IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th November 2010, 22:06
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

томи, циркониеви корони ли имаш в предвид? умъртвени ли са твоите зъби ?( предни, задни ? )
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th November 2010, 11:28
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
томи, циркониеви корони ли имаш в предвид? умъртвени ли са твоите зъби ?( предни, задни ? )

Да,цирконеви са ми короните и всичките ми зъби са умъртвени...Или е бил некадърен зъботехника или нещо се случва..През 6 месеца нещо се чупи.В момента съм със счупен преден мост и ще слагам импланти ,за да сиспестя висенето през ден по зъболекарски салони.С две думи вече съм си абонат при зъболекаря...Съветвам ви ,преди да отидете някъде да си слагате каквото и да било ,си попитайте за гаранцията на зъбите и се позайнтересувайте зъботехника дали е добър...Аз от моя бях повече от доволна ,но ето какв се случва в последствие.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th November 2010, 15:19
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Томи,зъболекарят,когото посещавам ме посъветва циркониевите коронки да са само на предни зъби(4 или 6),дори каза,че зъботехника не препоръчва мост,а само отделни корони. Ти къде си ги прави,в кой град ?
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th November 2010, 20:44
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

[quote="Thomi"]
Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
С две думи вече съм си абонат при зъболекаря...Съветвам ви ,преди да отидете някъде да си слагате каквото и да било ,си попитайте за гаранцията на зъбите и се позайнтересувайте зъботехника дали е добър...Аз от моя бях повече от доволна ,но ето какв се случва в последствие.
томи, не съм аз човекът, който да те съветва по такива въпроси, има си зъболекари за тая работа, но :
!!!!!
ако са здрави пъновете защо рискуваш да ги вадиш? аз лично смятам това за твърде рискованно ! замисли се над собствения си съвет да внимаваме при кой и какво си слагаме в устата !!!! извадиш ли пъновете - връщане назад няма !!!! а имплантите първо - могат да бъдат отхвърлени или да правят процеси, заради които в крайна сметка след много мъки за задържане се оказва,че трябва да бъдат махнати ( най- лошия вариант, но го има в картите, дето се казва) и оптималния вариянт - след 20 години знаеш ли какво става - имплантите стават за подмяна, леглата им са вече разбити, тъканите увредени ( челюстта имам в предвид ) и се оказва , на същите места нови импланти не могат да се сложат.....ти си млада ! след 20 години ще си на 50 ! не се подлъгвай по " специалисти", защото и най-добрият специалист е винаги търговец и в момента с твоите финансови възможности няма да те пропусне !!! за момента ще си е свършил добре работата ще си доволна, но след 20 години ще съжаляваш определено !!!
аз лично на твое място бих си направила рентгеново изследване да видя как са всички пънове, как са запълнени каналите и ако няма некадърна работа и възпалителен процес, налагащи изваждане на пънове, не бих ги пипнала ! по-добре нови корони, колкото трябва пъти, но пъновете да са твпи !!!

пс: ти нали не мислиш,че това, което се навива на импланта е с по-здрав материал и не се чупи??
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 11th November 2010, 12:54
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Томи, всичко дето каза Теди е вярно - само искам да допълня. Разликата между собствения зъб и импланта, е че собствения зъб пружинира в леглото си при дъвчене, а импланта е неподвижен в коста. Чувството е съвсем различно и в полза на естествения зъб. Дори и само корена да е останал, но да е здрав, е по добре да се изгради и облече с корона, отколкото да се извади.

Наистина, помисли и се консултирай няколко пъти, преди да вземеш окончателното решение!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th November 2010, 19:36
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana
Томи,зъболекарят,когото посещавам ме посъветва циркониевите коронки да са само на предни зъби(4 или 6),дори каза,че зъботехника не препоръчва мост,а само отделни корони. Ти къде си ги прави,в кой град ?
Мост се слага когато липсва даден зъб.Аз си извадих втория зъб и затова съм с мост.Сега ще слагам имплант точно поради тази причина .
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th November 2010, 19:37
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Томи, всичко дето каза Теди е вярно - само искам да допълня. Разликата между собствения зъб и импланта, е че собствения зъб пружинира в леглото си при дъвчене, а импланта е неподвижен в коста. Чувството е съвсем различно и в полза на естествения зъб. Дори и само корена да е останал, но да е здрав, е по добре да се изгради и облече с корона, отколкото да се извади.

Наистина, помисли и се консултирай няколко пъти, преди да вземеш окончателното решение!
Напълно съм съгласна вас
Теди,аз няма да слагам импланти на всички зъби ,явно не съм обяснила добре.От ляво на дясно -първите 3 зъба са мост-изваден ми е втория зъб и затова имам мост..Ще слагам имплант само на липсващия-втори зъб.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th November 2010, 12:15
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Томи,това за импланта го разбрах,за мостовете ясно,но казваш,че всички зъби са ти циркониева керамика,това включва кътници предполагам!? Разпитвам,защото не ми ги препоръчват,освен за предни зъби и се чудя какво да предприема искам всички да са възможно най красивите,но от друга страна,ако няма да са здрави ......
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th November 2010, 12:22
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana
Томи,това за импланта го разбрах,за мостовете ясно,но казваш,че всички зъби са ти циркониева керамика,това включва кътници предполагам!? Разпитвам,защото не ми ги препоръчват,освен за предни зъби и се чудя какво да предприема искам всички да са възможно най красивите,но от друга страна,ако няма да са здрави ......
Абсолютно всичко в устата ми са циркониеви корони .Това което зъботехника ми каза ,че циркониевите зъби за момента били най здрави и затова мога спокойно да сложа на всички зъби..Очаквам Жоро или Явор да се включат и да кажат кой материал е най -здрав . Наравих си всичките зъби от естетичн гледна точка а не от здравословен пробле и сега страдам Страдам-в смисъл много са красиви но често ми се чупят ,дали от променената захапка или никой не знае
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th November 2010, 12:23
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Зъбите изработени върху скелет от циркониев оксид са здрави толкова, колкото и стоманата. Няма логика да ги препоръчват само за фронтални зъби.

Просто зъболекаря счита вероятно, че естетиката в задните участъци може да бъде постигната задоволително и с металокерамика.

Правили сме всички зъби на пациенти - мъже, дъвкачи, ловджии, които ядат доста твърди храни и никой зъб не е пострадал въобще. Най стария ни случай е вече на 5 години.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зъбниимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:59.