Ричи Самбора се отказва от турнето на групата си "Бон Джоуви", позовавайки се на "лични причини".
Китаристът, който е член на бандата от 1983 година насам, отказва да уточни причината заради, която няма да го видим и на концерта в България, който ще бъде на 14 май.
Турнето на групата започна от Северна Америка и ще бъде доста дълго и продължително пътуване.
В изявление на уебсайта на групата се казва: "Поради лични проблеми Ричи Самбора няма да свири на тази поредица от концерти. Всичко друго ще продължи, както е планирано."
Самбора не се появи и на последния концерт на групата в Калгари, Канада, този вторник (2 април).
Фронтменът на Бон Джоуви - Джон каза на тълпата: "Имах две възможности за избор - да се прибера вкъщи или да ви дам всичко, което самият Ричи би могъл да ви даде. Ако някога съм имал нужда от теб, то това е тази вечер, Калгари!"
Певецът каза, че ще направи дарения на местна благотворителна организация, за да се реваншира за липсата на Самбора.
Ричи е известен освен с музиката си и с проблемите си с алкохола. Той няколко пъти е влизал в клиники, за да се бори със своята зависимост, заради която го заряза и съпругата му - актрисата Хедър Локлиър.