IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 11th September 2009, 22:05
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Ще цитирам любимия си сериал, ДВама мъже и половина,
Когато ЧАрли казва на АЛЪн: "Любовта не е сляпа, а бавноразвиваща се"
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th September 2009, 22:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Провокаторка такава, ся пак ще се сдъвчем и ще създадем конфликт (майтап )
Аз не мога да дам определение. По- точно не че не мога, а не искам. Защото любовта е много относително понятие и това, което за мен е любов, за някой друг може и да не е и обратното. Важното всеки да се чувства удовлетворен, обичащ и обичан според своите представи за любов
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11th September 2009, 23:00
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

Любовта при мен или влюбването, не знам :P :
- пеперудите в стомаха при мисълта за него, при срещата с него
- да се усмихваш сам по улиците, почти да летиш
- всички дребни и незначителни неща, които насочват мисълта ти към него (песни, шеги и какво ли не, което сте си споделили)
- преди всичко да виждаш недостатъците в този човек, грешките и да го обичаш въпреки тях

С една дума, любовта трябва да е всеотдайност Аз съм готова да дам всичко, но искам поне толкова и от другата страна...
__________________
I'm lost, I've gone to look for myself, so if I get back before I return, please ask me to wait...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11th September 2009, 23:29
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

От години нося изрезка от весник с Прозренията на Майка Тереза.
Последното гласи "Единствената Реалност - Любовта!!!"

Според мен Любовта е дар от Бога, заложена е в всеки един от нас!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 11th September 2009, 23:36
Аватара на Ania
Ania Ania не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: In your dreams, Hell
Мнения: 466
По подразбиране

След като разгледах още малко форуми с подобни теми осъзнах,че древните хора са били по-наясно с любовта. Примерно в древните езици съществуват три думи за любов, всяка отговаряща на трите същности на човека. В старогръцки например, те са следните:

Ерос –плътската любов, когато обичаме с тялото нечие друго тяло.
Филия –душевната любов, това е любовта между родители и деца и между приятели –обичаме с душата си нечия друга душа.
Агапи –духовната любов. При Агапи любовта се превръща от чувство в действие и нерядко в саможертва. Това е любовта с голямо „Л” –Божествената любов, която живее в духа ни, който е частица от всемирната Любов.

А Любовта между мъж и жена се получава при смесването на Ерос, Филия и Агапи. Т.е. Да го има плътското привличане, да го има душевното разбирателство и да бъдеш готов да се жертваш за другия.



Следва продължение....
__________________
Come feed the rain
'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Отговори с цитат
  #16  
Стар 11th September 2009, 23:45
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Любовта е едно страхотно чувство , което те зарежда с адски много положитилна енергия и те кара направо да не стъпваш по земята !
Тя е допинг , един от най-силните наркотици и докато си в състояние на еуфория е много гот , но не трябва да забравяте , че след всяко пиянство , следва и махморлук !!!
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12th September 2009, 00:08
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Според мен любовта е донякъде илюзорна... Не съм убедена, че наистина я има или поне не дотолкова чиста и идеална, колкото се представя.
И парадоксът идва от това, че уж е илюзия, а не е възможно всеки да се вмести в собствената ти илюзия за любов. Например любовта между роднини- в някои случаи я има, в други съществува усещане за привързаност, което пък от своя страна поражда задължение за обич, а при други- тя съвсем липсва...
Дали всичко всъщност не е в главата ни...
Искам да споделя с вас нещо интересно,което прочетох преди време...

"Интересен е изводът, че един старец би виждал като младеж, ако получи подходящо око. От това може да се заключи, че старостта настъпва не поради това, че душата е претърпяла някаква промяна, а нейният носител, както в пияно състояние или при болест. Така и мисленето, и съзерцанието отслабват, когато нещо друго бъде променено или разрушено вътре в тялото, а самият разум е безучастен. Разсъждението, любовта и омразата не са състояния на разума, а на самия субект, който ги притежава. Затова, когато субектът бъде разрушен, разумът нито си спомня, нито изпитва тези състояния, защото те не са били присъщи на него, а на субектът, който е унищожен, а разумът е нещо по-божествено и безучастно."
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 12th September 2009, 05:09
Аватара на Darini
Darini Darini не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: на гости съм на 3-тата планета
Мнения: 2 401
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
Любовта към Лeвски е воля и глас на свободата... глас, който ти нашепва никога да не отстъпваш крачка назад !
То това е ясно,ама нещо по-конкретно?!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 12th September 2009, 05:14
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Аз си нямам и напредстава-"Какво предствлява любовта".Явно още не съм я срещала.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12th September 2009, 08:23
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране Re: Какво представлява Любовта?

Не знам как да опиша точно любовта. Въпреки че съм доста романтична натура - пиша стихове, обичам розови залези, според мен любовта е преди всичко рационално поведение. Това е особен вид отношение към този до теб - каквото и където и да правиш, никога да не забравяш за някого. И това да си личи във всяко едно действие.

Дали имам изисквания, към човека до себе си - ами, разбира се, че имам. Искам да споделяме сходни ценности, да можем да общуваме и да се развиваме в нашата връзка.

Категорично не бих обичала мъж, който има наглостта да ми кръшка, пък ако ще и по хиляда червени рози на ден да ми праща. Не бих се привързала и към мъж, който е алкохолизиран тип или пък наркоман. Или пък някой, който е правил опит да си пререже вените или го планува... Тоест твърде разрушителните типове и тези, които са способни единствено да обичат себе си според моите разбирания за любов.

Ревността и да е израз на любов, то е на тази към самия себе си, а не към другия.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КаквопредставляваЛюбовта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:19.