Канадски монархисти настояват британският принц Хари да стане крал на Канада, пише в. "Дейли телеграф". Държавен глава на страната е кралицата Елизабет Втора, само че нито тя, нито други членове на семейството й често посещават жителите. На тях им писнало да бъдат пренебрегвани и пожелали третия в списъка с престолонаследници – принц Хари, да се премести да живее там и да основе канадски клон на британската кралска фамилия.
Монархистите в северноамериканската страна достигат внушителната бройка от 10 000 членове. Те имали две виждания за бъдещия държавен контрол, а именно – Хари да се премести за постоянно там или пък да живее 6 месеца в Канада и 6 в Австралия, чийто държавен глава отново е Елизабет Втора
В най-близко време (още тази седмица) те ще бъдат посетени от кралски членове, само че не от кралицата или малкия син на Чарлз, а от младоженците Кейт и Уилям. Преди три години принц Чарлз и съпругата му Камила посетиха Канада и тогава протестите срещу монархията прераснаха в сблъсъци с полицията.
(БТА)