IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th November 2008, 12:58
Краси Петрова Краси Петрова не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране Анестезиално съзнание

Някой може ли да ми обясни състоянието наречено Анестезиално съзнание?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th November 2008, 20:22
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Може би имаш предвид невролептаналгезията (анестезия, при която пациентът не губи съзнание)?
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th November 2008, 22:52
Краси Петрова Краси Петрова не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Нямам представа. Оперираха ме наскоро,с пълна упойка,самоче аз ги чувах и усещах е може би непрез цялото време. И съзнанието си ми работеше исках да им кажа или да им дам знак че ме боли, но неможех да помръдна. На какво се дължи това ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th November 2008, 12:16
emanuela_vt emanuela_vt не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 29
По подразбиране

Звучи доста страшничко, сигурна ли си, че не си си въобразила/сънувала ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th November 2008, 15:22
Краси Петрова Краси Петрова не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Сигурна съм,при пълна упойка нямяш даже спомен .....камо ли да съм си въобразила...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th November 2008, 15:30
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4480
В тази тема има много по въпроса.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th November 2008, 18:44
Jackie Jackie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 85
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Краси Петрова
Нямам представа. Оперираха ме наскоро,с пълна упойка,самоче аз ги чувах и усещах е може би непрез цялото време. И съзнанието си ми работеше исках да им кажа или да им дам знак че ме боли, но неможех да помръдна. На какво се дължи това ?
това което ти се е случило е ужасно. аз също имах операция и това беше нещото което ме притесняваше. Дали ще ме хване упойката. в смисъл тя упойката хваща и всичко е както го описваш. ти ги чуваш и те боли но не можеш да мръднеш. Гледай филма Аwake с жесица алба
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th November 2008, 19:21
Краси Петрова Краси Петрова не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Вече си го свалихр само нямам време да го гледам.....
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th November 2008, 12:41
elizma elizma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Краси Петрова
Нямам представа. Оперираха ме наскоро,с пълна упойка,самоче аз ги чувах и усещах е може би непрез цялото време. И съзнанието си ми работеше исках да им кажа или да им дам знак че ме боли, но неможех да помръдна. На какво се дължи това ?
Краси сега случайно прочетох това и искам да ти кажа че при втората ми ринопластика,на мен ми се случи същото.чувах ги и усещах как ми бъркат в носа и ме болеше, но неможех да мръдна.Когато се събудих се разплаках и казах че съм усещала.анестезиологът каза че е невъзможно,но аз бях сигурна.Каза че може би съм излязла по-бързо от упойката
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th November 2008, 16:49
Аватара на polina7979
polina7979 polina7979 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: PLOVDIV
Мнения: 60
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elizma
Цитирай:
Първоначално написано от Краси Петрова
Нямам представа. Оперираха ме наскоро,с пълна упойка,самоче аз ги чувах и усещах е може би непрез цялото време. И съзнанието си ми работеше исках да им кажа или да им дам знак че ме боли, но неможех да помръдна. На какво се дължи това ?
Краси сега случайно прочетох това и искам да ти кажа че при втората ми ринопластика,на мен ми се случи същото.чувах ги и усещах как ми бъркат в носа и ме болеше, но неможех да мръдна.Когато се събудих се разплаках и казах че съм усещала.анестезиологът каза че е невъзможно,но аз бях сигурна.Каза че може би съм излязла по-бързо от упойката
Момичета това все едно аз съм го писала.Родих през август секцио , с пълна упойка.Операцията продължи час и половина , но последните 20 минути ми се сториха като едно денонощие.Бях сигурна ,че няма да оживея.И аз като вас чувах лекарите какво си говореха, усещах , най вече тръбата в гърлото ме , която ме задушаваше, но не можех да помръдна и през цялото време се чудех как да им дам знак, че съм почти будна.Започнах да мърдам очи под затворените клепачи.И незнам от емоционалното ми състояние в този момент или от нещо друго , но съм вдигнала кръвно 200 и те прекратиха операцията.Сега искам да си коригирам бюста и корема , но само като си помисля за упойка и се стресирам.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Анестезиалносъзнание
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:47.