IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 30th June 2008, 00:19
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Във фитнес залата - мач
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #32  
Стар 30th June 2008, 05:47
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Е това с изтръпването Ivanin да го обясни тогава Не ми се е случвало на пътеката, но аз и нямам нерви за толкова кардио. Ша са загубя ако въртя/тичам по 60 мин :P
Може би при друсането по време на тичане се натоварват и лицевите мускули, затова после изтръпват. На открито ми се е случвало, но съм го отдавала на движението на въздуха
Отговори с цитат
  #33  
Стар 30th June 2008, 06:52
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е като се друсат не би трябвало да изтръпват (в смисъл не това е причината) Лицето изтръпва, защото няма оросяване на мозъка и главата като цяло, кръвта се съсредоточава в мускулите на краката и слиза надолу, от там губите чувствителност в лицето. Може би кръвното е проблем отчасти. Затова спортистите пият медикаменти за оросяване на мозъка
Отговори с цитат
  #34  
Стар 30th June 2008, 10:50
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Затова спортистите пият медикаменти за оросяване на мозъка


e нали като се движиш или спортуваш кръвта започва да се движи по-бързо, а то си има кръг и за тая цел и мозъка е част от него. поне това си спомням от биологията в училище, верно че беше преди доста години, но ...е останъл бегъл спомен

нещо не ми се вижда нормално и реално да е така.
по-скоро, ако е тренирано в зала с климатик и е духал отгоре .....
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #35  
Стар 30th June 2008, 13:30
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Allegra
Оле днес се олях с кардио 50мин. кростренажор + 60 мин. вело (щото гледах мача Германия- Испания) и се забравих! После ми се повръщаше докато се връщах от фитнеса
Това е прекалено много кардио, 50 мин е максималното, преуморяваш се и почваш да топиш и мускулна маса, ще имаш обратен ефект.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 30th June 2008, 13:40
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Цитирай:
Първоначално написано от Allegra
Оле днес се олях с кардио 50мин. кростренажор + 60 мин. вело (щото гледах мача Германия- Испания) и се забравих! После ми се повръщаше докато се връщах от фитнеса
Това е прекалено много кардио, 50 мин е максималното, преуморяваш се и почваш да топиш и мускулна маса, ще имаш обратен ефект.
Май наиситина така е станало, защото не можах да спя въобще
А това значи ли че в дните за кардио само правя 50 мин.нещо си и това е...Не е ли мн малко? Аз винаги правя 40 мин. на един уред и 40 мин.на друг..
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 30th June 2008, 13:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alica
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Затова спортистите пият медикаменти за оросяване на мозъка


e нали като се движиш или спортуваш кръвта започва да се движи по-бързо, а то си има кръг и за тая цел и мозъка е част от него. поне това си спомням от биологията в училище, верно че беше преди доста години, но ...е останъл бегъл спомен

нещо не ми се вижда нормално и реално да е така.
по-скоро, ако е тренирано в зала с климатик и е духал отгоре .....
А като тичаш навън защо става така, като играя волейбол в зала без климатик защо става така, като скачам на въже в зала без климатик защо става така, щот ме духа нещо по главата ли ? Много е ясно, че кръвта не е безкрайна, дори и запасите от далака да се вкарат в употреба, какво като има кръгове на кръвообръщение - като имаш пулс от 150 удара в минута къде според теб ще се закарва кислорода - в работещите мускули (бедрата и изобщо цялата долна част) или в лицето, с което се мръщиш докато тренираш ? Когато тренираш има недостиг на кръв (кислород) до мозъка и главата изобщо, а атлетите попринцип имат ниско кръвно, само културистите имат високо.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 30th June 2008, 15:15
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

ми от 5ти клас транирам, до сега не ми се е случвало .... може. не споря.
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #39  
Стар 30th June 2008, 15:21
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Леля ми преди време работеше в кардиология и ми казваше да поскачам на едно място на цяло стъпало, когато нямам възможност да тичам, за да се отключи цикълът на кръвообръщение из цялото тяло и най-вече до мозъка. Сега за пръв път чувам/ чета нещо подобно.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 30th June 2008, 15:29
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Allegra
Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Цитирай:
Първоначално написано от Allegra
Оле днес се олях с кардио 50мин. кростренажор + 60 мин. вело (щото гледах мача Германия- Испания) и се забравих! После ми се повръщаше докато се връщах от фитнеса
Това е прекалено много кардио, 50 мин е максималното, преуморяваш се и почваш да топиш и мускулна маса, ще имаш обратен ефект.
Май наиситина така е станало, защото не можах да спя въобще
А това значи ли че в дните за кардио само правя 50 мин.нещо си и това е...Не е ли мн малко? Аз винаги правя 40 мин. на един уред и 40 мин.на друг..
Не е малко, пък и в тези жеги. 50 минути максимум, иначе работиш срещу себе си, търси оптималното, златната среда. В дните за кардио можеш да правиш и корем, но само кардио с часове, не само, че е безмислено, но и обратен ефект ще имаш. Ако искаш увеличи броя на тренировките за седмица и/или двигателната активност като цяло извън залата, разходки и т.н.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сутриннагладноилине
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:11.