IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 27th October 2009, 14:40
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Това с постепенното изсветляване наистина няма да стане, освен ако не искаш 10 години да чакаш. Една приятелка успя след 3 години да постигне средно кестеняво по този начин, но тя наистина имаше страхотно търпение. Първо почна със следващия номер след черното, след 2-3 боядисвания със следващия и така... Аз го пробвах това, но за по- кратко време и резултатът изобщо не ме задоволи. Единственият плюс е, че няма рязка разлика в цвета, а просто плавно преливане, но на дългата коса (понеже и моята е до дупето) пак не е хубаво. Има си голяма разлика между корени и краища, та накрая аз лично се изнервих и пак сложих черната боя. Поне за себе си прецених, че по-добре черна, отколкото с 15 цвята или пък още по- зле с 3 косъма и половина. Друг е въпросът, че аз никога не съм искала русо, а просто по- светло кестеняво. Мисля, че мацките са прави и в твоя случай наистина русите кичури са най-добрият вариант, щом ти се е поотмило черното.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 27th October 2009, 20:46
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Според мен по добре се откажи, красивата и поддържана коса е много по важна от цвета. А и черното си е супер щом ти отива. Знам че никoй не може да те спре ако си решила с сигурност, но най добре си помисли и събери повечко мнения, аз си изказах своето
Отговори с цитат
  #23  
Стар 27th October 2009, 21:19
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Синьо-черно с руси кичури едва ли ще е най-красивата гледка
Отговори с цитат
  #24  
Стар 31st October 2009, 01:18
ina design ina design не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Синьо-черно с руси кичури едва ли ще е най-красивата гледка
И аз точно това се чудех как може да се даде такъв съвет.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 31st October 2009, 17:56
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina design
Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Синьо-черно с руси кичури едва ли ще е най-красивата гледка
И аз точно това се чудех как може да се даде такъв съвет.
Аmi маце нали каза 4е боята ти е избеляла което предполага 4е ве4е не си синьо 4ерна като гледам ти си имаш спбствено мнение по въпроса така 4е защо изобщо пусна тази тема ?нали това беше целта всеки да си каже мнението а не да се 4удиш
И като ти казахме ки4ури това зна4и да си изсветлиш леко косата до кафяво и тогава да слагаш ки4урите хайде с здраве и гледай да не си съсипеш косата.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31st October 2009, 20:16
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

ina design,аз преди около 8 години направих подобен експеримент с косата си.Бях естествено руса и никога не се бях боядисвала.Реших,че по-безвредния начин да я направя малко по-руса е като сложа руса къна.Да,ама не стана русо,а сигнално червено.
След няколко месеца червеното се поотми и русата ми коса взе да се показва,но с червени отенъци.И така се боядисах тумно кестенява.Да,но след месец косата ми стана светло кестенява с червени отенъци пак.
Реших,че единствения начин да махна това червено е като я боядисам черна.Така и направих.След месец,два черното също се отми и пак стана кестеняво с червени отенъци.Оставих я 5-6 месеца без да я боядисвам (дори не знам как не съм умирала от срам с няколко цвята на коста си) и реших,че ще я изруся.Фризьорите казваха-абсурд и затова си взех боя от магазина и се боядисах сама.Израстналите корени (естествено руси ) хванаха веднага и станаха почти бели.Дължините си седяха същите,тоест кафяво-червени. Бях полудяла от ужас.На следващия ден бях със шапка-все пак бях ученичка и не беше прилично,а и гледката беше меко казано потресаваща.НО на другия ден си взех няколко пакетчета супра и мазах по дължините.Първия път стана светло рижаво....не мога да опиша дори какъв цвят.На следващата седмица повторих процедурата.На по следващата пак.И така след около месец мисля бях блондинка и разликата между корените и дължините не се набиваше на очи.След 2-3 месеца цвета стана еднакъв.Моята коса е много много тънка и мека.Но искам да ти кажа,че нито беше станала като "китеник" нито пък с 2 косъма на главата.Сега вече 9 години се изрусявам постоянно и мога да кажа,че косата ми е в страхотно състояние,НО това не означава,че няма вероятност твоята да изгори и да започне да капе.Вероятността да се накъса и изгори е много по-голяма от тази всичко да мине бързо и косата ти да запази поне външния вид добър.Зависи си от косъма според мен.И ако решиш да я изрусяваш въпреки всички предупреждения на момичетата тук не забравяй,че трябва МНОГО да се грижиш за косата си.Аз ползвам керастас,серията с цимент.Тя е лечебна серия за изтощени коси.Все пак си помисли добре,дали си заслужава да рискуваш.Бяло-русото вече не е толкова на мода,а и по-добре кестенява,здрава и лъскава коса отколкото руса метла.
Помисли добре и успех
__________________
"В света има много повече глад за любов и признателност,отколкото за храна"
Отговори с цитат
  #27  
Стар 1st November 2009, 16:24
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

И аз от чернокоса станах блондинка с едно обезцветяване вкъщи и после - руса боя. При мен също нямаше кой знае какво пагубно въздействие върху косата.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16th January 2010, 23:11
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравейте, имам един проблем и мисля, че ще е добре да чуя и странични мнения. Моята коса е естествено светло кестенява или много тъмно руса. Косъма ми е пътен, самата ми коса е сравнително гъста. Преди около година и половина си направих руси кичури, след около 5-6 месеца отново си направих кичури, а после реших, че ще си оставя кичурите да израстнат. Преди косата ми беше дълга, някъде до средата на гърба, сега я отрязах до раменете с надежда по-бързо да ми се махнат кичурите. Те са сега са на половината ми коса . И сега отново ме е обзела русата мания, сигурно звуча сякаш изобщо не знам какво искам, но наистина много се харесвам руса и приятелите ми мислят, че много ми отива, но не харесват самите ми кичури. Който и да попитам ми казва или да се боядисам цялата руса или изобщо да не се боядисвам. Аз не искам да си съсипвам косата, но пък много искам да съм блондинка . И сега си мисля да си оставя косата да порастне още малко и кичурите да се махнат и след това да се боядисам с безамонячната боя на Гарниер №700, ако накой я знае, тя е пепеляво русо. Искам да изглеждам по-естествена, дори и ако си намеря по-щадяща боя с няколко тона по-светла от естествения ми цвят бих се боядисала. Е, какво мислите?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16th January 2010, 23:32
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Здравейте, имам един проблем и мисля, че ще е добре да чуя и странични мнения. Моята коса е естествено светло кестенява или много тъмно руса. Косъма ми е пътен, самата ми коса е сравнително гъста. Преди около година и половина си направих руси кичури, след около 5-6 месеца отново си направих кичури, а после реших, че ще си оставя кичурите да израстнат. Преди косата ми беше дълга, някъде до средата на гърба, сега я отрязах до раменете с надежда по-бързо да ми се махнат кичурите. Те са сега са на половината ми коса . И сега отново ме е обзела русата мания, сигурно звуча сякаш изобщо не знам какво искам, но наистина много се харесвам руса и приятелите ми мислят, че много ми отива, но не харесват самите ми кичури. Който и да попитам ми казва или да се боядисам цялата руса или изобщо да не се боядисвам. Аз не искам да си съсипвам косата, но пък много искам да съм блондинка . И сега си мисля да си оставя косата да порастне още малко и кичурите да се махнат и след това да се боядисам с безамонячната боя на Гарниер №700, ако накой я знае, тя е пепеляво русо. Искам да изглеждам по-естествена, дори и ако си намеря по-щадяща боя с няколко тона по-светла от естествения ми цвят бих се боядисала. Е, какво мислите?
Нещо не ти разбрах идеята
Няма как да се боядисаш с безамоня4на боя без да си се изсветлила предварително!Няма щадящо изрусяване!Ако питаш мен по добре се направи на ки4ури така поне щадиш 4аст от косата ти !Пък изцяло русо ми изглежда много постно.Аз бях изцяло руса на след това си направих по светли и по тъмни ки4ури и сега определено ми харесва пове4е от изцяло русо.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 16th January 2010, 23:52
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Благодаря за бързия отговор. Ами идеята ми е на моята естествена тъмно руса - светло кестенява коса да сложа не много светла, но все пак руса боя за коса, тоест да избегна обезцветяването. Мисля, че понеже не е фрапираща разликата в моя цвят и цвета, който искам мога да рискувам без блондор и да видя какво ще стане
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отбрюнеткаблондинка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:30.