IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th December 2016, 16:40
Sirius9 Sirius9 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2016
Мнения: 1
По подразбиране Съвет за сваляне на килограми

Здравейте,
Имам нужда от съвет за сваляне на тегло.
Мойте данни: 44 години, 187 см. 120 кг. Спортни занимания до сега: плуване и самбо като ученик, и фитнес след това до сега. Фитнеса ми беше само тежести което доведе прогресивно до увеличаване на теглото, което преди около 5 години стигна 140 кг.
Тогава разбрах че това което правя е едностранно и започнах да тренирам за сваляне на теглото. Започнах с тичане, след това бокс за около 6 месеца. Поради други ангажименти не мога да посещавам тренировки с фиксирани часове и затова от тогава тренирам предимно вечер. Тренировките са тичане на стадион или парк, самостоятелно бокс силови със собствено тегло и малко посещение в зала. Сега зимата само зала, но не толкова често колкот ми се иска.
Основния ми въпрос е свързан със следния проблем.
Когато включа силови тренировки много странно се увеличава апаетита, ставам уморен, не се възтановявам и качвам излишни килограми. При тренировките с аеробика и силови със собствено тегло подържам постигнатото, но пък не мога да сваля още. Тренировката ми сумарно с почивките е около 45 - 50 минути Не знам дали трябва да увелича времето или седмичния брой. При тренировките по бокс времето беше 90 минути и много повече потене имаше.
Ще се радвам да препоръчате подходящи упражнения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2017, 09:47
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Няма начин да не знаеш, че за да сваляш трябва приеманите калории да са по-малко от изразходваните. Така че заложи на обемни, но нискокалорични храни (доколкото можеш; ама и пълноценна трябва да е храната; следене много с една дума) + тренировките. Ако работата ти е без движение през половин-1 час може да клякаш. Или ставаш и сядаш на стола - с малка амплитуда. Използвай си времето за да гориш. Успех! Иначе трудно сваляне на кг може да е от проблем с щитовидната жлеза. (Но пък няма само това да ти е симптом)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th April 2017, 11:18
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

минало е малко време откакто е пуснат тоя пост, но:
ако работиш в голяма фирма питай за карти мултиспорт - много са тарикатски (малко безплатна реклама) - 50 лв на месец и имаш право на посещение в някоя от залите, които са на договор с тях всеки ден. В София са над 200, доста удобно и неангажиращо

Относно тренирането и качването на килограми - освен ако не си си бил сменил и режима на хранене (с такъв, който е х2) няма логика в тва да си качвал килограми. Другия вариант е да си ползвал добавки неправилно.

Започни да ходиш , ако можеш да тичаш - поне 40 мин на тренировка и то не с прекъсвания. Не яж вечер, другия супер елементарен трик да си намалиш храните е да пиеш по повечко вода преди ядене (пълниш се с вода и няма място за храна)
И се подготви за мъка, щото да свалиш килограми от твоето тегло изисква много воля и лишения
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th August 2017, 17:26
igrach igrach не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2017
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sirius9 Виж мнението
Когато включа силови тренировки много странно се увеличава апаетита, ставам уморен, не се възтановявам и качвам излишни килограми. При тренировките с аеробика и силови със собствено тегло подържам постигнатото, но пък не мога да сваля още. Тренировката ми сумарно с почивките е около 45 - 50 минути Не знам дали трябва да увелича времето или седмичния брой. При тренировките по бокс времето беше 90 минути и много повече потене имаше.
Ще се радвам да препоръчате подходящи упражнения.
Тренировъчните натоварвания трябва да се увеличават много плавно и прогресивно,никога не тренирай до изнемога,защото после наистина рязко се увеличава апетита и ти премалява.Много постепенно увеличаваш натоварванията!
Почваш с няколкостотин метра бягане 3 пъти седмично и всеки път вдига с 50 метра,скоростта е бавна, без напъване. Паралелно много плавно навлизаш в диетата,ама много плавно и така лека полека тялото отслабва, натоварванията се увеличават и олекваш на килограми и в един момент след няколко месеца като смъкнеш 20 кг така ще се отпушиш да бягаш, че сам ще се учудиш! Даже по мой съвет, ако си много пълен почни само с бързо ходене и лека диета и чак като ти останат не повече от 20 кг над ръста, т.е. като станеш 107-8кг почни да бягаш.Затова отначало задължително само бързо ходене докато не смъкнеш някой друг кг.
Тайната е,че всичко трябва да става много плавно,постепенно и системно.
Води си дневник и записвай всичко. НИКОГА НЕ СТИГАЙ ДО ПРЕУМОРА И ГОЛЯМ ГЛАД ! Ако правиш всичко правилно ще се учудиш в един момент колко ти е лесно. И нещата стават бавно, на месец не е добре да сваляш повече от 5-6,макс 7 кг,създай си нагласа за един по дълъг период на постигане на целта.
Ти реално за твоя ръст докато не паднеш под деветдесет и няколко кг не може да разчиташ на сериозно отпушване за бягане,щото ти тежи теглото и колената те болят и прасците и е мъка.Бил съм и дебел, и слаб и съм се мъчил да бягам и ги знам от практиката тия неща, а като отслабнеш просто ще летиш, идва ти второ дишане и бягаш с кеф.Това разбира се е, ако като цяло си здрав и нямаш някакви здравословни противопоказания!

Последно редактирано от igrach : 28th August 2017 на 17:35
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th November 2017, 16:18
fitnessdobavki fitnessdobavki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 22
По подразбиране

Здравей, за да сваляш килограми трябва да премнеш в режим на калориен дефицит и да вклюиш аеробна тренировка, но не прекалявай, защото може да загубиш и много мускулна маса. Като добавки, които биха ти помогнали в това отношение са л-карнитинът, кофеинът, зеленият чай, малиновите кетони и вече хард добавките са бърнарите. За добри оферти може да разгледаш http://protein4e.com/ , цените са доста добри. Доставката е за 1 работен ден, любезни са и има безплатна консултация!
Успех с тренировките!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съветзасваляненакилограми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:10.