IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th August 2009, 19:06
deo_79 deo_79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: plovdiv
Мнения: 4
По подразбиране Относно бенката

Здр.,става въпрос за бенката която ме дразни и то адски,и малко съм комплексиран.Бенката се намира не където да е,а м/у очите ми!Май невус или фиброн се казва,кафяв е с косъмчета и е релефен издаден навън като грахово зърно.Затова съм тук за да знам дали не е опасно да се премахне с оперативно или лазерна намеса.Ще стане ли нещо на очите ми или е безопасно и да не се плаша толкова?Очаквам правилните отговори.Мерси!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th August 2009, 22:30
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране Re: Относно бенката

Цитирай:
Първоначално написано от deo_79
Здр.,става въпрос за бенката която ме дразни и то адски,и малко съм комплексиран.Бенката се намира не където да е,а м/у очите ми!Май невус или фиброн се казва,кафяв е с косъмчета и е релефен издаден навън като грахово зърно.Затова съм тук за да знам дали не е опасно да се премахне с оперативно или лазерна намеса.Ще стане ли нещо на очите ми или е безопасно и да не се плаша толкова?Очаквам правилните отговори.Мерси!
На този въпрос правилния отговор може да ти даде единствено дерматолог!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th August 2009, 10:50
deo_79 deo_79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: plovdiv
Мнения: 4
По подразбиране

Хич не ми помагаш,а ми спамиш темата!Моля,знам ще тук има някой който е чул за такъв случай и затова да преодостави някакаво инфо възможно ли е медицинска намеса?Разбира се,че питам специалистите по кожите,някой да знае добър лекар за премахване на бенките в Пловдив,че съм бос.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th August 2009, 19:15
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Аз бих предпочела изрязване , а не лазер . С изрязването всичко се изчиства , а с лазер или химия поне мен ме е страх, винаги може да има остатък . Махала съм си бенка - при хирург , с местна упойка . Ако искаш име - на лични .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th August 2009, 02:19
Аватара на morska_valna
morska_valna morska_valna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 147
По подразбиране

Аз съм много бяла и слънцето е много вредно за кожата ми.
Забелязах, че след последните 2-3 ходения на море някои бенки започнаха да се увеличават.
И марш на дерматолог - тя е онкодерметалог в Раковата. Аз обаче държах да ми се обръне специално внимание и й треснах 50лв на частно. От сигурно 50-тината бенки, които имам по цялото тяло, тя посочи само една евентуално, която се нуждае от премахване. Отдъхнах си.
После ходих при дерматоложката в нашата поликлиника и тя ми махна доста с течен азот.
От нея разбрах, че издутите бенки не са опасни, така че не се притеснявай.
А как ще ти я махнат ще ти каже дерматологът, защото все пак е на лицето и не трябва да остава белег.
Only, чела съм в нета, че хирургическото премахване е безболезнено и за секунди едва ли не. Но не остава ли някакъв белег на мястото?
__________________
Любовта всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th August 2009, 08:45
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Едната беше само с едно затягане на конеца, като защипване , по-малката - за нея мога да кажа , че има белег - стои като вързана панделка или пълно х , но това е само за мен , защото зная къде да търся / размера й е колкото основата на бенката / . Другата е с нормален шев - около 4-5 промушвания , тя пък изобщо не си личи , особено до стар белег от операция . Но аз бях при пластичен хирург . И въпреки това - шева не му личи , защипването - да , значи зависи от техниката на затваряне на шева . А мен точно от химия ме е страх , защото от хим. пилинг ми се получиха обемни бемки . Така че предпочитам да не ги храня , а да ги режа . . Но аз плоска бенка не съм си махала и не мога да помогна там .
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th September 2009, 19:49
Аватара на BRIDA-RR
BRIDA-RR BRIDA-RR не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 26
По подразбиране

Махнах си 14 релефни бенки които се бяха настанили по гърбът ми.
С лазер ги изрязаха.В гърба бях като разстреляна Цялата в лепенки.Много бързо минаха.Белези не останаха.Трябва много да се вгледа човек за да разбере къде са били.Но,само който знае
Няма нищо страшно.Боцват те в бенката и после резват с лазер.
Отиди на доки,той ще ти кажа точно как да се махне тази която ти имаш.
Ако ти кажат с лазер-махни я с лазер.Белег ще имаш,но за кратко.След това малко фондьотенче и си като нова
По добре едно малко по бледо от тена ти петънце от колкото бенката която те комплексирва.
Махай я гадната бенка и да не ти пука!
Посе да не забравиш да се похвалиш
И аз имам една точно до носа от дясно...малко е релефна,ама няма да я махна.Там ми е чара Обаче,онези на гърба,бяха гадни.Пречеха ми много ...затова се отървах от тях
Успех мац!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th September 2009, 19:28
deo_79 deo_79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: plovdiv
Мнения: 4
По подразбиране

Най-после ми махнака гадната бенка с опеация,разбира се!С две конци ми зашиха и доктора ме увери,че нямам да имам белег.Операцията почти не я усещах и стана за 10-15мин.И да знаете,безплатно ми махнака :P
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st October 2009, 17:15
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Супер , икономисал си пари от 20,00 до 200,00лв .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th October 2009, 21:31
deo_79 deo_79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: plovdiv
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оnly
Супер , икономисал си пари от 20,00 до 200,00лв .
Еее,Единствената,все пак почерпих ги с 1 кутия бонбони и 1 кутийка нес кафенце След операцията има значително разлика отколкото преди на лицето ми,така че заслужавам това и решението лесно го взех
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Относнобенката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:25.