IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Немско вино и американска бира ще се леят на Мондиал 2006

28 октомври 2004 07 26

Германският винарски институт е подписал неочаквано договор със Световната футболна федерация (ФИФА) за продажбата на вина по време на Световното футболно първенство в Германия през 2006 г., съобщава Организационният комитет на Мондиал 2006.

Немско вино и американска бира ще се леят на Мондиал 2006

Според договора на стадионите, както и по време на събитията организирани по инициатива на комитета, ще се предлагат само немски марки вина. За сметка на това американският производител на бира Budweiser, в качеството си на спонсор на FIFA, има правото да продава своя бира по стадионите, на които ще се провеждат футболните прояви.

В момента Организационният комитет води преговори с Budweiser за постигане на споразумение и немските пивовари също да имат достъп до печелившия пазар.

“Преговорите с Budweiser текат в момента и се надяваме да стигнем до съгласие, за да можем да продаваме и немска бира”, уточни вицепрезидентът на Организационния комитет Тео Званцигер. “Но за тази цел ни е нужно съгласието на Budweiser".

КоментариКоментари