Едва ли има музикална звезда, която в този момент да не завижда на британката Адел. Гласовитата дама успя да вземе цели 12 статуетки, като бе номинирана в 18 категории. Сред тях са тези за най-добър изпълнител, най-добър женски изпълнител и най-добър албум. Адел не успя да си ги вземе лично, тъй като не присъства на събитието, но това не намали по никакъв начин успеха ѝ.
С доста отличи си тръгна и групата ЛМФАО – цели шест. Бившото гадже на Риана, Крис Браун, успя да грабне приза за "R&B певец на годината". Лейди Гага пък взе две отличия, а с по едно се размина на барбадоската перла, Ники Минаж, Бионсе, Шакира. Джъстин Бийбър, Кели Роуланд и Лил Уейн.
Нетрадиционната награда за медийно присъствие отиде у Кейти Пери, а колежката ѝ Тейлър Суифт бе отличена с приза „жена на годината".
Трагично загиналата през февруари Уитни Хюстън посмъртно се сдоби с титлата „жена на хилядолетието", а Стиви Уондър бе обявен за „музикална икона".
Церемонията не мина и без тъжни моменти. По време на нея с разчувствено слово бе отдадена почит на други велики творци, които не са сред живите: Дона Съмър, Роб Гиб и Адам Яуч от групата Beastie Boys.
Разгледайте част от другите победители в галерията ни.