Знаете как във всеки фитнес има поне по един мъж, който тренира гол до кръста, за да демонстрира мускулите си пред всички. Повечето от този тип мъже се заблуждават, че някой от другите посетители в залата обръща специално внимание на супер физиката им. По-скоро доста от хората се гнусят да виждат изпотеното тяло на мъжа от съседния уред. Ето ви и няколко правила за етикет на поведение в спортната зала, така че да не се превръщате в „онзи" антипатичен тип отсреща.
1. Забравете за късите, изрязани шорти
Никога не носете високо изрязани шорти, колкото и големи мускули на бедрата да имате. Подобна дреха може да ви изиграе лош номер като при някое от упражненията разкрие интимни части от тялото ви, които не са за показ пред всички.
2. Сменяйте дрехите си на всяка тренировка
Не се съмняваме в хигиенните ви навици, но има мъже, които използват едни и същи панталони/фланелки в две-три поредни тренировки. Едва ли искате да облечете дреха, която е пропита с миризма на пот от предишното ви посещение във фитнеса.
3. Правете къси почивки за възстановяване
Не стойте на уреда прекалено дълго без да го освобождавате. Ако си почивате между сериите, нека почивката ви не е повече от 30 секунди. Иначе ще изнервите хората, които чакат за машината.
4. Не консумирайте храна във фитнеса
Ако сте много прегладнели, можете да се заситите с една ябълка, със спортна напитка или вода. Има мъже, които обаче вадят сандвичи или други по-солидни и калорични храни в залата, което е грубо нарушение във всякакъв аспект.
5. Не създавайте излишни странни шумове
Избягвайте да стенете, да пъшкате и да издавате необичайни шумове, когато издишате. Те могат да ви карат да се чувствате по-добре, но не е необходимо целият свят да ви слуша как се трудите. Никой не обича да му грухтят на главата. Все пак не сте пещерен човек!
6. Не злоупотребявайте с огледалата
Вярно е, че огледалата в залата са сложени, за да наблюдавате вашата тренировка, но оставете суетата за у дома. Залата не е мястото, където да си разглеждате пъпките и дефектите по тялото, нито пък е мястото да се правите на състезател по културизъм и да стягате мускули в различни пози.
7. Изключете телефона си
Използвайте мобилния си телефон извън залата или в съблекалнята, но не и по време на тренировка. Ако започнете да си водите лични разговори на висок глас, то вие ще действате изключително разсейващо и за другите хора, които са дошли да тренират, а не да ви слушат проблемите.
8. Не предлагайте помощ наляво и надясно
Любезно е, ако видите, че някой се бори с някакви тежести да го попитате има ли нужда от помощ, но не се правете на фитнес инструктор, освен ако не сте такъв. Запазете мнението си за техника, серии и т.н. за себе си. Малко са хората, които обичат непознати да им „дават акъл" без да са го искали.
9. Пазете личното пространство на другите
Винаги трябва да оставяте поне две ръце разстояние между себе си и другите най-близки до вас хора във фитнеса. Никой не обича да му се завират в муцуната или да му дишат във врата, докато той се поти над уредите в залата.
10. Сядайте върху хавлията си в съблекалнята
Винаги си подлагайте хавлиена кърпа, когато сядате на пейката в съблекалнята. Все пак никой няма да иска, а и не е длъжен, да седне на това място, ако вие сте седели преди това там и то гол и потен! Освен това имайте предвид, че мивките и душовете във фитнес залите не са мястото, където можете да си бръснете мишниците и т.н.