Вчера (28.08) Майкъл Дъглас и Катрин Зита-Джоунс официално обявиха, че се разделят и ще се "опитат да поработят върху брака си". Двойката се ожени през 2000г. и има две деца - Дилън (12) и Карис (10). Според близки до звездите бракът им е в страхотна криза най-вече заради актьора и едва ли ще успеят да го закрепят, защото той се е превърнал в „злобен, дърт мъж".
Когато Дъглас пожела да се ожени за 25-години по-младата Катрин, светът заговори, че тя го прави заради пари и известната в кино-средите фамилия Дъглас. Но с времето на всички стана ясно, че помежду им има любов, пише Daily Mail.
Последните няколко години са ад за семейството, защото синът на Майкъл от предишния му брак – Камерън, получи присъда от 5 години затвор заради търговия с кокаин; актьорът бе диагностициран с рак на гърлото, а съпругата му - с биполярно разстройство. Стресът идва прекалено повече и макар че Дъглас е излекува успешно, Джоунс на няколко пъти влиза в клиника, защото тя не се повлиява положително от лечението си.
През май тази година след фестивала в Кан през февруари Майкъл иска да се разделят, но заедно с Катрин решават да отложат анонсирането на новината след наградите „Еми" през септември. Той все пак се изнася от дома им, докато съпругата му остава с децата и майка си в дома им в Ню Йорк за 3.3 млн. евро. Дъглас обвинява половинката си, че се е отказала от сина му Камерън, когото той редовно посещава в затвора в Пенсилвания заедно с двете им деца. Актрисата обаче нито веднъж не е забелязана с него при затворника.
Редакторът на клюкарския сайт Bohomoth Джен Пол споделя, че е получила информация от близки до Майкъл, че той е пиел и кръшкал на Катрин постоянно през последните десет години.
„Майкъл се превърна в злобен, дърт мъж. Той постоянно търси вина в нея и обстановката е много грозна. Той е кисел и се живее трудно с него. Те спорят от години", каза наскоро човек, близък до звездното семейство.