вид, но точно те се разболяват. Може би мозъка в даден момент не издържа натоварването и насочва вниманието към тялото за да го оставят малко да си почине Вие как мислите?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 9th March 2006, 10:09
aivy27 aivy27 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 26
По подразбиране

Stillness, здрасти мила.Вчера сутринта ходих при психиатърката.Тя ми се скара много.Каза ми да се стегна и да не се отпускам.Каза ми че бая съм напълняла и че трябва с много воля да си наложа да имам по три хранения с нормална храна на ден.През другото време да не се тъпча с никакви боклуци.Каза че всичко зависи от мене.Нямало да стане с вълшебна пръчица и че аз съм тази която трябва да си помогне.Каза че много съм се отчаяла и предала.Абе въобще направиме на 2 стотинки.Толко гадно ми беше.Нямам възможност да ходя 2 пъти в седмицата,идва ми много скъпо.Мисля наистина да си намеря диетолог,който обаче да се занимава и с хранителни разстройства,обикновенни диетки са безмислени.
Лошото е че аз си седя основно сама вкъщи.Нали ти казах че почти нямам с кой да излизам.Мисля си постоянно в храната и почти съзнанието ми не може да превключи на друга вълна.Лекарката вика, намери си занимание,трябва да си постоянно заета с нещо.Ако искаш си пери дрехите всяка вечер дори да са чисти.Подреждай си шкафове гардероби,чисти.А аз нямам желание за нищо,ама буквално нямам желание.Толко ми е все едно.Искам само да се прибера,да си легна,да се завия и да се разплача.
Вчера ми беше ужасен ден.Този 8-ми март така ме подтисна,толко ми беше мъчно и самотно през целия ден.Не ми се обади никой,ама то няма и кой де.
Това е.Днес имам рожден ден.Ставам на 27години,а съм едно нищо.Дори не водя и нормален начин на живот,като нормалните хора.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 9th March 2006, 10:31
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Честит Рожден Ден!
Пожелавам ти бързо оздравяване, повече усмивки и самочувствие и много, много щастие!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:48.