IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 3rd May 2008, 16:42
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mitkooo
iskam da popitam poneje si vzeh edin l-carnitin na supra vit oba4e imam problem ne pi6e dozirofkite ina4e sustava v edna tabletka e L-carnitin 500 mg i magneziev stearat 5 mg na hap4eta i ako moje da mi kajete po kolko da vzimam na fitnes ne hodq oba4e hodq na boks i si pravq 5 puti v sedmicata koremna presa

Взимам си и аз на Супра вит, също само в тренировъчен ден. Аптекарят ми
каза 1 капсула преди тренировта и 1 след.
Аз обаче експериментирам понякога взимам само 1 преди тренировка във фитнеса или понякога 2, особено когато тренирам за долна част. Повече от 2 не си позволявам, но забелязвам, че като пия карнитина, освен оскъдно изпотяване по време на тренировката ставам червена като домат,
10 минути имам странен световъртеж, още в началото на дейсвието му, а после ми минава.

Защо така, незнам. Дали понеже съм поднормена в теглото - 167/51
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #112  
Стар 3rd May 2008, 17:23
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Много мнения и всичките произтичат от личен опит което ме радва, за съжаление някои от тях са доста противоречиви значи нека кажем нещо и да приключим с цикъла от въпроси "дали да го взимам в НЕ-тренировъчни дни". Самото определение под което е класифициран L-Carnitina е ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА, което само посебеси говори че повече има връзка с начина на хранене отколкото с това дали тренирате малко, много или изобщо. С други думи няма причина да не се взема L-Carnitin-а в не тренировъчни дни, дори е задължително да се приема. Тук никой не говори за някакви хормонално-анаболни продукти от които се изисква натрупване в тялото и после дасе почива. Значи накратко, L-Carnitina може да се взима ВСЕКИ ДЕН, предозирането с него не води до странични ефекти, дали ще го пиете течен или на хапове е въпросна личен избор (абсолютно никакво значение няма), компанията производител до голяма степен също няма значение защотонека погледнем съвсем безпристрастно, тук не става въпрос за сложен химичен елемент който се генерира след специфична химична обработка, тук става въпрос само за един елемент в свободна форма, който е лесен за производство и не изисква компанията производител да бъде супер известна за да им работи L-Carnitina, последно... когато пиете L-Carnitin не го пийте с течности съдържащи прости захариди. От къде можете да си изберете L-Carnitine... ами ще ви го спестя това, за да не прозвучи като реклама!!
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #113  
Стар 3rd May 2008, 18:34
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

е нали в крайна сметка повишава издържливостта на организма При спортуващи..... И аз се обърках вече......
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #114  
Стар 4th May 2008, 11:56
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Еми да така е, но също не пречи и да се взема, когато човек не спортува толкова активно, стига да го взима както трябва! относно зачервяването на кожата и световъртежа, това обикновенно се получава когато в продукта който взимаш има Niacine. Това вещество провокира такива реакции... виж на опаковката дали го има в състава на L-Carnitine-овиа продукт който вземаш!!
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #115  
Стар 4th May 2008, 17:33
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Магнезиев стеарат пише, че има в състава си
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #116  
Стар 4th May 2008, 17:54
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

ами тогава нямам обяаснение... може просто да не са го упоменали в състава, което сама разбираш че не е коректно!!
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #117  
Стар 4th May 2008, 17:58
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

За първи път чувам че л-карнитина има странични ефекти! Трябва ли да се прави почивка от него..примерно 2-3 месеца или нещо такова..аз го пия вечееее около година по 1 таблетка 1 час преди тренировка..Ако не го пия и тренирам нищо не правя и нямам нито сила, нито издръжливост..в близките няколко месеца не мога да го спра (нали лято идва,това онова..трябва да сме дъд форма)..
аз нямах мн време да прочета цялата тема, но обещавам да го направя! Поздрави,
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 4th May 2008, 18:02
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Не L-Carnitin-a.... Не ме разбра правилно... Просто може да са добавили определени съставки които да са добавени, къде за баланс, къде за симулиране на по силен ефект! L-Carnitina НЯАМА СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ сам по себе си!!
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #119  
Стар 4th May 2008, 18:21
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Дори в сайта на Фирмата-производител не се упоменава повече - ужким 100% чист Л карнитин има в таблетките, но ................. Засега ще намаля дозата от 2 на 1 и ще видим
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #120  
Стар 4th May 2008, 18:22
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Коя е фирмата производител??
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: carnitineдозировка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:32.