Естествено, не говорим за някаква си там къщичка, а за имот на стойност 2 милиона британски лири.
Основната идея за преместването била на Кийра.
Звездата от „Изкупление“ сметнала за нужно да направи нещо за заздравяване на връзката си и летяла чак до Германия, за да обсъди идеята си с Рупърт, който бил на снимки там.
Аргументите на Кийра били няколко: че не се виждат достатъчно заради служебните си ангажименти и че (и това е по-важната според нас причина) Рупърт е много, ама много близък с колежката си София Майлс, с която в момента снима филм.
Именно въпросното приятелство притеснило Кийра и тя решила да заяви на света, че именно тя е момичето на Рупърт, а не някоя си София.
„Двамата говориха много за това, че не се виждат често, че са прекалено заети с работа, че той обръща много внимание на София и заедно решиха да внесат спокойствие във връзката си и да си купят къща“, обяснява приятел на двойката.
Сумата от 2 милиона британски лири, някъде към 6 милиона лева, ще бъдат разделени по равно между двамата.
А дали ще има сватба? Това засега знаят само те двамата.