IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Гордост. Ивет Лалова е 7-ма в света

29 август 2011 14 58

Лалова беше единствената европейка и единствената бяла спринтьорка в спора за медалите

Снимка: Reuters

Българската спринтьорка Ивет Лалова завърши едва на седмо място във финала на Световното първенство по лека атлетика в южнокорейския град Даегу.

Припомняме, че Лалова беше единствената европейка и единствената бяла спринтьорка в спора за медалите. Тя записа резулат от 11.27 секунди при силен насрещен вятър от 1.4 м/сек.

Световната титла спечели втората най-бърза жена в историята на най-вълнуващата дисциплина в "Царицата на спортовете" Кармелита Джетър от САЩ, която закова хронометрите на 10.90 секунди.

Вероника Кембъл-Браун от Ямайка, която е двукратна олимпийска шампионка на 200 метра, взе среброто с време от 10.97 секунди.

Трета финишира представителката на Тринидад Кели-Ан Баптист, която даде време 10.98 секунди.

Олимпийската и световна шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка бе голямото разочарование. Тя остана четвърта, с време 10.99 секунди.

Преди нашето момиче се наредиха още нигерийката Блесинг Окагбаре с време 11.12 секунди и ямайката Керън Стюърт с 11.15 секунди. Американката Маршевет Майерс (11.33 секунди) остана осма.