Галавечерта Women in Cinema на 5 декември, част от международния филмов фестивал „Червено море“ в Джеда, Саудитска Арабия, отново събра най-елегантните дами на червения килим.
Тази година фестивалът се провежда в периода 4-13 декември.
Сред тях се откроиха Нина Добрев, Дакота Джонсън, Рита Ора и Джесика Алба, всяка от които избра ослепителна визия.
Събитието се провежда ежегодно, събирайки на едно място актриси, режисьорки и влиятелни дами от филмовата индустрия с една цел – в подкрепа на женската сила, талант и мощен творчески глас.
Дакота Джонсън – Нежно видение в бяло
На червения килим Дакота Джонсън потвърди за пореден път защо е наричана модна икона. Звездата от „50 нюанса сиво“ се появи в романтична дантелена рокля Chloé от колекция есен 2025. Силуетът на роклята бе изключително женствен с нотка нежност и романтичен стил.
Ефирната си и леко прозрачна визия Джонсън завърши с бижута Chopard, подбрани така, че да подчертаят изящното излъчване на аутфита.
Джесика Алба – Принцесата в лилаво
Джесика Алба също предизвика възторг сред гостите и медиите, когато се появи на червения килим в лавандулова вечерна рокля Elie Saab – избор, който се превърна в един от най-бляскавите моменти на вечерта.
На международния филмов фестивал „Червено море“ 2025 актрисата демонстрира безупречно чувство за стил. Мекото лавандулово сияние подчертаваше топлия тен на кожата ѝ, а цветът сякаш разказваше история.
Визията си Алба завърши с блестящи обеци, коса, стилизирана на една страна на меки вълни, и маникюр с така актуалния цвят бордо.
Нина Добрев – Разкош в жълто
Българската актриса, която от години е сред най-популярните и стилни лица в Холивуд, впечатли със смела, цветна и изпипана до най-малкия детайл визия, която веднага попадна в списъка на най-запомнящите се тоалети на вечерта.
Нина Добрев, Woman in cinema 2025, Getty Images
Нина Добрев избра ослепителна жълта рокля на Elie Saab, дизайнер, познат със своите красиви линии, женствени силуети и сияйни материи. Моделът, на който заложи Добрев, бе едновременно елегантен и свеж – истински слънчев акцент сред по-класическите тонове на останалите звездни визии.
Нежните плисета и изваяният силует подчертаха фигурата ѝ по изключително фин начин.
Стилистичната хармония на визията на Нина беше завършена от впечатляващи диамантени обеци на Anabela Chan в ярък жълт нюанс в тон с цвета на роклята.
На червения килим българската актриса се събра отново с Вин Дизел, с когото си партнират в „Трите хикса: Отново в играта“ (XXX: Return of Xander Cage) от 2017 г. На снимките, споделени от Hollywood Magazine, актьорите демонстрират силна връзка и приятелски отношения, разменяйки прегръдки и целувки.
Галавечерта „Жените в киното“ (Women in Cinema) подчерта значимостта на фокуса върху жените в киното през 2025 г. – година, белязана от редица инициативи, награди и значителни промени в киноиндустрията.
Програмата на фестивала включваше активни дискусии за творческото представителство, нови режисьорски гласове и нуждата от подкрепа на женски проекти. Присъствието на актриси като Ана де Армас, Жулиет Бинош, Рита Ора, Кирстен Дънст, Ума Търман и Наоми Харис, подчерта още повече международния характер на събитието и неговото влияние върху индустрията.
Ана де Армас се открои с рокля Jenny Packham от колекция Resort 2026 – избор, който се различаваше от нейния традиционен афинитет към Louis Vuitton, но въпреки това запази елегантния ѝ стил. Жулиет Бинош впечатли с тоалет Gucci от колекция Resort 2026, а Наташа Лион заблестя в златна рокля Dolce & Gabbana, доказвайки, че личният стил е също толкова важен, колкото и модните тенденции.
На сцената на Women in Cinema 2025 фокусът беше не само върху модата, но и върху промяната, която жените във филмовата индустрия са способни да направят. През 2025 г. инициативи като наградата „Жените в движение“ на Фондация Kering, застъпничеството на Women in Film (WIF) и ReFrame, както и редица фестивални програми в Кан, Ортигия и други международни форуми, показаха, че борбата за равнопоставено представяне продължава.
Статистиките на Центъра за изследване на жените в телевизията и киното демонстрираха устойчив растеж – особено в стрийминг продукциите, където жените създатели достигат рекорден дял от 36%.
Вечерта в Джеда обедини всичко това – мода, визия, смисъл и символика.
Червеният килим на международния филмов фестивал „Червено море“ 2025 се превърна в център на разговорите за бъдещето на жените в киното, а появата на ослепителните Дакота Джонсън, Нина Добрев и Джесика Алба допълнително подчерта силата и вдъхновяващото присъствие на актрисите в една индустрия, която все повече признава и цени техния принос.














7,6 по Рихтер разтърси Япония, вълни до 3 метра заплашват жителите
ЦСКА 1948 изпусна победата срещу "Добруджа"
Нови подробности за блокирания танкер край Ахтопол
Пеевски: С преврати и насилие нищо няма да се получи, властта я дават хората
Учените са изумени: Кометата 3I/ATLAS носи ключова за живота молекула
Компактна и ярка: Hubble снима блестяща синя галактика
SpaceX ще построи две стартови площадки за Starship на Кейп Канаверал
На 9-10 декември се очакват силни магнитни бури
Симеон и Алекс Николови стават съотборници в Лубе
ЦСКА 1948 с голяма издънка, не успя да бие Добруджа
Стоян Гочев след наградата "Ярка победа" на "Златен пояс" 2025: Няма грозна загуба
Още подкрепа за звезда на Левски
5 хитри трика, за да ухае домът на Коледа
От България до Южна Корея – истински истории от една българка в Далечния изток
Кога кашлицата трябва да ни притеснява?
Задължителни ястия за Света Анна
Как влияе на психиката работата от вкъщи?
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
УМБАЛ „Лозенец“ с безплатни кардиологични прегледи за жени от 15 до 19 декември
Зъбен абсцес – нелекуването му води до опасни последствия!
Остави коментар