Кейти Холмс си е признавала в миналото, че колегата ѝ Джошуа Джаксън е нейната първа любов. Бившата съпруга на Том Круз явно е имала силни романтични трепети много преди да се запознае и омъжи за мегазвездата.
Миналият четвъртък 35-годишния актьор Джошуа, който е сериозно обвързан с актрисата-модел Даян Крюгер от 2006 година насам, разкри, че наскоро е говорил по телефона с бившата си колежка от сериала „Доусън Крийк" - Кейти, но разговорът е протекъл под надслов „стари приятели".
През септември 1998 година списание „Rolling Stone" слага на корицата си 19-годишната, тогава Кейти Холмс и я обявява за нова звезда.
В същото издание тя споделя следното: "Миналата година се влюбих и преживях първата си любов. Това беше нещо толкова невероятно и неописуемо. Чувствам се толкова щастлива, защото сега Джошуа е един от най-добрите ми приятели, което е странно."
След връзката си с блондина Кейти имаше 5-годишна любов с колегата си Крис Клайн с когото стигнаха и до годеж.