IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 28th November 2007, 13:49
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране Уголемяване на брадичка

Истината е, че отлагам втората операция, не защото нямам желание-напротив, а защото ходих на няколко консултации при които не се стигна до взимане на решение. Предложиха изместване на долната челюст напред, дори извикаха представител, от който да вземем титанови пластинки. Но аз нямам нужда от подпбна ОП. Захапката ми е наред, преди това съм нослила дълги години ортодонтски апаратчета. Мился да отида при д-р Емил Георгиев, тъй като той има опит в тази област, имам му доверие.

Това, което не зная, и нямам как преди да отида на консултация е дали имплантантите се изработват индивидуално, снемат ли се мерки и т.н.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th November 2007, 13:54
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране Уголемяване на брадичка

Цитирай:
Първи път за конкретните лекари ли имаш предвид?
Сигурно са ти направили това, което съм описала по-горе: ментопластика с преместване на част от собствената кост на брадичката напред, което е най-доброто решение по скромното ми мнение.
Не помня, но мисля, че за първи път на мен наравиха изкуствен хрущял в брадчката в БГ. С такова впечатление съм останала, а и участваха няколко специалисти и стажанти. Не са ми рязали челюстта, защото това не беше подходящ метод в моя случай.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 28th November 2007, 22:49
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

"Изкуствен хрущял" - инжектиран (гелообразен) или твърд?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28th November 2007, 23:18
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране

Не беше инжектиран. Казаха, че се разтваря, оформя и тогава се слага. Захванат е с някакви пластинки за костта.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 14th December 2007, 21:33
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране Re: Уголемяване на брадичка

Цитирай:
Първоначално написано от cveti_v
Истината е, че отлагам втората операция, не защото нямам желание-напротив, а защото ходих на няколко консултации при които не се стигна до взимане на решение. Предложиха изместване на долната челюст напред, дори извикаха представител, от който да вземем титанови пластинки. Но аз нямам нужда от подпбна ОП. Захапката ми е наред, преди това съм нослила дълги години ортодонтски апаратчета.

Това, което не зная, и нямам как преди да отида на консултация е дали имплантантите се изработват индивидуално, снемат ли се мерки и т.н.
__________________
I Depend On Me...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 14th December 2007, 21:39
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Човекът, който ти е казал за развалянето на захапката, явно не е наясно с операцията. Част от брадичката БЕЗ зъбите се премества напред и се фиксира - ето една страшна снимка от операцията.
Схематично изглежда приблизително по този начин.

Не се опитвам да те убедя за операцията, а само да ти обясня как се прави
Късмет!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 2nd January 2008, 13:44
freaky_girl freaky_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Cveti здравей!!
Аз живо се интересувам от операция за оформяне на брадичката,но не знам кой метод е по-подходящ за мен-дали поставяне на имплант или изместване на долната челюст напред.Мисля,че втория метод би бил по-ефективен,но ми се струва и доста рисков.Също така не мога да се ориентирам при кой специалист да отида на консултация,май освен Емил Георгиев не съм чувала други да практикуват тази операция.Би ли споделила кой ти епрепоръчал изместване на долна челюст,защото искам да се консултирам именно за този метод.И ако някой знае ориентировъчни цени на операцията ще съм му много благодарна
Отговори с цитат
  #28  
Стар 10th January 2008, 23:39
shane_shaya shane_shaya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 21
По подразбиране

Здравейте !Аз също искам да си уголемя брадичката, но също и челюстта.Та въпросът ми е операцията за брадичката включва ли и поставяне на имплант при челюстта ....... Или просто когато се постави имплант в брадичката той ги обхваща и тях ?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th January 2008, 21:19
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от shane_shaya
Здравейте !Аз също искам да си уголемя брадичката, но също и челюстта.
Kакво точно на челюстта искаш да уголемиш?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 12th January 2008, 11:35
freaky_girl freaky_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Според мен иска самата й челюст да е по-ясно изразена,т.е. да си има ясно изразени контури.Поне аз така го разбирам,но момичето като влезе само ще си каже.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имплантнабрадичка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:34.