Хоакин Финикс явно не е много развълнуван от поредната си номинация за награда "Оскар" (за най-добър актьор за ролята си в "The Master"), тъй като отказва да се приведе в по-спретнат вид.
През 2008 година, талантливият актьор се носеше с подобна буйна брада и рошава коса и стана нарицателно в Холивуд за мърляв външен вид, а много медии написаха, че е пред психически срив, тъй като открито говореше срещу кино гилдията и заяви, че ще зареже актьорската професия. Нещо, което не направи, за щастие на феновете.
Въпреки че в последните години той си беше възвърнал късата коса и гладко-избръснатото лице, сега Хоакин отново се появи със странен външен вид.
В понеделник (4 февруари), 38-годишната звезда пристигна на годишния обяд за номинираните за "Оскар" актьори, който се състоя в Бевърли Хилс. Той дойде под ръка с по-голямата си сестра си Рейн и демонстрира буйна къдрава коса в стил "Тарзан" в комбинация с прошарена брада.
Всичко това беше съчетано със спретнат костюм и вратовръзка.
Видът на Хоакин е в рязък контраст с визията му от преди три седмици, когато той се появи гладко избръснат, спретнат и красив на наградите Critics Choice Movie Awards в Лос Анджелис.