Веднага след като Уилям и Кейт се завърнаха от десетдневния си меден месец на Сейшелите и бяха заляти от грозния слух, че тя е ялова. Биографът Андрю Мортън обаче каза на завистниците да не бързат да се радват. Той подчерта, че ако тя не забременее през първата година „ще потвърди 200 годишната британска традиция".
„Не се вълнувайте толкова. Познавайки Уилям, скоро няма да имат бебе. Той е като баща си и обмисля всичко внимателно. Същото ще е и със семейните планове", допълнил Мортън.
Ако принцът не осигури наследник по закон кралския престол отива у следващия по големина син т.е. Хари. Според запознати с кралските особи той въобще не би имал проблем с бързото възпроизводството, тъй като много много не му мисли.
„Хари е точно обратното на Уилям, прилича страшно на майка си. Вероятно ще има дете дори преди Уилям", разкрил източник.