IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th September 2006, 23:23
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране Тема за филми...

...щото в такива моменти може да служи като каталог "АНТИ СКУКА". Та замисъла е всеки да споделя какъв интересен филм е гледал скоро . Било то комедия, ужас, скръб и прочие измишльотини.

Вие сте...
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
  #2  
Стар 15th September 2006, 23:40
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

къщата на езерото гледах вчера...странен ми е,през цялото време се чувствах нелогично..но ми хареса
  #3  
Стар 15th September 2006, 23:41
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
къщата на езерото гледах вчера...странен ми е,през цялото време се чувствах нелогично..но ми хареса
типично в стил М.Найт Шиамалан ако не се лъжа, той е режисьора
  #4  
Стар 15th September 2006, 23:47
Аватара на ONCE
ONCE ONCE не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: ПОВЕЛИТЕЛНО
Мнения: 34
По подразбиране

The Green Mile
Зеления път

Жанр: Фантастична драма
Година: 1999
Производство: САЩ
Времетраене: 188 минути
Виж също: Филмът в енциклопедия IMDB
Актьори: Дейвид Валдес, Том Ханкс, Бони Хънт, Дейвид Морс, Майкъл Кларк Дънкан, Джеймс Кромуел
Режисьор: Франк Дарабонт
Сценарист: Франк Дарабонт
Оператор: Дейвид Татерсъл
Музика: Томас Нюман
Продуцент: Франк Дарабонт

Франк Дарабонт обърна вниманието на познавачите с дебютния си филм по Стивън Кинг "Изкуплението Шоушенк", който, макар и да нямаше оглушителен успех успех сред зрителите, показа възможностите на режисьора да изгръди твърде сложни психологически ситуации, без да изпада в мелодраматизъм и ненужни ефекти. В "Зеленият път" /пак по сюжет на Стивън Кинг!/ Франк Дарабонт отново се потапя в мрачната атмосфера на американските затвори, героите му отнова са хора, разпънати между закона и нравствените добродетели. Драматичната среща надзирател /в блестящото изпълнение на Том Хенкс/ и осъден на смърт, преобръща наопаки всичките ни представи за справедливост, милосърдие и изкупление.
Необичайната ситуация изразява и високия драматизъм на филма, чието звучене на места стига до патоса на вълнуваща притча за истинския смисъл на християнските нравствени добродетели. Независимо от дължината си, филмът се гледа на един дъх, защото е вдъхновен от неподправена обич към хората, към техните трудни съдби. И с една вяра в светлите страни на човешкия характер, които издигат личността над абстрактните понятия за добро и зло, за справедливост и законност.
Силните страни на филма са преди всичко в точната характеристика на героите и техните реакции, в сдържаната режисура, която във всеки епизод си дава сметка за цялостното звучене на творбата, в прекрасната работа с актьорите. Отново виждаме Том Хенкс като изключителен изпълнител, който умее да създава характери на ръба на мелодрамата и трагедията. "Зеленият път" е творба, която пречиства духа и емоциите от плесента на всекидневието и неговите дребнави проблеми...

4 номинации за "Оскар"`99 - за най-добър филм, поддържаща мъжка роля на Майкъл Кларк Дънкан, адаптиран сценарий и звук;
Номинация за "Златен глобус"`99 да поддържаща мъжка роля на Майкъл Кларк Дънкан;
Номинация от Режисьорската гилдия за режисура на игрален фирм;
2 номинации от Гилдията на филмовите актьори - за поддържаща мъжка роля на Майкъл Кларк Дънкан и ансамблово актьорско изпълнение.
http://www.cineclub.de/images/2000/the_green_mile_2.jpg
  #5  
Стар 15th September 2006, 23:48
Аватара на beladona
beladona beladona не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 297
По подразбиране

Joy Ride гледах скоро и ми хареса ,има хубав сюжет и изцяло филма си е много интересен
__________________
Няма друга такава аз съм уникат.
  #6  
Стар 15th September 2006, 23:52
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

за Зеленият Път съм съгласна, един от любимите ми филми, но..тази тема не е ли за малко по-новички...вече си имаме тема за любими филми..
  #7  
Стар 16th September 2006, 00:02
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Аз преди няколко дена гледах Stick It /2006/.
Интересен филм, няква тийн комедия ли е, кво ли е. В крайна сметка се разказва за едно момиче тип "бунтар" - бивша гимнастичка която трябва да изтърпява наказание - или да тренира отново гимнастика или в ТВУ.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
  #8  
Стар 16th September 2006, 07:39
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
къщата на езерото гледах вчера...странен ми е,през цялото време се чувствах нелогично..но ми хареса
снощи се пробвах да го гледам, ама едвам изтърпях до половиния час, хич не ме грабна преди него си пуснах пък "Раздялата" с Дженифър Анистън, голяма бозица, 20 минути и айде в коша
нещо не случвам на филми напоследък 8)
  #9  
Стар 16th September 2006, 07:44
Filister Filister не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 110
Изпратете съобщение чрез ICQ до Filister
По подразбиране

Ето няколко филмчета и от мен:
1) Mar Adentro Адски въздействащ и доста тежък филм. Горещо го препоръчвам на всички.
2) El Maquinista Механикът яко психо с един от любимите ми актьори Крисчиън Бейл, за въпросния филм е отслабнал с около 20 килограма, адски силна роля, а и филма си заслужава определено
3) American Beauty Един от малкото американски филми, който наистина си заслужава да се гледа, с Кевин Спейси!
4) Das Experiment Немски филм по дествителен случай, жанра е психотрилър, заслужава си.
5) Hable Con Ella Педро Алмодовар... какво друго мога да кажа, гледайте го!
6) Irreversible Невероятно силен и въздействащ филм на Гаспар Ное с Моника Белучи и Венсан Касел... Доста е тежък филма!
7) Seul Contre Tous Още един филм на Гаспар Ное, типичен пример за film noir, предполагам че на болшиснтвото от вас няма да се хареса и все пак респект!
8) American History X Още един заслужаващ си американски филм.
9) Oldboy Корейско кино, невероятен, наистина невероятен филм, трябва да се гледа на всяка цена!
10) Amores Perros доста добър филм, гледайте го мисля че ще ви хареса.
11) Trainspotting Ървинг Уелш, класика в жанра, какво мога да кажа повече.
12) No Man's Land Сръбски филм, много въздействащ, представящ ни войната в Косово под друг ъгъл, Liophy, гледай го сигурен съм че ще ти хареса много.

P.S. Ами това е за сега има адски много други стойностни филма, които съм гледал но не се сещам в момента, ще гледам да поправя този пропуск тези дни. А да и Зло, не знам как се пише на шведски, но определено филма е от тези които трябва да се гледат на всяка цена, проблемът е само че съм го гледал само по Синемакс.
  #10  
Стар 16th September 2006, 08:43
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

Някой гледал ли е на Пиксалр анимацията- "Колите"? Дайте отзиви.
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Темазафилми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:41.