Ударите от страна на Бритни Спиърс по бившия ѝ – Джъстин Тимбърлейк, не спират.
В предстоящия ѝ мемоар – The Woman in Me, носителката на „Грами“ разкрива нечувани досега детайли от личния и професионалния си живот, посвещавайки специално внимание на връзката си с чаровния изпълнител. Двамата бяха една от най-горещите двойки в музиката, ставайки известни с това, че често координират тоалетите си, а след раздялата дори посветиха песни един на друг, без това обаче да бъде потвърдено от тях.
В части от книгата, които излязоха в медиите преди няколко дни, става ясно, че е имало възможност Тимбърлейк и Спиърс да станат родители още в началото на връзката си, но бебето така и не се ражда. Причината – Джъстин не е бил готов за деца, което накарало и Бритни да направи аборт. Изпълнителката пише, че това е едно от най-трудните и болезнени решения, които е трябвало да вземе в живота си.
Сега тя разкрива още една дълбоко пазена тайна, а именно причината за раздялата между двамата. Когато това се случи през 2002 година, в медиите се появиха спекулации, че Бритни е била тази, която е сложила прът в колелото на любовта. Сега обаче, по нейни думи, Джъстин е бил причината за раздялата и по-скоро негова изневяра.
В книгата си Бритни пише, че Тимбърлейк ѝ е изневерил с друга известна личност, чието име не се споменава. Причината – жената в момента има семейство, което Спиърс не иска да излага или наранява. Това означава, че читателите ще трябва да се впуснат в собствено разследване и да разплетат случая, ако искат да стигнат до името.
Това обаче е поредното разкритие във връзка с Джъстин Тимбърлейк, което феновете научават едва сега. Въпреки че връзката между двамата изпълнители беше широко обсъждана и следена през 90-те и началото на 2000-те години, някои детайли са останали скрити от обществото. Като аборта, за който Бритни споделя едва сега, когато се чувства готова да говори по тежката тема.
По думите на изпълнителката, бременността се случва, когато тя и Тимбърлейк са били на 19 години. Пише, че първоначално много се зарадвала за детето, но приятелят ѝ не изпитвал същите чувства. Като изпълнители, които току-що навлизат в музикалната индустрия с обещания за звездна кариера, Джъстин е сметнал за ненужно в този момент в живота им да се появи и дете.
„Джъстин определено не беше радостен за бременността. Каза, че не сме готови да включим бебе в живота ни, че сме много млади“, пише Бритни.
Изпълнителите се срещат за първи път, когато работят в предаването The Mickey Mouse Club в началото на 90-те години. През 2002 година се разделят, а малко по-късно Тимбърлейк пуска песента Cry Me a River, за която се смята, че е написана за края на връзката му. Той също така създава клип, в който участва руса жена, която много прилича на Бритни Спиърс.
От своя страна, Бритни пусна песента Everytime, която в момента отново привлича вниманието заради текста си. Докато първоначално се смяташе, че парчето е направено в отговор на Джъстин Тимбърлейк и обвиненията му в изневяра, сега феновете вярват, че Спиърс по-скоро говори на нероденото си дете.
През февруари 2021 година Тимбърлейк се извини на бившата си приятелка, след като към него заваляха критики заради начина, по който се държал в миналото. „Дълбоко съжалявам за времето от живота си, когато действията ми са създавали проблем, когато съм говорил, без да мисля, или пък не съм се застъпил за това, което е правилно. Разбирам, че се провалих в тези моменти и в много други, като се облагодетелствах от система, която оправдава расизма и мизогинията“, написа той в социалните мрежи.
„Специално искам да се извиня на Бритни Спиърс и Джанет Джаксън, защото ме е грижа и уважавам тези жени и знам, че се провалих“, завърши Тимбърлейк.