► Дензъл Уошингтън е звезда с множество награди и постижения, сред които две статуетки „Оскар“
► Въпреки това, за него съвсем не е важна тежестта на наградите, които е спечелил
► Уошингтън, който ще навърши 71 години през декември, продължава да се снима и да работи активно в киното
Най-новият проект на легендарния актьор е филмът Highest 2 Lowest, който излезе на 15 август и ще се излъчва по Apple TV+ от 5 септември.
Актьорът, който има 10 номинации и две спечелени награди „Оскар“, сподели, че „не е чак толкова заинтересуван“ от наградата.
Уошингтън печели първата си статуетка „Оскар“ през 1990 за филма „Слава“, а и втората през 2000 за „Тренировъчен ден“ за най-добър актьор в главна роля за превъплъщението си в Алонсо, служител по наркотиците, преминал опасната граница между полицай и престъпник.
70-годишният Уошингтън участва в дискусия заедно с колегата си Джефри Райт по повод новия им филм. Разговорът бе с журналиста Джейк Хамилтън в предаването Jake's Takes.„Не го правя за Оскарите. Наистина не ме интересуват такива неща“, откровен бе актьорът.
„Отдавна се занимавам с това и има моменти, когато печеля, не трябваше да печеля, не печеля, трябваше да печеля. Човек дава наградата, Бог дава наградата. Не се интересувам чак толкова от Оскарите. Хората казват: „Ами къде го държите?“ Аз казвам: „До другия.
Не се хваля. Просто ви казвам как се чувствам по въпроса.“, добави той.
„Не мисля, че Бог някога пита: „Колко Оскара имаш?“, каза Хамилтън в отговор на твърдението на Уошингтън.
Уошингтън е номиниран за „Оскар“ цели 10 пъти по време на своята дългогодишна кариера.
През 1988 г. печели номинация за филма Cry Freedom, след това печели първата си награда „Оскар“ през 1990 за поддържащата си роля във филма „Слава“.
Втория си „Оскар“ взима през 2000 за главна роля в „Тренировъчен ден“. За последно актьорът е номиниран за „Оскар“ през 2022 за „Трагедията на Макбет“ от 2021.
И макар Уошингтън да се е издигнал като звезда в киното, той се определя преди всичко като театрален актьор. Това каза самият той по време на интервю през март за CBS News Sunday Morning по повод участието си на Бродуей в „Отело“ на Уилям Шекспир, заедно с Джейк Гиленхол.
„Аз съм театрален актьор, който прави филми; не е обратното. Първо играх на сцена. Научих се да играя на сцена, а не във филм. Филмите са средство за режисьорите. Снимаш го и след това те няма, а те монтират, добавят музика и правят всичко това. Театърът е средство за актьорите. Завесата се вдига, никой не може да ти помогне.“














Защо носът ни кърви - основни фактори и съвети за превенция
Десерт с райски ябълки, орехи и канела
Късна емисия
Загадъчно: Свързват появата на ярки точки в небето с периодите на ядрени опити
За първи път заснеха изхвърляне на плазма от звезда – аналог на Слънцето
Изумително откритие: Живот под ледената шапка на Арктика
Вулкан в Космоса: За първи път е открит спътник на планета извън Слънчевата система
Ливърпул - Кристъл Палас
Кьолн - Байерн Мюнхен
Георги Чиликов се ядосва: Бяхме на косъм
Шамар за Левски: Поискаха от Наско Сираков 5 млн. лева
Дневен хороскоп за 29 октомври, сряда
Меркурий преминава в Стрелец на 29 октомври – възможни са напрежения в общуването
Книга събира 30 практики, които помагат за изчистване и балансиране на енергийното поле
Психолог: Гневът е нормална емоция и показва, че детето преживява нещо важно за него
Какво се променя след 40?
Mенопаузата може да повлияе на паметта и настроението
Част от вродения хипотиреоидизъм остава неразпознат от скрининга
Инфекциите на пикочните пътища и хигиената в кухнята са свързани?!
Остави коментар