IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th May 2010, 20:23
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране Дюкан vs 90-дневна

Така~ След дълго умуване реших да питам официално какво да правя, да чуя повече мнения и съвети.

От Юли-Август 2008 до Юли 2009 бях на Дюкан. Свалих към 19кг от 89 на 70кг, след което минах на хранене тип "когато каквото ми дойде" без да се ограничавам от към вредни и лоши храни. Така до преди месец - за периода от Юли 09 до Март 2010 си върнах 2-3 кг и станах към 73-74кг (на 23 години съм от една седмица насам).

Така... От 3-4 седмици съм на Дюкан, но така се случва, че тъкмо почна П дните и отида на купон, рожден ден, кино и т.н. и т.н. и си наруша диетата - бира, сладолед, пуканки и т.н. И пак почвам от начало - в момента съм 71.8кг, с дънки с размер по-малък от този, с който почнах "диетата" втория път. С други думи - свиване има, но не и сваляне на кг, въпреки че тренирам доста усилено поне 3 пъти седмично.

До сега карах Дюкан 5-5, но мисля да почна 1-1 (ако го продължа де). Притесняваме дали не съм свикнала твърде много с този тип хранене.
Когато се присъединих към форума видях 90-дневната диета и вече започвам доста сериозно да се замислям дали да не мина на нея. Вече и няколко хора ми казаха, че може би ще е добре да разнообразя с 90-дневната...

Но... дали?

Чудя се дали ще има ефект, какъвто имаше Дюкан - стягане, сваляне без увисване на кожа и стрии? Дали няма йо-йо ефект? Как да задържа след края? При Дюкан си имахме протеиновия ден... въпреки че и в 90-дневната го има...

Та... да попитам - какво да правя - да продължа опита с Дюкан2 или да пробвам с нещо ново?

Тези, които правят Дюкан/90-дневната за втори път да кажат дали при тях има ефект. Тези, които са минали от Дюкан на 90-дневната (или обратното) да си кажат наблюденията от това как им се е отразила смяната.


П.П.
Пия 2-3 литра вода на ден + кола лайт.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th May 2010, 01:18
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

и аз това се чудя.
Моя втори опит на Дюкан си е направо провал.Но мисля че тръгна добре,защото за 5 дена свалих 2кг.
и аз и ти правим нарушения и затова не сваляме.
Мисля че просто не се издържа дълго на един и същи режим.какъвто и да бил той.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th May 2010, 08:15
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Не само че един и същ режим омръзва, но и организмът свиква с него, което повече ме притеснява, защото няма да има такъв ефект както първия път. Аз мисля от утре да почна 90-дневната, като протеиновия ден ще си го правя все едно ми е протеиновият ден от 4та фаза на Дюкан - нещо като превантивна мярка да задържа резултата на Дюкан. Ще карам 3-4 седмици и ще гледам какъв ще е ефектът... дано да има положителен такъв...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th May 2010, 14:12
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Аз бих казала че една промяна ще ти се отрази добре ( не защото диетата е по-добра, а просто заради различния вид хранене)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th May 2010, 19:14
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Мхм. И аз така мисля и се надявам, че ще проработи. От утре съм на 90-дневната заедно с майка ми и най-добрата ми приятелка.

Пини,
исках да те питам дали 90-дневната е подходяща за Али?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th May 2010, 19:56
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Али може да пиеш ако ядеш нещо мазно - по скоро ако правиш нещо като НВД
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th May 2010, 20:05
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Какво означава това съкращение?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th May 2010, 20:17
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ниско въглехидратна диета
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th May 2010, 20:24
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Мм... 90-дневната брои ли се за такава? Хляб 100% няма да ям в другите дни освен понякога във въглехидратния ден.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th May 2010, 20:26
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

няма смисъл да си даваш паричките. АЗ ядях на обяд мусака, пълнени чушки - най-обикновени готвени манджи. Тогава има ефект. Но ти с тези плодови , водни дни - за какво ти е?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дюкандневна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:27.