Кралят на попа Майкъл Джексън отдавна не е жив, но спомените за него до ден-днешен топлят негови близки и познати. Изглежда, че музикалната легенда е бил близък с актьора Ръсел Кроу и дори се шегувал редовно с него по телефона.
След като Майкъл се сдобил с телефонния номер на „Гладиатора", той редовно му звънял с престорен глас и го информирал за спешни ситуации, пише Contactmusic.
„Майкъл Джексън имаше навика да ме баламосва по телефона. Той ми звънеше със странен глас и казваше: „Има извънредна ситуация, трябва спешно да напуснете сградата." Аз питах: „Кой се обажда?", а той отвръщаше: „Не се тревожи, Ръсел, майтапя се. Майкъл е", разкри актьорът пред Sun.
Майкъл Джексън почина през 2009 г., като за смъртта му бе осъден на четири години затвор доктор Конрад Мъри заради непредумишлено убийство. Лекарят бе признат за виновен, че е предписал фаталната доза Пропофол, която отне живота на краля на попа.