IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 17th February 2006, 00:13
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Nimfea,оплешивяването при жените,тип мъжко,е много рядко,но все пак се среща.Но то се появява в напреднала възраст,доколкото знам.Каква е наследствеността при теб?Има ли жени в семейството ти,при които също в такава ранна възраст се е появило?Мисля,че на такава възраст се дължи на някакво заболяване,настоящо или в миналото.Боледувала ли си преди от нещо сериозно.Аз имах позната,на която е опадала косата след прекаран менингит в детска възраст.Може и от стрес да се получи.При какви лекари си ходила и какви изследвания са ти правени?Това,което си решила ми се вижда много драстично решение за твоята възраст.Сега се сещам оше нещо!На една моя приятелка по едно време почна много да и капе косата,беше ходила на кожен лекар,който и изписа нещо за мазане.Той я предупредил,че като почне да го ползва,отначало косопадът ще се засили,но да не се плаши,това е само първоначална реакциа,после почва обратната реакция.И трябва много търпение и постоянство.Спомням си,че и се оправи косата,но след колко време,не си спомням.А и вече нямам контакт с нея,така че повече информация не мога да ти дам.
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17th February 2006, 10:04
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Здравей, Дани!
Мога да разказвам доста за преживелиците си с какви ли не доктори и лечители. Значи на баба ми по майчина линия косата е започнала да пада към 30 и няколко години по абсолютно същия начин... разреждане в областта на пътя най-много, но и цялостно. Както вече казах кожата ми отдолу се вижда. Общо взето само отгоре е толкова рядка, отзад по-става. Та на майка ми е започнала да пада на към 23-4 години по абсолютно същия начин. Като бях малка си мислеше, че при мен няма да се получи защото структурата на косъма ми е различна. Е да обаче с течение на времето косъма изтъня и когато бях на 17 години започна да пада. В началото малко по малко... докато в един момент не се засили адски много... първо придобиваше един такъв странен по-светъл цвят като изгорена, въпреки че не съм се боядисвала и не съм се къдрила и после опадваше (най-вече отгоре на главата както вече казах)
Още при лекото опадване майка ми се уплаши и ме заведе в поликлиниката про дерматолог, който предписа Апликорт за мазане, Ревалид за пиене и някъв шампоан не си спомням точно къв, но не даде резултат. След това ме заведе в специализираната дерматологична клиника... там човека предписа кажи речи същото... само ми каза да пия Мерц. След това ходихме в частна клиника с надеждата, че там работят по-добри специалисти, нооо грешкаааа! Предписаха ми ампули за мазане, които струваха майка си и баща си - 1 ампула 27лв и се купуват само при тази лекарка от частната клиника. Въобще глупост безподобна!
След това ходихме при един човек, който практикува ирисова диагностика. Приятелка на майка ми беше адски доволна от него иии цялото И семейство го посещаваше. В крайна сметка ми каза, че може да спре косопада, но не гарантира поникването на нова коса. Така и стана... колкото и странно да звучи ми направи билкова отвара, която за няколко месеца намали косопада ми до минимум няколко косъмчета на ден, което си е цяло постижение!
Лошото беше, че не ми изнасяше да си стоя без коса.. то е ясно. Започнах да нося ленти за коса, за да прикривам участъка най-отпред където се виждаше. Да обаче лентата ми задушава и опъва косата, което не е полезно за нея, пък и исках все пак да ми порасте нова, а не да ходя цял живот с шапка и лента.
В крайна сметка гледахме по телевизията в здравно предаване, лекар, който успешно лекува косопад. Той предписа пак витамини, но този път Фитовал + жен шен с пчелно млечице за засилване на организма и един лосион, който се втрива 3 пъти на ден в косата. Специално от този лосион съм адски доволна! Нямам никакъв пърхут откакто го ползвам, няма и косъмче, което да цъвти, но коса не пораства за съжаление (вече 6 месеца). Но пък лосиона не мирише гадно и за това си го ползвам, омазнява леко косата, но какво да направя?
Та така... за това започнах да мисля за хирургическа намеса. Нямам и 20 години да му се невиди, а ме е срам дам е види който и да е без шапка и лента. Кога да живея???
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17th February 2006, 21:13
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nimfea
Чували ли сте нещо за д-р Скерлев?
Само добри неща, мила.
За Сердев - преди години, но тогава още не беше забранено, беше инжектирал силиконов гел със спранцовка, ей така, без капсула, в гърдите на много жени. В резултат той мигрира по тялото, получиха им се отоци, подутини в различни области, болки. Съдят го над 100 жени, доколкото зная.
Другото е, че няма специалност "пластична хирургия".
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th February 2006, 23:22
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Нимфея,ползвала ли си серията на Vichy "DERCOS"?Има ампули за жени и шампоан.Vichy имат авторско право върху състава им!За ампулите пишат,че след 3 седмици употреба:

79% спират косопада
78% подсилват косъма
88% подобряват структурата на косъма
71% сгъстяват косата

Опитай,ако още не си!Ползват се 6 седмици,седмично по 3 ампули,но не наведнъж,не се отмиват.В една кутия има 12.

Не съм чела всички резултати,но това ми се видя интересно,ако се спреш на такъв вариант или поне за консултация.Доколкото разбирам става въпрос за някакъв нов метод:

http://devacenter.net/vazst.htm

Желая ти успех с най-добри чувства и пиши пак,ако има развитие на нещата
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th February 2006, 21:43
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Дани,в момента ползвам само шампоана на Виши от тая серия. Иначе точно тези ампули не съм ползвала, но ампули против косопад на Фито (плюс шампоана им за косопад), същия вид ампули нa Rene Furtier + шампоани против косопад всякви.
Още (въпреки че в момента косата ми не пада) не смея да си купя от масовите шампоани.
Та за това вече съм доста скептично настроена към подомни хъмм козметични продукти да кажем. хубави са наистина, но полза никаква.
Та така... иначе аз вече не се сдухвм много. Ако ме видиш на улицата няма да ти направи впечатление, че нещо ми има освен че косата ми е редичка, ама такава е и на доста други хора, така че...
Все пак ми се ще да мога да си правя разни прически... като другите, обаче ме е страх от белезите при присаждането от моята си коса. За това и толкова се интересувам от присаждането при д-р Сердев... разкъсана съм.. чудя се какво да направя
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th February 2006, 23:29
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Тогава непременно си вземи и от ампулите и ги ползвай комплексно с шампоана,ще имаш по-добър ефект.Чувала съм много добри отзиви за тях.В края на краищата става въпрос само за 6 седмичен курс!И на седмица само 3 ампули!Измиваш си косата и втриваш една ампула в корените и толкова.Ще ти отнеме 2-3 минути!
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd February 2006, 11:19
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Купих си ампулите на Виши, но и си записах час в клиника Малинов за другия месец да видим какво точно представлява операцията, рискове (особено за околната коса най се притеснявам), цена и т.н Иска ми се да отида и при други хирурзи, но не намерих много... В Тривия някъв доц. д-р Христо Бояджиев, но тук някъде бях чела, че не не сте доволни за други процедури. А и като видях снимки в сайта съвсем се октазвам. Нещо хич не ми допада да изглеждам по подобен начин брррррррр

http://www.trivia-clinic.com/images/g42_2.jpg
http://www.trivia-clinic.com/images/g42_21.jpg
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd February 2006, 11:34
dnny dnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofiq
Мнения: 92
По подразбиране :)

Той е доста добър и известен.Практикува от 100 год,но за такава интервенция не мога да взема отношение.Нямам познати подложили се на нея.
Успех!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23rd February 2006, 21:06
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Писах E-mail На Георгиев. Прави такава операция, а и консултацията е безплатна! Ще се обадя утре да се запиша.
Интересува ме обаче как мога да се свържа с д-р П. Тепавичарова от Александровска болница, защото разбрах, че и тя се занимава.
ще бъда благодарна ако някои ми обясни как стават нещата при нея. Мерси!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 23rd February 2006, 21:25
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nimfea
В Тривия някъв доц. д-р Христо Бояджиев, но тук някъде бях чела, че не не сте доволни за други процедури.
къде пък чете да има недоволни той е един от най-добрите пластични хирурзи в БГ...
както и да е. желая ти успех, и сподели резултата от търсенето на лекар и евентуално операцията, че имам един приятел с такъв проблем. ще следя темата с интерес. още веднъж Успех
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Присажданенакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:15.