Според вестник „New York Post" голямата сестра на Майкъл Джексън – Ла Тоя се е преместила да живее при трите му деца, след избухването на семейната вражда миналото лято.
Ла Тоя живее в имението в Калабасас, Калифорния с 16-годишния Принс, 15-годишната Парис и 10-годишния Бланкет.
През лятото на 2012 година в клана Джексън избухна скандал кой да бъде попечител на децата на покойния крал на попа. Братята на Майкъл, както и сестра му Джанет заявиха, че възрастната им майка Катрин не може да се грижи адекватно за децата и поискаха те да вземат управлението на наследството на музикалната икона. Самите деца на Джако и най-вече дъщеря му Парис се опълчиха на чичовците си и на леля си Джанет и заявиха, че те искат да им откраднат наследството.
През цялото време на скандалите Ла Тоя стоеше без да се намесва, но сега става ясно, че е взела умното решение и е застанала на страната на децата.
"Те се нуждаеха от комфорт и грижи и Ла Тоя им ги осигури. Тя прави за тях всичко, което Майкъл би правил. Докато всички останали се нахвърлиха алчно към парите им, тя разбра по-добре от всеки друг, че децата искат да следват мечтите си и да станат звезди, за което тя може да им помогне", казва близък до семейството.
Принс скоро стана водещ в шоуто за звезди Entertaintment Tonight, Парис също показва артистични заложби и леля им ги насочва да се развиват в тази посока, но дали го прави заради тях самите или заради това, че парите на Джако са техни?