IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Христо Стоичков и Ивана посочени за кандидат-депутати

20 април 2005 12 28

Христо Стоичков и Ивана вероятно ще станат кандидат-депутати, според данните от анкета на Tialoto.bg кои български звезди биха се изкушили да последват примера на Азис и да се хвърлят във водите на парламентаризма.

Христо Стоичков и Ивана посочени за кандидат-депутати

Старши-треньорът на националния ни отбор по футбол води в предположенията, че ще стане кандидат-депутат с 20.32%. На второ място с почти нищожна разлика, общо 20.03 на сто доверие, като вероятна представителка на народа читателите виждат поп-фолк фурията Ивана.

Не са тайна апетитите на СДС да привлече футболната легенда в своите депутатски листи. Ивана, която е най-продуктивна поп-фолк звезда, пък е приятелка на кандидат-депутата Азис и нищо чудно действително да се изкуши от политиката.

На трето място в класацията е Здравко от BigBrother с 18.43 на сто от гласовете. Изборът съвсем не е случаен, тъй като преди да стане телевизионна звезда, гларусът от Приморско е членувал в младежкото движение на НДСВ.

Шанс да отпуснат глас от парламентарната трибуна имат още три поп-фолк звезди - примата Глория, ромският славей Софи Маринова и Мария, известна и с прозвището Мара Отварачката.

Глория досега не е изявявала политически пристрастия, но това не важи за Софи и Мария. Те са почетни членки на „Евророма“ и отговарят за популяризирането на културните идеи на политическото движение сред широките ромски маси.

Устата е в дъното на предположенията за вероятен народен представител въпреки връзката му с Азис (засега само в професионален план) и факта, че е съпредседател на Комисията по култура на „Евророма“.

Шансовете Галя от Каризма и Надя от Елит да станат депутатки е почти нулев, сочат данните от анкетата.

Стоичков не фигурира в кандидат-депутатските листи на ОДС, но хората го искат за депутат. Ивана "няма спиране" и започна турне със сръбската певица Индира Радич, но може да й остане време и за политика. Снимки: Булфото

КоментариКоментари