IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 6th July 2007, 15:38
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Момичета, аз имам същия проблем. лекувам кисти и тъкмо ги излекувам и до 1 година те пак се появяват. последния път гинеколожката ми каза да не спирам да ги пия противозачатъчните - само като реша да забременявам - тогава. аз не останах очарована от това решение защото да се тъпча с хормони цял живот изобщо не ми харесва.поразрових се за някакво алтернативно решение и открих че може да помогне пчелния прашец.пие се 15 дни после 15 дни се прави почивка и така 3 месеца. реших да пробвам защото ако не ми помогне със сигурност няма и да ми навреди. после ще споделя какъв е резултата.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 24th July 2007, 11:10
dani321 dani321 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, искам да споделя с вас. И аз имам диагноза поликистозни яйчници. Изписаха ми Диане. Пих го една година и след като го спрях отново се появиха проблеми. Към 15 ден от цикъла започват болки/явно не се пука фоликула/ и трябва да пия антибиотик. И всичко е като омагьосан кръг. Има ли някои такива симптоми като мен? Къде да си направя хормонални изследвания и скъпи ли са? Ще съм благодарна ако някой сподели с мен.
Отговори с цитат
  #103  
Стар 7th August 2007, 14:15
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Биби, като теб съм!

но сега да споделя какво ми се случва напоследък

преди 2-3 седмици бях на преглед, защото вече много се бях притеснила. както съм писала по-назад в тази тема от около половин година а може би вече и повече спрях противозачатъчните, защото моята гинеколожка ми каза, че вече нямам кисти и не ми се исдкаше да продължавам да се тъпча с хормони. пък били те и от ново поколение

първите месеци всичко беше горе долу добре, пак не ми идваше на дата, имаше 2-5 дни отклонение но все пак идваше. така. обаче после спря. и аз се шокирах. 1-ви тест. 2-ри тест...ок.
тъй като не можех да стигна до моята гинеколожка (която не е в града в който живея в момента) отидох при друг гинеколог, тук. той ме прегледа и си каза човека - мила, не ти идва защото и двата ти яйчника са силно поликистозни. и така вече 3-ти месец.
каза ми че като ми дойде е хубаво да си нправя хормонални изследвания (отново) между 3 и 5тия ден от деня на идване на менструацията. ми хубаво, ама като тя не идва???!!?
чудя се вече какво да правя.
сега чакам гинеколожката ми да си дойде от почивка и отивам да решим проблема...ако може.
този гинеколог (втория ми) ми каза че щом не ми идва, щом имам поликистозни и то силно поликистозни яйчници трябва да си пия противозачатъчните. докато родя....аз му казах че имам опасения поради различните мнения които чувам - едни казват няма проблем - пий си ги, те не са като едновремешните противозачатъчни, блъскани с хормони, тези са толкова олекотени.....други обаче не препоръчват тъпченето на организма с хормони, пък било то и леки. не помня точно колко но все пак никак не ми изглежадше малък процента на жените застрашени от невъзможност за зачеване (не че сега съм хукнала, но някой ден...) или ПАЗИ БОЖЕ рак.....

относно пчелния прашец, по едно време пиех едни билки съчетани с пчелен клей. билкаря при когото ходех и при когото скоро пак ще отида (защотот вече от много места разбирам че е излекувал неизлечими според докторите болести) ми го беше "изписал". намерих го на пазара на графа. по едно зрънце голямо колкото лещено зърно 3 пъти на ден. не бях постоянна с билките и пчелния клей така че нямам отзиви какво се случва.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 10th August 2007, 09:00
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Пупи, аз вече пих един месец но си намерих натурален пчелен прашец, купих го от пчелар - около 10 лв. струва.честно да ти кажа аз съм много доволна засега - дойде ми точно на 28-я ден което от години не ми се е случвало с изключение на времето през което съм приемала противозачатъчни, лицето ми се изчисти и почти нямах болки при менструацията.наскоро говорих с един билкар който ми каза че добре съм се насочила защото в пчелния прашец се съдържали съставките които имало в повечето хормонални таблетки.както казах пие се 15 дни и после 15 дни се прави почивка - така 3 месеца 1 път в годината.1/2 кафена лъжичка се разтваря в 1/2 чаша вода с 1/2 лъжица мед.малко трудно се разтваря но или го накисвам от вечерта или за малко го слагам в микровълновата.пие се сутрин на гладно.като си приключа самолечението мисля да отида на преглед да видя какво става и ако има полза мисля така да се лекувам и в бъдеще.
колкото до хормоналните мисля че няма начин след продължителна употреба да не дават странични ефекти след време.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 10th August 2007, 10:16
vinaria vinaria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Да,особенно ако си предразположен наследствено към бъбречни заболявания.На мен например ми се увреди черния дроб.Сега всичко е ок,но от време на време ме наболява,а и трябва да не ям пърженко
Това с пчелния прашец е интересно...А мога ли да го намеря при някой ,който прави мед?Защото ти каза ,че си го взела от билкар..Малко тъп въпрос ,но...
НА мен напоследък много ми пада косата ,чудя се да не би да е нещо хормонално.Но от друга страна цикълът ми е редовен-и то без хормони!
Отговори с цитат
  #106  
Стар 10th August 2007, 10:17
vinaria vinaria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Ооо,то било пчерал....Ама и аз каква съм....Още не съм се събудила,съжелявам
Отговори с цитат
  #107  
Стар 10th August 2007, 14:35
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

сега като ти прочетох поста Биби, се сетих, че имам един приятел медар и му се обадих да го питам за този пчелен прашец, дали има такъв, за да си взема. и се разприказвахме и той ми каза, че неговата дъщеря също има проблем като моя (поликистозни яйчници) и също е пиела натурален пчелен прашец, но не можа да се сети по колко и в какво съотношения. мисля и аз да пробвам - поне ако не помогне, няма да навреди. иначе моят познат ми каза, че всъщност пчелния прашец, както и пчелното млечице (за което ще знам повече др седмица ) способстват протичането на процесите в организма и по някакъв начин благотворно ги стимулират, но не лекуват. просто благоприятстват айде да видим какво ще стане
Отговори с цитат
  #108  
Стар 10th August 2007, 15:32
vinaria vinaria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Ще чакам и аз отзиви
Отговори с цитат
  #109  
Стар 10th August 2007, 20:31
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

момичета, а докато го пиете тоя пчелен прашец, вземате ли хормоналните хапове?
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #110  
Стар 11th August 2007, 20:06
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
момичета, а докато го пиете тоя пчелен прашец, вземате ли хормоналните хапове?
аз лично не, защото, хм...чакам пурвата за последните 3 месеца менструация, за да мога да направя изследвания, но тя все не идва.... но когато пиех билките, си пиех хапчета..и билкаря ми каза че няма проблем и гинеколожката, на която разказах подробно за въпросните билки.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПоликистознияйчницикготгореПОМОЩ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:49.