IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd December 2010, 13:35
melaniabg melaniabg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 1
По подразбиране Как да сваля мускули на краката?

Здравейте, имам следния проблем: ходих на фитнес около 6 месеца и правих много кардио - бягах 2-3 пъти седмично на пътеката по 10км в следствие на това направих доста мускули на краката и дънките ми се опънаха по мен. Как мога да ги стопя? Сега не спортувам много, ходя на ЛПГ и ходя пеша по 30мин на ден, мажа се с антицелулитни кремове това поне за да не натрупам тлъстинки. По време на фитнеса направих грешката да ям нормално, а аз хапвам месо и млечни продукти. Само със строга диета на плодове и зеленчуци ли ще се \"стопят\" мускулите?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd December 2010, 18:03
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз съм на 26 и моите крака са доста мускулести,но при мен е от работата ми.Теглото ми е 52 по последни данни снощи.
Но мисля,че положението ти не е толкова трагично,защото за ръст 160см.49-50 са супер,а преди си била адски слаба.Ти си знаеш де,аз дори се чудя как от тичане се качват мускули-ТА АЗ ТАКА ГИ СВАЛЯМ
Нека някой вещ да каже как се сваля мускулна маса.
Лично аз съм мускулеста по ген и не бих ти била полезна
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th December 2010, 10:46
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не вярвам за 6 месеца да си качила 2кг мускулна маса
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th December 2010, 12:22
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Кой е казал, че е качила 2 кг мускулна маса (което дори да е така, за 6 месеца прави по 83 грама на седмица, което е напълно нормално, нищо нередно няма) . НО водата, която е започнала да задържа в себе си, най-вероятно е виновна за по-големия процент от тези допълнителни 2 кг, а не чистата мускулна маса, т.е. реален растеж на някой мускул.

Има много варианти и мнения относно свалянето на мускул, което всъщност е най-лесното нещо на тоя свят, тъй като тялото няма изгода да държи големи мускули, когато не му вършат работа и не може да ги изхрани - мускулът води до голям енергоразход.
2-та основни подхода - спираш да стимулираш мускула и/или спираш да му набавяш нужната храна, за да се поддържа. Дори да го стимулираш, без достатъчно храна няма как да расте.
Много жени правят грешката в преценката за големите си мускули, защото са изразени - а това е по-скоро заради ниския процент подкожни мазнини (което да кажем им е генно-заложено) , а не защото имат толкова обемни мускули. Реално погледнато всеки човек с безбожно нисък процент мазнини (а такива хора се срещат все още често) ще има изразени коремни мускули, бедра (които са най-големите мускули, не може да не си личат) и вече зависи от гена какво още ще изглежда "не нормално" .

Като определен режим на хранене, разделното хранене доста помага за свалянето на мускулна маса, защото не можеш да набавяш едновременно белтък и сложен въглехидрат (като основна причина) , да не навлизаме в детайли. Особено за жена такова хранене би помогнало да намали мускулната си маса (ако е над нормалната) , независимо със или без тренировки. Ще помогне и за намаляне на мазнините като цяло. По мой опит мога да кажа, че дори с огромни количества храна при разделно хранене, човек пак отслабва.

Така че в общи линии могат да се направят следните неща:
- относно фитнеса да се спрат бедрените упражнения с тежести, набляга се на по-продължително кардио.
- относно храненето (без да говорим за разделното, там е ясно) , могат да се намалят белтъчините и още повече въглехидратите. Т.е. да се намалят и 2-те, а не да се оставя излишен белтък за поддържане на мускула. Отделно първото хранене за деня да е САМО въглехидратно + растителен белтък, без животински. Без яйца, млека и меса. Идеалният вариант е овесени ядки, плодове, други ядки.
Последното хранене да бъде най-малко 4 часа преди лягане и по възможност също да не съдържа големи количества животински белтък.

Може да се изброява още много, но това много зависи от организма на съответния човек, аз не те познавам и не мога да кажа какво трябва и какво не, ти сама трябва да го решиш. Всичко, което пиша като съвет тук, е свързано само с временната цел да се свали някаква мускулна маса, това не са принципни съвети за отслабване или здравословно хранене, въпреки, че отчасти се припокриват и с такива.

И ще повторя, че много жени нямат правилната преценка за "изразени мускули" , тъй като просто не знаят как е нормално да изглеждат мускулите при нисък процент подкожни мазнини. Единствено тези, които им е заложено да са релефни без тренировки, са свикнали с изгледа на тялото си. Останалите, които след няколко месеца тренировки постигнат подобна визия, започват да си мислят, че нещо не е наред - по-скоро преди не е било наред и тялото не е "работило" толкова добре, както сега. Затова не бързайте с опитите за свалянето на мускул, за мен това е безсмислено, излишна енергия, излишно време, излишни мисли и на всичко отгоре не познавам мъж, който да харесва отпуснати бедра, вместо стегнати, били те изразени или не. Никога няма да постигнете бедрата на жена-бодибилдър, няма да постигнете и 1% от подобни бедра, така че няма от какво да се притеснявате.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th December 2010, 12:32
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Solver, знам, че много обичаш да ми опонираш и не отричам че всичко написано от теб в горния пост е вярно, НО не и за този случай.
Първо момичето само казва, че е качила от 45-47 на 49-50кг
Естествено е, че ще и опъват дънките ( то направо си е за по-голям размер дори)
Понеже е ходила на фитнес, решава че мускулите са виновни. Да, ама не! За да увеличат мускулите обема си до такава степен, че да ти опъват дънките не е достатъчно да тичаш по пътечката 6 месеца. По-скоро си е хапвало по-добре момичето и просто е качило няколко килограма - не че е проблем 50кг за 160см е супер дори, но дай да бъдем реалисти сега и да не си разправяме бабини деветини.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th December 2010, 13:01
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

За последен път пиша по въпроса.
1-во, моля те да спреш с истерията относно "опонирането" . Отговорът ми е към момичето и естествено засяга всички отговори в темата.
2-ро, ще помоля всички (не само теб) хора, които нямат капка познания относно хранене, бодибилдинг и изобщо физиологичните особености на човешкото тяло, да спрат да дават мненията си, по този начин не помагат с нищо - единствено пречат на питащите да достигнат до правилния отговор на въпросите си.

Сигурен съм, че авторката на темата не е идиот и може да различи стегнати и мускулни бедра от тресящи се подкожни мазнини. И съм сигурен, че не ти си човекът, който ще й обясни кое е мускул и кое мазнина.
В същия ред на мисли, не ми е нужно нито на мен, нито на който и да било друг, да отричаш или потвърждаваш написаното от мен (или който и да било друг) - няма основа да го правиш.
Точка по този въпрос.

Безсмислено е да обяснявам елементарни неща, че ако носиш опънати по теб дънки (каквито са обикновено женските) при 45-47 кг, то при повишаване обема на мускулите (а най-големите такива са по краката) и достигане на 50 кг, то дънките ще започнат да ти се струват тесни.
Повишаване на обем НЕ означава само мускулна маса, означава също и много други неща, от които най-малко в конкретния случай означава трупане на мазнини - продължавам да твърдя, че авторката не е идиот, а и че е нормален човек, тоест при усилени тренировки тя НЕ трупа мазнини, при положение, че не ги е трупала без тренировки, при същия режим на хранене, обратното само по себе си звучи налудничево. Не ноже без тренировки да си 47 кг, а когато започнеш да тренираш, ти да натрупаш мазнини и да станеш 50 кг - само човек без логическа мисъл може да го твърди.

За сведение ще кажа, че 83 грама мускулна маса на седмица са напълно нормално покачване и при подходящия ген, тренировки и наблягане на месо и млечни продукти (както набляга авторката) , дори спокойно ги считам за малко, хората качват много повече.

И на края, момичето задава въпрос как да свали мускул, а не задава въпрос "аз идиот ли съм и мога ли да различа мазнини от мускули" , така че или отговаряме на този въпрос, или не отговаряме изобщо. Точка и по този въпрос.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th December 2010, 18:00
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

отговор по онтошение на 2)
ГЛЕДАЙ СИ РАБОТАТА!
Аз ще си давам мненията където и когато поискам, а ти ако искаш продължавай да отговаряш на всеки мой постинг както правиш вече от месеци
Ако ти си съветник по хранене и спорт - горко им на хората тръгнали да ти търсят съветите. Досега не съм срещала нито на живо, нито виртуално толкова язвителен, злобен и саркастичен човек. Нямаш нито капка чувсто за такт, нито пък можеш да общуваш нормално с хора
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th December 2010, 18:45
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Solver напълно си прав,остави ги жените-ПОВЕЧЕТО НИЩО НЕ РАЗБИРАТ
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th December 2010, 18:55
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Не ноже без тренировки да си 47 кг, а когато започнеш да тренираш, ти да натрупаш мазнини и да станеш 50 кг - само човек без логическа мисъл може да го твърди.

За сведение ще кажа, че 83 грама мускулна маса на седмица са напълно нормално покачване и при подходящия ген, тренировки и наблягане на месо и млечни продукти (както набляга авторката) , дори спокойно ги считам за малко, хората качват много повече
И на мен ми се струват малко,аз като започна тренировки не 2,3 а двойно повече качвам.Излезна ли в отпуск свалям няколко кила,върна ли се на работа сцената ми връща килата.И като кажа на някой,че съм качила толкова кила никой не вярва,защото дефакто те очакват да ме видят пълна с мазнини.Но всички знаем,че мускулите тежат.Нося си същия размер,но ми стои впито,което според мен е секси :P
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th December 2010, 21:21
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Солвер много жени имат страшно погрешна представа както за себе си така и какво е мускулесто Срещала съм жени които определено са пълни но ми казва ''Виж ми краката цялата съм мускул "
Съмнявам се че това моми4е за 6 месеца е направило чак такива мускули и какво сам знаеш само с бягане няма да стане
Марисабела това за което говориш важи само за жени които имат мускулестта структура по рождение известно е 4е мускула ако не се тренира отслабва така 4е напълно нормално е като спреш активните тренировки да отслабнеш.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдасвалямускулинакраката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:20.