IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th June 2007, 10:59
observer696 observer696 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 2
По подразбиране Подутина под мишницата

Здравейте. Малко съм стреснат Преди около седмица напипах нещо като топче под мишницата си, което при натиск болеше. И се поуплаших, защото майка ми почина преди 2 години от лимфом и реших, че може да е нещо такова. На 28 години съм. Отидох веднага на лекар, той потвърди, че е лимфен възел, но каза, че предполага, че е в следствие на запушена потна жлеза, която е предизвикала нещо като възпаление на възела и затова се е понадул. Взеха ми веднага кръв за ПКК и диференциално броене. Резултатите са абсолютно в нормата. Казаха ми да взимам антибиотик (Аугментин) за една седмица. Дано тези изследвания са достатъчни, за да се изключат някакви по - неприятни заболявания. Не знам кръвта колко показва... Вчера приключих с антибиотика - Аугментин, пих го 7 дни и топчето поомекна, но още има подутина. Болката премина още на 2-я ден след антибиотика. И ми казаха, че ако е нещо лошо - то не боляло Не знам, утре съм на контролен преглед, ще видим. Трябва ли да се тревожа излишно???
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th June 2007, 11:10
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Наистина кофти работа са тези лимфни възли, но ти препоръчвам да не се тревожиш отсега - и без това преди да те види лекар и да прецени дали имаш нужда от по-нататъшно лечение, нищо не можеш да направиш. Освен това има антибиотици, които са със забавено действие - действат още към 3 седмици след като си спрял да ги приемаш, а щом топчето е поомекнало, значи се е повлияло. Не се безпокой от сега, и пиши утре как е минало
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th June 2007, 11:21
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

ако се скубеш под мишниците, може да е обратно растящ косъм. получават се такива "топченца", наболяват, минават сами. хайде оправяй се!
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th June 2007, 11:59
madrugada madrugada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 16
По подразбиране

http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=42188
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th June 2007, 12:50
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от madrugada
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=42188
И к'во, момчето е притеснено, къде има лимит на това в колко форума ще търсиш решение на проблема си
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th June 2007, 16:26
madrugada madrugada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 16
По подразбиране

да е казал някой че има лимит???? само дадох линк ....може да е забравил че е пуснал и другаде тая тема
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th June 2007, 10:30
observer696 observer696 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 2
По подразбиране :)

Ходих днес на контролен преглед Доктора каза, че съвсем леко е подуто и е добре. Било нормално бавно да спада, защото е в следствие на инфекция. Да не съм се притеснявал. Важното било, че щом се е повлияло от антибиотика и нямало нищо в кръвната картина- нямало проблем. Благодаря на всички за мненията
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th June 2007, 18:01
mirabobi mirabobi не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: sofia
Мнения: 592
По подразбиране

Аз да ти кажа,много често ми излиза,сигурно същото топче и на мен пак на тва място.Не съм ходил на лекар,не съм пил антибиотици и за няколко дни ми изчезва само.Те сега докторите за да се презастраховат дават антибиотици за всяко нещо.Ако пак ти излезе по-добре изчакай два три дни и виж дали не започва само да изчезва.Не се тъпчи излишно с антибиотици.
__________________
"Времето лекува скръбта и обидата, защото човек се променя: той вече не е такъв, какъвто е бил. И обиждачът, и обиденият са станали други хора"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подутинаподмишницата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:20.