IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 2nd July 2008, 20:08
opop opop не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 16
По подразбиране

Хора, нали знаете, че на първо място свалянето на мазнини е отрицателен калориен баланс, а не толкова кога тренираш и кога не...яденето преди тренировка е, за да имаш сила и да можеш да тренираш качествено...

А това за яйцата и жълтъците направо В едно яйце има 84 кал., 6гр. мазнини и 7гр. белтъчини...защо трябва да му се изхвърля нещо???
Отговори с цитат
  #52  
Стар 3rd July 2008, 08:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ми защото ще си съсипеш черния дроб То и във водката няма много много калории, дай да изпиеме по 1 литър на гладно.
А и отделно калориите и мазнините са съсредоточени в жълтъка, като 1 на ден е напълно достатъчен.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 3rd July 2008, 10:11
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Много ясно, че не трябва да му се изхвърля нищо на яйцето, теориите от 70-те години, когато се изхвърляха жълтъците на яйцата поотминаха, но и инструктурите и трениращите четат и се доверяват на стара литература и стари схващания или още по-лошо, говорят нещо, което са чули от някого. Но всеки има право на избор.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 3rd July 2008, 11:27
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Извинявай, но такива постове ме карат да казвам на хората - говориш глупости и ти наред ли си и т.н., но айде ще опитам да не го казвам.
Никой не чете литература от 70-те години, колкото и да не ти се вярва, сега също се правят изследвания и има неща, които са напълно ясни факти, не теории.
Жълтъка е много вреден и натоварващ черния дроб, затова максималната доза е 2 жълтъка на ден. Всеки нормален човек, който изяде 10 яйца с жълтък ще получи диария или други последствия от това, но всеки нормален човек, който изяде 15 белтъка БЕЗ жълтък няма да получи нищо. Не знам аз лично много се дразня, когато се опълчваме на света и на фактите и си говорим глупости, за да станем интересни и разбираш ли "айде са тука има няква конспирация да хвърляме жълтъците, те не са вредни, яжте на корем". Може би и културистите са толкова глупави хора, както и треньорите и всички инструктори, които им казват да ядат само белтъците - може би само ограничен брой хора на планетата знаят истината за жълтъците
Изобщо пълни глупости, ти ако искаш изхвърляй белтъка и яж токсичния жълтък, яж по 10 на ден, но такива с извинение смешни изказвания ме хвърлят в жестоки размисли за културата на някои хора. "Чули от някого" - ето това е манталитета на българина, но за жалост има нещо, наречено изследване и то си казва думата над мнението на някой многознайко българин, на който всичко му е наопаки.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 3rd July 2008, 11:40
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Хайде първо да се разберем, аз говорих за масовата пропаганда, с която се спекулира доста, че жълтъците са вредни, че животинските храни са вредни и т.н. И много хора го твърдят, много от тях са информирани, някои не са (това е друг въпрос), но се информират само за вредата, а не се интересуват от второ ралично мение.

Пак казвам всеки има право на избор, познавам трениращи с идеални тела, които са на твоето мнение. Но ти се поинтересувай и от другата гледна точка, преди да кажеш, че е глупава, защото познавам още толкова хора с идеални тела, които си хапват по 5 яйца на ден.

И нека да пиша простотии и глупости, но с ВМ-НВД резултатите са зашеметяващи- сила, естетика и форма. И не мисля, че говоря глупости.

Пък и защо да се хвърлят на вятъра яйцата?
Все едно са токсични, най-важните микроелементи се намират в жълтъка. Нали се сещаш, че нямам предвид, да се тъпчем докато не се натровим.

Прочети в нета за low carb и се увери сам, че не говоря глупости, а е мое мнение, формирано от много източници.

ПП. Има много иследвания и такива "за" и такива "против".
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 3rd July 2008, 11:48
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Ми тогава всеки да си прави каквото знае
Аз имам познат който много пъти е казвал белтъци да се ядат само и само 1 жълтък най-много, ако не искаш натравяне


това че на хикс не му е повлияло зле или лъже или няма гаранция че няма да се натровиш от 10 жълтъка , братовчед ми също е изхвърлял жълтъците, когато се занимаваше с фитнес и 1 жълтък не е приемал


и Миличка, ЛИана, в нета пише много неща
не става въпрос дали жълтъка е вреден а че много жълтъци от яйце са вредни
И темата стана като да приемам ли аджеба аспартам със сладкишите или ба???
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #57  
Стар 3rd July 2008, 11:58
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Едва ли има мнение и изследвание ЗА яденето на 5 жълтъка на ден Това би ме хвърлило в шок някак от напълно нелогичния резултат. Естествено, че жълтъците са полезни, аз не съм казал обратното, никой не го твърди - полезни са в умерено количество до максимум 2 на ден. Повече от тези вещества, съдържащи се в тях НЕ са ти нужни за 1 ден, затова се ядат чак на другия. По тая логика и ядките са полезни, и кайсиите са полезни, айде да се натъпкаме по 1 кг, че да е по-полезно Всичко е нужно, но в умерени количества, а особено жълтъкът е особено вреден във високи количества, за разлика от белтъка. По тази причина се ядат 2 цели яйца + колкото искаш/можеш белтъци. Освен ако не искаш трансплантация на черен дроб преди да умреш, разбира се. То и 50 грама водка (за която споменах вече ) сигурно е полезно и дезинфекцира организма, но 500 грама вече е далеч от полезната част (по тази причина организмът умишлено я изхвърля по същия път, по който сте я приели, по тази причина организмът ще изхвърли и 10 жълтъка, когато ги поемете, няма нищо над организма и това е най-точното доказателство, че правите нещо вредно).
Отговори с цитат
  #58  
Стар 3rd July 2008, 12:42
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Ivanin, ок изяснихме се. Разбира се, че като прекалиш с което и да е можеш да се натровиш, и не съветвам никого да прекалява с количествата. Просто казах, че много трениращи изглеждат добре като физ. форма и ядат много яйца, дали ще се алергизират, може би? Но винаги едното е за сметка на другото. Реагирам така, защото много хора казват 2 яйца на седмица макс (т.е. 2 жълтъка) или 2 пъти в седмицата месо, тук не съм съгласна.

Rokoko, да отбележа, като казвам статии в нета, мямам предвид случайни постове, а публикации на световноизвестни лекари диетолози, аз съм си изградила мнението въз основа на това. Но и тези лекари си имат опоненти, други не по-малко известни светила в тази сфера. Просто всеки възприема начина на хранене и на трениране, благодарение на когото има най-добрите резултати. Братовчед ти може да прави каквото иска, щом е удовлетворен от това. Просто при мен нискомазнинното хранене не се отразява добре, съветите за трениране, които си споменавала, също не са подходящи за мен, за други може и да са. Различни гледни точки, все пак всички сме различни като конструкции и метаболизъм.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #59  
Стар 3rd July 2008, 16:16
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

естествено, че сме различни и затова различна ще е реакцията на организма
примерно , не ми дреме че не трябва да приемам въглехидрати тъй като организма ми сам си ги търси ,
а братовчед ми го правеше защото така знае и той а не щот му харесва
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #60  
Стар 6th August 2008, 11:59
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

На гладно е вредно
Малко протеинче, едно кафенце и ето ви вече готови да горите колкото си искате
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сутриннагладноилине
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:26.