IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th November 2010, 17:17
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране Диета - индивидуален режим

Здравейте,
предварително се извинявам ако има вече създадена същата тема, но бих искала да споделя собствения си режим. Моят режим е комбинация от няколко диети. Най-общо казано - хапвам колко се може по-честичко, но по малко. Опитвам се да имам най-малко 3 хранения на ден, а понякога и 4. Първо обилна закуска с мюсли и кисело или пресно мляко /обезсмаслени/. Обяд - пълнозърнест или ръжен хляб, всякаква салата без майонезен сос, нищо пържено, всякакво месо може и свинско, но само на скара или фурна. Важното е в едно ядене да не се смесва месо с картофи или ориз. Вечеря: салата от пресни зеленчуци, плодове, ако не стигне, си забърквам кисело мляко с плод и мед като десерт. Особено с банан, или малини е много вкусно. Вечер може и риба или пиле, а един път в седмицата и свинско ама чисто, без сланина. Надявам се съм била полезна.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th November 2010, 18:11
Аватара на Caroline-Caro
Caroline-Caro Caroline-Caro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: алтернативната вселена
Мнения: 1 220
По подразбиране Re: Диета - индивидуален режим

Цитирай:
Първоначално написано от Sunny Girl
Здравейте,
предварително се извинявам ако има вече създадена същата тема, но бих искала да споделя собствения си режим. Моят режим е комбинация от няколко диети. Най-общо казано - хапвам колко се може по-честичко, но по малко. Опитвам се да имам най-малко 3 хранения на ден, а понякога и 4. Първо обилна закуска с мюсли и кисело или пресно мляко /обезсмаслени/. Обяд - пълнозърнест или ръжен хляб, всякаква салата без майонезен сос, нищо пържено, всякакво месо може и свинско, но само на скара или фурна. Важното е в едно ядене да не се смесва месо с картофи или ориз. Вечеря: салата от пресни зеленчуци, плодове, ако не стигне, си забърквам кисело мляко с плод и мед като десерт. Особено с банан, или малини е много вкусно. Вечер може и риба или пиле, а един път в седмицата и свинско ама чисто, без сланина. Надявам се съм била полезна.
Това си е чиста,калорийна бомба
Или си свръх слабичка или блъскаш яко във фитнеса...друго обяснение нямам за тази диета...
__________________
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th November 2010, 10:05
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране Re: Диета - индивидуален режим

Цитирай:
Първоначално написано от Sunny Girl
Важното е в едно ядене да не се смесва месо с картофи или ориз. Вечеря: салата от пресни зеленчуци, плодове, ако не стигне, си забърквам кисело мляко с плод и мед като десерт. Особено с банан, или малини е много вкусно. Вечер може и риба или пиле, а един път в седмицата и свинско ама чисто, без сланина. Надявам се съм била полезна.
Колкото е важно да не се смесва месо с картофи или ориз - толкова е и за хляба и месото. Киселото мляко не е желателно да се смесва с нищо - било то зърнена закуска или плод...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th November 2010, 18:44
Аватара на katiushaa
katiushaa katiushaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 79
По подразбиране

Честно казано, не ми звучи "честичко по малко". Особено вечерята..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th November 2010, 11:10
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Съни, 3 хранения на ден са задължителен минимум при хранене. Това не е често по малко. Разбирам да кажеш, че ядеш на 2 часа, примерно, и да редуваш разни храни. Но ти си знаеш. Щом ти помага, продължавай си. Не ми е ясен принципът на диетата ти, защото нито е разделно хранене, нито пък е точно смесено - в смисъл да има П, В и М. Ти какви кила искаш да сваляш и колко време караш така? Какви са ти резултатите?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd December 2010, 16:39
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

Привет на всички и се извинявам за късния отговор. Благодаря за отзивите, радвам се, че провокирах интересна дискусия Нямам особено много време напоследък да се ровя из нета. Та относно броя хапвания, казах най-малко 3 пъти, понеже някои хора, които работят по-динамична работа и това им е много, и ядат по 1 или 2 пъти, което е много вредно, защото си наваксват с количеството. А иначе ако работата и времето ви позволяват през 2 часа по малко, би било прекрасно, аз лично не разполагам с такова време. Но пък гледам да имам стабилна и здравословна закуска и стабилен и здравословен обяд, а за вечеря по често съм на салати и плодове, но 1 или 2 пъти в седмицата си позволявам и чисто месо, без сланина, мазнини и пърженяци. Всъщност напоследък яденетата са ми 4, сутрин, на обяд, следобед и вечер. Това си е моя диета, комбинация от други, но пък съобразена с работата и начина ми на живот. Относно резултатите, не бяха светкавични, но аз не съм привърженик на бързото отслабване, та около 13-15 кг за година.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетаиндивидуаленрежим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:33.